Oddłużanie firm – zakup zadłużonych spółek

Kruszywa Warszawa - Kruszywa drogowe Warszawa - Kruszywa budowlane Warszawa - Tłuczeń Warszawa - Kruszywa w dobrej cenie - Sprzedaż kruszywa Warszawa - Transport kruszywa Warszawa
Rodzaje kruszywa i ich zastosowanie
Marzec 10, 2017
Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja
Depilacja laserowa – zabieg dla każdego
Marzec 17, 2017

Oddłużanie firm – zakup zadłużonych spółek

Kupię zadłużoną spółkę Sprzedaż spółek bez historii Oddłużanie firm

Kupię zadłużoną spółkę Sprzedaż spółek bez historii Oddłużanie firm

Zamierzasz zbyć spółkę z wierzycielami?

W Internecie ostatnimi czasy pojawia się bardzo dużo ogłoszeń o skupie oraz odsprzedaży spółek. Takie informacje publikują nie tylko firmy, zajmujące się tym rzetelnie, ale również osoby indywidualne. „Pilnie sprzedam spółkę”, „Kupię spółkę z długami”, „Natychmiast kupię zadłużoną spółkę” – to zaledwie niektóre tytuły ogłoszeń. Bardzo często ich prezesi planują zbyć te, które mają duże długi, bowiem w ogóle nie są w stanie ich pokryć. O sprzedawaniu spółek mamy szansę znaleźć kilkanaście specjalistycznych artykułów, aczkolwiek nie wszystkie uwzględnione w nich nowości są prawdziwe. Wiele z nich określa przyjmujących spółki jako oszustów, handlowców, którzy dorabiają się na cudzym nieszczęściu. Odpowiedzialne przedsiębiorstwa tracą przez to Interesantów. Jaka jest rzeczywistość?

W przypadku kiedy chcesz odstąpić spółkę, wówczas podstawowym etapem powinno być wnikliwe sprawdzenie firmy, jakiej chcesz to powierzyć. Najpierw możemy zaufać tej, która funkcjonuje na rynku co najmniej kilka lat. Innymi słowy, że jej podwładni posiadają właściwe kwalifikacje oraz nie pojawiła się ona jedynie na chwilę. Liczy się również specjalistyczne podejście do Interesanta, i tym samym forma kontaktu z nim, przykładowo jakość rozmów przez telefon, a potem zebranie w biurze. Wielkim plusem firmy interesującej się zakupem zadłużonych organizacji jest wszechstronne zlikwidowanie problemu – doradztwo prawne bądź porady z obszaru rachunkowości.

Jak odbywa się zbycie spółki?

Jest to po prostu sprzedaż spółki, która dokonuje się w asyście adwokata Znaleziona firma wraz z dotychczasowymi współwłaścicielami zawiera pisemną umowę, na której powinny figurować podpisy wszystkich obecnych. Musisz więc mieć ze sobą niezbędne dokumenty, jak: dokument tożsamości, informacje mówiące o stanie firmy (nazwa, adres) oraz obecnego zadłużenia.

Sprzedaży, jak również zakupu spółki, mamy szansę dokonać nawet w niecały jeden dzień! Wystarczy skontaktować się z wyłonioną firmą i wpisać w e-mailu „sprzedam zadłużoną spółkę”. Większość nabywców natychmiast reaguje na zgłoszenie. Absolutnie nie musisz martwić się o kredytorów, którzy wyczekują na odpłacenie długów, a także o reputację. Odsprzedanie spółki zapewnia możliwość wyswobodzenia się z takich kłopotów. Przedsiębiorstwa zajmujące się wykonywaniem takich czynności na co dzień załatwiają wszelkie formalności.

Korzyści ze sprzedaży spółki z długami:

Szybka, praktycznie natychmiastowa sprzedaż. Możesz wyswobodzić się od problemu w kilka chwil. Po podpisaniu transakcji wcale nie musisz już reprezentować organizacji, sygnować umów w jej imieniu czy podejmować kolejnych czynności.

Oszczędność czasu oraz nerwów. Wyłoniona firma wykona umowę odsprzedaży, wezwie na konsultacje adwokata oraz zajmie się resztą kwestii związanych z odsprzedażą.

Wcale nie musisz dręczyć się, że zrobisz błąd! W przypadku kiedy nie masz właściwej wiedzy, aby samemu uporać się z kłopotem – zaufaj profesjonalistom.

Więcej możliwości! Gdyż prócz skupu spółek z długami wspomniane firmy zajmują się pomocą księgową, doradztwem podatkowym, obsługą prawną, modyfikowaniem spółek, odsprzedażą gotowych spółek oraz wieloma innymi czynnościami.

A co z zakupem gotowej spółki?

Kupienie czystej spółki pozwala minąć pracochłonne i monotonne procedury rejestracyjne, czyli uzyskanie numeru Regon, wpisu do KRS albo numeru PKD. Gotowa spółka nie może posiadać zbędnej historii, pracowników lub zadłużeń. Koszt zakupu „czystej” spółki zazwyczaj jest dużo niższy niżeli dzieje się to w przypadku realizowania tego na własną rękę. Koszty wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Przykładowo spółka komandytowa może kosztować blisko 4.000 zł, natomiast zarejestrowana do VAT spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – orientacyjnie 3.500 zł. Najdroższa jest spółka, która ma autoryzację na spedycję. Trzeba liczyć się z nakładem około 15.000 zł.

Znane ograniczenie odpowiedzialności bazuje na tym, iż partnerzy mówiąc w skrócie nie odpowiadają za zobowiązania kupionej spółki. W przypadku kryzysu mogą zaprzepaścić tylko wniesiony wkład. Opisuje się to jako kapitał zakładowy oraz może być niewątpliwie przetwarzany w trakcie wzrostu przedsiębiorstwa. Trzeba też wiedzieć, iż wieloosobowe spółki w ogóle nie są objęte systemem ubezpieczeń ZUS.

Upadłość dużo kosztuje

Rozpoczęcie procesu upadłościowego wiąże się z dużymi kosztami, np. z opłaceniem syndyka i taksacją majątku. Każdy pożyczkodawca w przypadku niezaspokojenia oczekiwań jest w stanie wytoczyć postępowanie przeciw wszystkim członkom zarządu, a dodatkowo dochodzić swych praw na drodze cywilnoprawnej. W rezultacie można przez wiele lat oczekiwać aż egzekutor przeprowadzi wszelkie niezbędne czynności. Samo przedstawienie wniosku nie przyczynia się do tego, iż nie trzeba opłacać długów.

Aby sąd mógł stwierdzić likwidację spółki, musi obowiązkowo posiadać ona określony majątek. W każdym innym przypadku – wniosek będzie odsunięty. Trybunał zwyczajnie nie jest w stanie zrealizować postępowania, aby zaspokoić oczekiwania kredytorów.

Czy ten tekst Cię zainteresował? Tematyka skupu oraz odsprzedaży spółek jest bardzo obszerna. Jeśli jesteś zainteresowany skupem zadłużonych spółek, to najedź w odsyłacz oraz zapoznaj się ze szczegółami.

Komentarze są wyłączone.