Klimatyzatory multi split do domu

Kupujemy dom od developera
15 września, 2020
Izolacja termiczna dachu
17 września, 2020

Klimatyzatory multi split do domu

Najnowsza rekuperacja i klimatyzacja

Właściwe powietrze w domu czy w pracy, wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale też na skuteczność. Najlepsza jakość powietrza oraz optymalna temperatura, stanowią podstawę naszej wygody i dodatnio oddziałują na zwiększoną motywację i chęć działania. By zagwarantować sobie przyjazne warunki często decydujemy się na kupno klimatyzacji. Jako niewątpliwy zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzacja najefektywniej wyrównuje temperaturę w środku budynku zapewniając nam chłód w czasie lata. Wadą takiego wynalazku jest to, że klimatyzacja schładza powietrze, które już mamy i nie gwarantuje dopływu świeżego powietrza. W tej kwestii doskonale sprawdza się mechaniczny system wentylacji, nazywany rekuperacją. Czym jest rekuperacja i dlaczego warto łączyć rekuperację z klimatyzacją? A to dlatego, żeby osiągnąć jak najlepszy komfort.

Rekuperacja i klimatyzacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie zachowanie komfortowej temperatury w środku pomieszczeń zwłaszcza latem, kiedy liczymy się z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzacje pozwalają nam na wyregulowanie najlepszej temperatury wewnątrz budynku, zapewniając wychłodzenie i cieplny komfort nie zważając na to, jak gorąco jest na zewnątrz. Jego system działania opiera się na ochładzaniu powietrza do wskazanej wartości. W mieszkaniach i domach zazwyczaj stosowanymi klimatyzatorami są klimatyzacje split. Ich wewnętrzna część ma na celu ochładzanie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część odprowadza gorąco z budynku. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w systemy usuwające roztocza, kurz oraz bakterie i alergeny. Funkcja chłodzenia nie świadczy o tym, że klimatyzacja sprawdza się tylko w czasie lata. Wiele klimatyzatorów może też ocieplać powietrze. Nie wyręcza to rzecz jasna centralnego ogrzewania i innych grzewczych systemów, ale nadaje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja ma swoje zastosowanie w wentylacji mieszkań. Na temperaturę panującą w środku oddziałuje wiele okoliczności, a koszty chłodzenia i ogrzewania domów wynikają ze strat ciepła. Z reguły wentylacja wynosi ciepłe powietrze i zbiera z zewnątrz zimne. Dla regulacji temperatury w środku domu czy mieszkania, zimne powietrze należy rozgrzać, do czego przeznaczana jest znaczna ilość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Ekonomicznym rozwiązaniem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. W tym celu rekuperator ogrzewa wpływające chłodne powietrze, wykorzystując ciepło odprowadzanego powietrza. Taką metodą minimalizuje zapotrzebowanie na ogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Dodatkowo rekuperator wyposażony jest w specjalne filtry, które osłaniają jego wentylatory i tym samym oczyszczają powietrze wprowadzane do budynku.

Klimatyzacja z rekuperacją – na zachowanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – co wybrać? Zastanawiamy się, na który z tych systemów warto się zdecydować. Jeśli wybieramy kupno któregoś z nich, najlepiej w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Odpowiednia wentylacja powietrza redukuje nasze potrzeby na ogrzanie albo chłodzenie pomieszczeń czy również filtruje powietrze. Gwarantuje nam oszczędność energii i ochronę przed wilgocią, alergenami i zanieczyszczeniami, a do tego stale świeże powietrze. Klimatyzator z kolei dba o nasz termiczny komfort. Idealnym systemem dostarczania komfortu wewnątrz budynku jest zestawienie obu tych systemów i kupno klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi połączenie zysków z instalacji klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma też pozytywny wpływ na systemy grzewcze, dlatego montaż rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu rekuperacji i klimatyzacji ma sporo widocznych zalet. Największą z zalet jest termiczny komfort wewnątrz budynku i dopływ świeżego i czystego powietrza, bez konieczności otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, mamy pod kontrolą temperaturę i eliminujemy występowanie niechcianych przeciągów. Dodatkowo używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji ograniczamy koszty wychładzania oraz dogrzewania mieszkania, za sprawą energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji pomieszczeń oznacza, że możemy odizolować się od gwaru ulicznego. Wykorzystanie systemu ma też pozytywny wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Taką metodą regulowany jest poziom wilgoci powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy gromadzenia się pleśni i grzybów. Te wskazane zalety świadczą o dobrej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na termiczny komfort znajdujący się w środku budynku przekonuje tego, że warto pomyśleć nad montażem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzacja

Komentarze są wyłączone.