Sklep internetowy jaki system wybrać

Piwo kraftowe - Maszyny rozlewnicze do piwa - minibrowary
Browar z minibrowaru – jak warzyć piwo
30 sierpnia, 2020
mieszkania Toruń - home staging biuro nieruchomości
Nieruchomości Toruń – jak kupić dom
30 sierpnia, 2020
sklepy internetowe toruń -tworzenie sklepów woo commerce

sklepy internetowe toruń -tworzenie sklepów woo commerce

XXI wiek to ciągły rozrost kultury konsumpcjonizmu. Ludzie robią zakupy, nieprzerwanie poszukują nowych produktów i chcą mieć więcej i więcej. Nic nie świadczy o tym, żeby ta tendencja się odwróciła. Nabywanie ekskluzywnych towarów to również, ale bierzemy pod uwagę też środki czystości, jedzenie – czyli najzwyczajniej to, co jest nam nieodzowne do egzystencji. Sporo ludzi nie zatrzymuje się zbytnio i co za tym idzie, nie zostaje nam zbyt wiele czasu na chodzenie po sklepach. Receptą może być sklep internetowy – potencjalna żyła złota, jeśli jest prowadzona z głową.

 

Sklep internetowy – czemu się opłaca i jak go stworzyć?

Z pewnością kojarzymy niemało wzorcowych jednostek, które na nic nie mają czasu. Robią zakupy w markecie raz na dwa tygodnie, żeby przyoszczędzić sobie stałego wychodzenia po kluczowe artykuły. Obecnie przykładowe sieci idą zdecydowanie wyżej i świadczą takim osobom dowóz produktów do miejsca zamieszkania.

Wyżej przywołana problematyka tyczy się głównie jednostek zapracowanych, przebywających do późna w miejscu zatrudnienia. Nie pałają oni entuzjazmem, jak muszą zrobić chociażby świąteczne zakupy. Pracoholicy skwapliwie wykorzystują wtedy sklep online i masowo zamawiają gifty dla bliskich. Tym samym – właśnie oni stają się naszą grupą docelową, jak widać na załączonym obrazku – dosyć sporą.

 

Poznaliśmy podstawowy cel założenia e-sklepu, a więc trzeba pomyśleć jak nasz sklep ma wyglądać. Nie możemy próbować osiągnąć niemożliwego. Jeśli sklep internetowy ma nam dać zauważalne zarobki, w takiej sytuacji zaczynamy od tzw. analizy SWOT. Ocena silnych i gorszych stron, szans i ryzyka to absolutna podstawa. Obejmuje to kwestię tak Waszego sklepu internetowego, jak również konkurencji. Powinniśmy sprawdzić jakie parametry produkują, gdzie możemy uzyskać nad nimi przewagę.

 

Następnym etapem jest ustalenie grupy , do której chcemy trafić. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Tworzony przez nas sklep internetowy możemy skierować do Klienta ogólnego, który znajdzie coś dla siebie wśród wielu kategorii towarów, ale również dla przykładu przyciągać do sklepu internetowego w głównej mierze Panie, ze względu na przewagę kosmetyków. Kluczowy będzie precyzyjnie nakreślony plan biznesowy. Dokładnie zbadajcie, czy dysponujesz budżetem, pozwalającym na dotarcie do Odbiorców z całego kraju. Może tak się zdarzyć, iż będzie musieli w pierwszej fazie zawęzić działalność do jednego miasta lub województwa.

Nie wolno zapominać, że założenie sklepu internetowego ma bardzo wiele wspólnego z działalnością gospodarczą. Opcje w tym przypadku są dwie:

  • Jeżeli otwierasz nową firmę, przymusowo trzeba zewidencjonować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym albo do Ewidencji Działalności Gospodarczej, pozyskać REGON w Urzędzie Statystycznym, załatwić formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Jeśli wcześniej prowadziłeś biznes, powinieneś jedynie zmienić dane w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), poprzez dodanie zapisu o handlu w Internecie.

 

Następna analizowana sprawa to oferowane produkty. Kiedy już podejmiemy decyzję czy zaoferujemy coś wyspecjalizowanego, z wąskiej działki, czy też towary bardziej ogólne, produkowane na szeroką skalę, skupiamy się na odpowiednim dobraniu dostawcy. Odpowiedzialność, punktualność i bycie godnym zaufania, to musi być grupa cech, na którą trzeba zwrócić uwagę. Wiadomo, że czynnikiem kluczowym jest również uzyskana jakość w stosunku do wygenerowanych kosztów. Wcale nie musi być tak, że oszczędzając zyskamy, a płacąc więcej z pewnością odniesiemy sukces. Masz już dostawcę? W kolejnym kroku wypada dopracować opisy towarów. Pytanie, dlaczego to jest takie istotne

Zagłębiamy się w tym momencie w obszar pozycjonowania. Nie zdadzą egzaminu opisy przysłane przez producentów. Jeżeli chcemy jak najszybciej czerpać profity z inwestycji, wówczas trzeba postawić na unikalne opisy – przejrzyste dla potencjalnych Nabywców, ale też uregulowane pod SEO, aby popularna wyszukiwarka Google wystawiła nam wysoką ocenę jakości. W przypadku skopiowanych treści – narzędzie wyszukujące zakwalifikuje nas jako niezbyt atrakcyjnych i nie zapewnimy sobie czołowej lokaty w rezultatach wyszukiwania. Takie opisy damy radę przygotować na własną rękę, ale wyższą jakość mogą nam zapewnić fachowcy z dziedziny SEO.

 

Gdy już przypilnowaliśmy powyższego – czas na zapewnienie Klientom odpowiednich form płatności. Do często spotykanych należą:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Z pewnością powinniśmy również zagwarantować Nabywcom możliwość płatności za pobraniem i z góry. Istotnym jest, aby serwis płatności był odpowiednio zabezpieczony– np. przy pomocy szyfrowania SSL. Dzięki temu nasi Klienci obdarzą Was większym zaufaniem.

 

Sklep internetowy – kwestie techniczne

 

Pomysł jest, znacie już swoją konkurencję, mamy naszkicowany plan działania i odpowiednio spreparowane pod sprzedaż towary? Przejdźmy zatem do spraw związanych z zapleczem technicznym.

Kwestia oprogramowania może zdecydować o naszym sukcesie lub braku takowego. Jeśli chcecie mieć pewność, że wybierzecie właściwe – zapytajcie biegłego w tej dziedzinie. Niektórym starczy choćby darmowe oprogramowanie, ale gdy realizujemy bardzo ambitny projekt lepiej przeznaczyć środki na full serwis, a nawet na indywidualne oprogramowanie.

 

Domena czasem jest dostarczona w parze z oprogramowaniem, lecz nie jest to reguła. Jeśli nie dostaniemy takiego bonusu – to w takiej sytuacji będziemy zmuszeni ją dodatkowo kupić. Powinna być prosta, rzucająca się w oczy i łatwa do zapamiętania przez Klienta, aby mógł ją bez kłopotu przywołać w rozmowie z przyjacielem .

W kwestii hostingu szczególnie skupiamy się na rozmiarze i limitach związanych z transferem – hosting rzecz jasna musi być dostosowany do wielkości i zakresu działania naszego sklepu. Nie polecamy używania darmowych hositngów – niosą za sobą one zdecydowanie za dużo restrykcji, hamujących rozwój naszego projektu.

sklep internetowy

Komentarze są wyłączone.