Dekoracje ślubne – dekorujemy salę i kościół

depilacja woskiem wszystko o zabiegu
Depilacja woskiem -Na czym polega?
Październik 23, 2019
Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej
Mezoterapia igłowa – terapia na wypadanie włosów
Październik 24, 2019

Dekoracje ślubne – dekorujemy salę i kościół

Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych

Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych

Są różne sposoby na udekorowanie sali weselnej i miejsca, w którym odbywa się nasze przyjęcie. Należą do nich świecące napisy, które z pewnością nie pozostaną niezauważone. Ich ważnym atutem jest to, że mogą mieć wiele, różnych zastosowań.

Zgodnie z obowiązującymi, trendami, świecące napisy na weselach to jedna z najczęściej wybieranych dekoracji przez Pary Młode. Dzieje się tak, gdyż w relatywnie tani sposób, można przykuć uwagę zaproszonych i olśnić ich już od samego początku imprezy. Napisy świetlne emanują przyjemne ciepło, dlatego dobrym wyjściem jest ustawienie ich np. w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca przeznaczonego do tańca albo obok stanowiska muzyków. Jeśli pójdziemy tą drogą – warto wówczas pomyśleć nad napisem, który będzie motywował gości do zabawy, np. „DANCE”.

Możemy także zdecydować się, na zawieszenie świecącego napisu na ścianie. Będzie to dobre wyjście, jeśli na naszym weselu udostępnimy bar z różnorakimi napojami dla gości. Świecący napis, z daleka wyróżniający miejsce, w którym mieści się bar stanie się przydatnym dodatkiem. Para Młoda ma również możliwość wywieszenia napisu z pierwszymi literami swoich imion, bądź też często spotykanym „MR&MRS” – nad drzwiami prowadzącymi do sali weselnej.

Świecący napis jest świetnym tłem do sesji fotograficznych. Niebanalne ujęcia na jego tle mogą mieć niezwykle romantyczny charakter. Jeśli postawimy na mniejszą wersję, to wówczas spokojnie takie litery mogą być ozdobą stołu Nowożeńców, przy pomocy której miejsca Młodej Pary będą konkretnie wyróżnione.

Dekoracja w postaci świecących napisów jest obecnie hitem na rynku dekoracji ślubnych. Warto się zdecydować na takie rozwiązanie, ze względu na wiele możliwości jakie za sobą niesie w relatywnie niskich cenach.

Istotnym elementem ślubu oraz imprezy weselnej są kompozycje z balonów. Kolorowe baloniki, balony z helem, balonowe ozdoby pojazdu weselnego, czy bardziej popularne – balony z podobiznami Państwa Młodych. Rozwiązań jest bez liku, a każde może sprawić, że nasze przyjęcie zostanie dodatkowo ubarwione.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, iż ozdoby balonowe to nic szczególnego. Widzimy je niemal na każdym ślubie, ale stwierdzenie, że nie można w tym temacie zastosować elementu zaskoczenia jest błędem. Prawdziwą furorę możemy zrobić, jeżeli sięgniemy chociażby po tańczące balony w kształcie Młodej Pary – na pewno wywołamy przy ich pomocy wiele uśmiechów na twarzach osób biorących udział w przyjęciu weselnym, a i sami z pewnością będziemy zachwyceni. Podczas ostatnich sezonów ślubnych, zanotowaliśmy również zwiększoną modę na balony-olbrzymy, które wystrzeliwuje się w trakcie pierwszego tańca Młodej Pary, a więc jednego z najbardziej podniosłych momentów całego przyjęcia weselnego.

Jeśli chcemy nadać naszemu niezapomnianemu przyjęciu jeszcze bardziej romantyczny charakter, to wtedy idealnym rozwiązaniem będą dla nas ledowe balony świecące, chociażby w kształcie serca. Takie kolorowe balony będą się cudownie prezentować przed domem weselnym pod wieczór, ale także na korytarzu domu weselnego i na samej sali.

Na sali weselnej nierzadko spotykamy inne dekoracje, które prezentują się wyjątkowo efektownie. Balony mogą również stać się drobnym dodatkiem do większych elementów dekoracyjnych. W takiej sytuacji szczególnie przydatne mogą być balony pastelowe. Kolorowe baloniki na pewno spodobają się najmłodszej części naszych gości.

Jak wynika z tego wpisu, świat balonów jest ogromny i nawet najbardziej wymagający człowiek może w nim znaleźć coś dla siebie. Oryginalne kompozycje balonowe to doskonały wybór na ślub, przyjęcie weselne, ale również na inne eventy zorganizowane.

Planowanie ślubu nie odbędzie się, bez planowania dekoracji weselnych, które uświetnią każdą część ceremonii. Bogaty wybór dodatków, którymi można uświetnić wystój kościoła, sali czy samochodu, będzie pomocą w przygotowaniu idealnej uroczystości. Dekoracje weselne nie muszą być jednak wyszukane, ani drogie, by stanowiły doskonały element wystroju wnętrz, robiły wrażenie oraz były miło wspominane przez zaproszonych gości. Najlepiej wybrać takie elementy, które będą pasowały parze młodej oraz podkreślą charakter imprezy.

DEKORACJE ŚLUBNE DO KOŚCIOŁA

Podstawowym celem dekoracji ślubnych w kościele jest zbudowanie niesamowitego nastroju. Dopasowuje się je do wnętrza kościoła, by mogły dodać piękna i wyjątkowości ceremonii ślubnej, trzeba pamiętać, że nie może być ich przesadnie dużo, żeby nie naruszały wizerunku świątyni. Dekoracja kościoła bazuje głównie na dekoracji ołtarza, drogi do niego i bocznych naw. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się świece, kwiaty oraz szarfy.

