Biuro rachunkowe i Elektroniczna e-księgowość

Optymalizacja stron WWW
17 września, 2020
Jak działa wybielanie zębów lampą?
21 września, 2020

Biuro rachunkowe i Elektroniczna e-księgowość

Czy warto rozpocząć współpracę z biurem rachunkowym?

Korzyści podjęcia współpracy z biurem rachunkowym można wyliczyć bardzo wiele. Podejmując współpracę z biurem rachunkowym nie tylko zdobywa się styczność z wykształconym specjalistą, to jeszcze wysokiej jakości obsługę. Chociaż w głównej mierze biuro trudni się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, warto dodać, że ma więcej zadań, jakich się podejmuje. Dla przykładu realizuje wyceny aktywów i pasywów, przygotowuje zestawienia obrotów i sald albo kataloguje i segreguje dokumenty firmy. Rozpoczęcie współdziałania z biurem rachunkowym powoduje, że księgowa przejmuje część obowiązków przedsiębiorcy, umożliwiając koncentrację na samej działalności. Dzięki temu zdobywa się nadzór nad poprawnością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Obok tego biuro rachunkowe przeprowadza ewidencję zdarzeń gospodarczych, przygotowuje finansowe sprawozdania, a nawet składa deklaracje podatkowe i ZUS. Owocna współpraca nie jest jedynym powodem wskazującym na to, że warto rozpocząć współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje umiejętności, wiedzę i znajomość przepisów

Prawo podatkowe w Polsce często się zmienia, z uwagi na to nie ma się co dziwić, że biura rachunkowe gwarantują ciągłe poszerzanie swojej wiedzy. Uważna obserwacja i szybkie dostosowanie do wprowadzanych zmian, gwarantuje, że wszystkie dokumenty i rozliczenia będą posiadały prawidłową strukturę, potrzebne dane i zachowają ustalony porządek. Na bazie lat pracy biuro rachunkowe oferuje najlepszy sposób pracy. Pracownicy orientują się, jak współdziałać z klientem, żeby otrzymywać dokumenty we właściwym terminie i jak im pomagać w biznesie. Oprócz tego klienci biura rachunkowego zazwyczaj mogą liczyć na dostęp do informacji, a nawet pomoc w przyswojeniu najnowszych przepisów. Księgowa we wszystkich obszarach działa w interesie przedsiębiorcy, z uwagi na to z pewnością informuje o wprowadzonych zobowiązaniach oraz możliwościach, jakie ułatwią prowadzenie biznesu.

Zgodność oraz łatwy dostęp do dokumentów księgowych

Wszystkie finansowe operacje przedsiębiorstwa wykazywane są przez dowody księgowe. Na ich podstawie można dokonać prawidłowych rozliczeń, dlatego są istotnym elementem pracy księgowej. Pośród nich znajdują się takie dowody księgowe jak dowody zewnętrzne tworzone dla lub przez kontrahentów, wewnętrzne odnoszące się do działań wewnątrz firmy (np. listy płac), dowody zbiorcze lub korygujące nanoszące poprawki na błędne dokumenty. Biuro rachunkowe dba, żeby dokumenty przychodziły w komplecie oraz miały prawidłową strukturę oraz wszelkie potrzebne dane. Najważniejsze, żeby klient dostarczał wszystkie dowody na bieżąco, aby księgowa mogła rozliczyć je we właściwym terminie.

Sposób wysyłania dowodów do biura rachunkowego zazwyczaj zależy od jego zasad. W niektórych wymagane jest przekazywanie dokumentów księgowych w oryginale. Gdzie indziej wystarczy odpowiednio opisana kopia. Czasami dokumenty trzeba dostarczać wprost do biura rachunkowego, gdzieniegdzie wystarcza wysyłka skanu. Warto wspomnieć, że każde biuro rachunkowe troszczy się o bezpieczeństwo dokumentów przed zniszczeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem lub wprowadzaniem zmian. Klient ma ciągły dostęp do swoich dowodów księgowych, zwłaszcza jeżeli biuro rachunkowe używa nowoczesnych rozwiązań.

Elektroniczna księgowość

Prężnie rozwijające się biura rachunkowe przeważnie korzystają ze programów księgowości elektronicznej. Ich główną korzyścią jest elektroniczny dostęp do danych ze wszystkich urządzeń. Nowoczesna księgowość elektroniczna umożliwia wprowadzanie wszelkich dokumentów księgowych, jakich elektroniczne zapisy przechowywane są na absolutnie zabezpieczonych serwerach. Poza tym takie programy pomagają w tworzeniu zestawień i rozliczeń, a także ułatwiają kontakt między biurem rachunkowym, a klientem. Dodatkowo programy elektronicznej księgowości są intuicyjne oraz nietrudne w obsłudze. Osoby wdrażające zazwyczaj oferują dodatkowe szkolenia, a nawet całkowite wsparcie i porady techniczne. Tego typu programy są regularnie aktualizowane, żeby były zgodne z przepisami oraz gwarantowały bezpieczeństwo danych.

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Dzięki nowoczesnym technologiom jak e-księgowość, a także dogodnościom w kwestiach przesyłania dokumentów, współpraca z biurem jest bardzo komfortowa. Opróćz tego większość biur rachunkowych proponuje rozbudowaną ofertę. Oprócz bazowej obsługi księgowej w kwestiach prowadzenia ksiąg rachunkowych czy wyliczeń dla pracowników m.in. wspierają w zakładaniu działalności gospodarczej, dostarczają deklaracje skarbowe do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. oferują konsultacje przez telefon. Istotnym elementem współpracy jest również to, że wszystkie biura rachunkowe muszą posiadać ubezpieczenie OC. W razie błędów ze strony biura, skutki finansowe zostaną pokryte z polisy biura rachunkowego, a sam klient nie poniesie dodatkowych kosztów. Równie cennym plusem jest również oszczędność czasu. Biuro rachunkowe gwarantuje pomoc i wiedzę, dlatego sam przedsiębiorca nie musi przejmować się zmianami w przepisach lub  douczać się w tym zakresie. Współpraca umożliwia koncentrację na prowadzeniu firmy.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.