Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową

Fryzury ślubne - Stylizacje ślubne - Fryzura na ślub - Fryzjer Toruń - Salon fryzjerski Toruń - Fryzjer ślubny Toruń
Idealna fryzura na ślub
Luty 3, 2017
worki do pakowania na roli worki do drewna warzyw węgla kolorowe zółty
Węgiel kamienny najlepsze worki
Luty 16, 2017

Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową

Ocieplanie poddaszy Toruń ocieplanie pianką poliuretanową otwartokomórkową systemy otwartokomórkowe Bydgoszcz

Ocieplanie poddaszy Toruń ocieplanie pianką poliuretanową otwartokomórkową systemy otwartokomórkowe Bydgoszcz

Co to jest pianka PUR otwartokomórkowa?

W sektorze budowlanym można zetknąć się z dwoma podtypami pianki poliuretanowej: zamkniętokomórkową i z niezasklepionymi komórkami. Piankę zamkniętokomórkową o gęstości niemal 40 kg/metr sześcienny poświęca się w szczególności do zabezpieczania przed niskimi temperaturami i wyciszania pomieszczeń magazynowych, izolowania poszyć dachowych i stropodachów, a także w czasie wykonywania „chłodziarek”, a ściślej przegródek chłodniczych do składowania owoców oraz warzyw. Piankę poliuretanową o wyższej konsystencji (60kg/metr sześcienny) wykorzystuje się do termoizolacji zadaszeń, stropodachów, pokryć dachowych horyzontalnych, filarów, podłóg (jeżeli mamy ogrzewanie podłogowe) oraz do izolowania obszarów, w których mamy do czynienia z mocniejszym naciskiem. Natomiast piankę otwartokomórkową najlepiej użyć do ocieplenia poddaszy, zadaszeń, posadzek i ścian działowych wewnątrz mieszkania, hangarów lotniczych bądź pomieszczeń fabrycznych.

Pianka z otwartych komórek jest zbudowana z wyraźnych „odstępów”, dzięki czemu potrafi „oddychać”, więc zapewniać korzystną wentylację wnętrza i wypuszczać zbyt dużą miarę pary wodnej. Zapobiega powstawaniu pleśni, stąd idealnie przydaje się do izolacji poddaszy. Ma nie tylko właściwości blokujące, przekazujące parę wodną oraz wygłuszające. Jest niesamowicie lekka, bynajmniej nie obciąża mocno struktury oraz montuje się ją przy wykorzystaniu hydrodynamicznego natrysku. Mamy możliwość zatem izolować nią zadaszenia w dowolnym dowolnym rozmiarze – choćby te wyjątkowo skomplikowane. Jakie posiada słabe punkty? Rzeczywiście żadnych, o ile któryś pseudospecjalista jej nie zastosuje do izolacji cokołów, do czego całkowicie się nie nadaje. Trzeba wspomnieć, iż niestety nie jest odporna na oddziaływanie ognia.

Pianka z zamkniętymi komórkami daje najwłaściwszą izolację i jest szczególnie niewrażliwa na czynniki pogodowe. Poleca się ją przeważnie do zabezpieczania fundamentów, podłóg z grzaniem podłogowym i do ocieplenia poddaszy. Ma minimum 90% niedrożnych oczek ma dużą konsystencję, niewysoką przesiąkliwość i nadzwyczaj dużą niewrażliwość na wciskanie. Doskonale sprawdzi się do separowania konstrukcji metalowych, rurociągów bądź obiektów inwentarskich.

Na jaką piankę PUR się zdecydować?

Wszystko zależy od tego, który element bloku będziemy pokrywać izolacją. Pianka otwartokomórkowa wymaga mniej budulca, zaś ostatecznie można liczyć na to, że – jest niezwykle efektywna. Współczynnik uszczelnienia jest trochę gorszy, ale mimo to gwarantuje dobrą temperaturę w domu i jest skuteczną barierą dla dźwięku. Jeśli zamierzamy ocieplić poddasze, wówczas powinniśmy przemyśleć sobie jej montaż. Warto też wspomnieć, iż pozostaje w takiej sytuacji zadbać o wymuszony ruch powietrza, by praktycznie w ogóle nie kondensowała się para wodna i nie rozwinęła się pleśń. Innymi słowy należy kierować się formułą kompromisu między ceną, płaszczyzną, w jakiej pianka zostanie zużytkowana i oporem cieplnym. Na poddaszu pianka PUR musi mieć co najmniej 10 cm (z zamkniętymi komórkami) albo 20 cm (z otwartymi komórkami), żeby wykonywała swoje zadanie.

Plusy pianki otwartokomórkowej: nadzwyczaj dobra izolacja w momencie zimy, wspaniałe wychładzanie w letnich miesiącach, tłumienie hałasów, „oddychanie” zapobiegające koncentrowaniu się oparów bądź wilgoci, dobra cena, wydajność, skuteczność i bezpieczeństwo, certyfikaty oraz atesty.

Atuty pianki zamkniętokomórkowej: niesłychanie cenna odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, nieobecność mostków termicznych (idealna nieprzepuszczalność), surowiec niewrażliwy na oddziaływanie ognia, praktycznie w ogóle nie obciążający architektury, niewysoki przelicznik przekazywania energii cieplnej, niezawodna termoizolacja, doskonała hydroizolacja.

Pianka PUR – sprawdzi się w obszarze, gdzie kolejne metody nie odniosą skutku

Połacie dachowe, które mają złożone kształty, bardzo ciężko jest wycieplić typowymi technikami. Wyglądają one bez wątpienia wspaniale, ale dla obsługi budowlanej stanowią olbrzymie wyzwanie. Jeśli decydujemy się na zabezpieczenie poddasza, powinniśmy w zastępstwie wełny mineralnej, zdecydować się rzeczywiście na piankę izolacyjną (obowiązkowo z otwartymi komórkami). To szczególnie opłacalna metoda uszczelniania przed niekorzystnymi warunkami oraz wycieplania obszarów o niesymetrycznych kształtach, więc z klinami w miejscach połączeń belek. Dach trzeba bezwarunkowo wcześniej odrestaurować, ażeby zabezpieczanie pianką posiadało jakikolwiek sens. Piankę możemy nanosić wprost na blachę bądź dachówkę. Element metalowy przenigdy nie może posiadać rdzy, zaś wszelkie dachówki muszą być nieuszkodzone. Zastosowanie izolacji pianką poliuretanową jest dużo krótsze niż w przypadku pozostałych surowców, m in. wełny mineralnej. Absolutnie nie musimy obawiać się również intensywnej mineralizacji, kurzenia, emitowania oparów i wyjątkowo wolnego wysychania. Mamy gwarancję, że izolacja będzie funkcjonalna przez mnóstwo lat, a my zaoszczędzimy na ocieplaniu domu.

Na co powinniśmy spojrzeć? Każda firma, która realizuje uszczelnianie pianką PUR powinna w miejscu dokonywania usługi posiadać wszystkie konieczne druki, m in. prawidłowe oznakowanie produktu czy kartę techniczną wyrobu. Pracownicy muszą mieć na sobie odzież ochronną zabezpieczającą po pierwsze drogi oddechowe, skórę, oczy, głowę, szyję. Jednocześnie muszą posiadać badania lekarskie (i badania pozwalające na aktywność na wysokości – jeśli jest to konieczne) i potwierdzenie po ukończonym kursie z Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

Jeżeli zamierzasz dowiedzieć się o wiele więcej o piance izolacyjnej, kliknij w niniejszy odnośnik – ocieplenie poddasza Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.