Latarenki, świeczniki, świece

Świece nadają wnętrzu unikalny klimat, szczególnie w półmroku panującym w kościele. Odpowiednie rozplanowanie ustawienia, pozwoli na niesamowite oświetlenie wystroju. Należy jednak pamiętać, by były one rozmieszczone z głową, aby nie zawadzały gościom w sprawnym poruszaniu się oraz nie stanowiły zagrożenia. Dostępnych jest wiele ciekawych latarenek i świeczników, które nie tylko nadadzą klimatu wystrojowi, ale również zabezpieczą przed ściekaniem wosku.

Wstęgi, szarfy, dywany

Zwykle szarfy i wstęgi wykonuje się z satyny lub tiulu. Rozwiesza się je wzdłuż ławek, żeby stworzyć korytarz, jakim para młoda podejdzie do ołtarza lub przy samym ołtarzu. Wstęgi mogą być gładkie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by dodatkowo udekorować je kokardami, kwiatami albo innymi ozdobami.

Dodatkowo drogę do ołtarza można wyłożyć chodnikiem lub dywanem, który udoskonali wygląd przejścia oraz nada mu eleganckiego stylu. Zwykle takie dywany są w kolorze białym lub czerwonym.

Płatki, kwiaty, bukiety

Bukiety i kwiaty mają szerokie zastosowanie. Będą odpowiednie w każdym z miejsc, które para młoda chce ozdobić. Trzeba też pamiętać, że lepiej zdecydować się na mniej kwiatów żywych oraz nie używać sztucznych. Kwiaty będą dobre przy ławach oraz przy ołtarzu. Często rozrzuca się płatki kwiatów w przejściu do ołtarza. Warto nie przesadzać z ilością dodatków. Dywan i płatki jednocześnie mogą stać się przesadą.

Kwiatowe pergole

Pergole to kwiatowe łuki wyłożone kompozycjami kwiatowymi, które można umieścić nie tylko w kościele. Ta dekoracja ślubna uświetni też wystrój sali lub będzie ciekawym tłem do zdjęć weselnych. Niestety, to dość kosztowna ozdoba.

DEKORACJE ŚLUBNE NA SAMOCHÓD

Przy dekoracji samochodu także można popisać się pomysłowością. By ten pomysł nie kończył się na wypożyczeniu limuzyny, można ją także udekorować ciekawymi spersonalizowanymi dodatkami.

Kwiaty, puszki, wstążki

Nadal do najpopularniejszych ślubnych ozdób na samochód należą puszki, kwiaty oraz wstążki. Puszki przyczepia się do tyłu auta i są one dostępne w różnych kolorach i wzorach i mogą mieć zabawne nadruki. Równie wysokim zainteresowaniem wciąż cieszą się też wstęgi na maskę samochodu, które można udekorować kwiatami, kokardami, koralikami nawet balonami oraz innymi małymi ozdobami.

Naklejki i tablice rejestracyjne

Zarówno naklejki jak i tablice rejestracyjne są dostępne w gotowych i spersonalizowanych formach. Da się je zamówić z atrakcyjnymi grafikami weselnymi, które wpiszą się w przewodni motyw uroczystości, a także datą ślubu, imionami, czy zabawnymi tekstami.

DEKORACJE SALI WESELNEJ

Dekoracje ślubne, które ozdobią salę weselną, są kluczowym elementem, który trzeba wybrać, organizując wesele. Podstawowym priorytetem jest przystrojenie stołów, a potem otoczenia oraz części przeznaczonej na tańce. Znaczącą rolę spełniają tu zwykle kompozycje kwiatowe, jednak w bardziej nowoczesnych projektach, dobrze sprawdza się także aranżacja świateł scenicznych, które stworzą niesamowitą atmosferę. Wszystko zależy od interesującego parę młodą motywu przewodniego.

Otoczenie

Dekoracja otoczenia zwykle opiera się na motywie przewodnim wesela. Inaczej będzie udekorowana z uwagi na miejsce uroczystości, inaczej w stosunku do pory roku i upodobań pary młodej. Wszystkie te elementy muszą wzajemnie łączyć się tak, by utworzyć wyjątkowy klimat. W tym przypadku istotny jest dobór kwiatów, oświetlenia, dekoracyjnych materiałów oraz wszelkich podwieszanych dodatków np. balonów, girland, czy rozet.

Stoły

Stół z reguły ma najwyższą liczbę dekoracji ślubnych, dlatego przystrojenie go wymaga troski o detale. Wśród najważniejszych dekoracji na stół są nie tylko winietki, piękne serwetki, czy zastawa stołowa. Znajdują się tam również niewielkie podarunki dla gości, obrusy, i bieżniki, aranżacje kwiatowe i świece. Dostępne są także zabawne dodatki, jak na przykład menu, regulaminy wesela lub podziękowania.

Krzesła

W przypadku krzeseł najpopularniejszą dekoracją na ślub są pokrowce, które dobiera się pod względem wzorów i kolorów. Ponadto jest wiele ofert kokard, wstążek, ciekawych zawieszek, drobnych girland, świateł oraz oczywiście kwiatów, którymi można przystroić siedzenia dla pary młodej oraz dla gości.

Dodatki

Wśród różnych dodatków, zwykle dostępna jest też księga gości na wyjątkowe życzenia oraz plakaty i ankiety, które będą wzruszającą pamiątką. Z kolei fotobudka uświetni zabawę weselną, dzięki zabawnym rekwizytom do zdjęć. Ofert z dekoracjami na ślub jest dużo i z pewnością każda z par znajdzie coś w swoim guście.

dekoracje ślubne  Toruń

Komentarze są wyłączone.