Jak otworzyć sklep internetowy – poradnik

Paintball laserowy a paintball klasyczny
Paintball laserowy a tradycyjny
21 grudnia, 2017
Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie
Pływanie niemowląt i aktywność dla starszych – basen czeka!
2 stycznia, 2018

Dzisiejsze dni to nieprzerwany rozwój kultury konsumpcjonizmu. Wszyscy chłoną towary, nieustannie szukają kolejnych rozwiązań i łakną mieć więcej i więcej. Nic nie świadczy o tym, iż wkrótce będzie zupełnie inaczej. Zakupywanie ekskluzywnych towarów to również, lecz musimy także zapewnić sobie też kosmetyki, pokarm – po prostu to, co jest nam potrzebne do egzystencji. Gros z nas życie spędza w nieustannym biegu i dzięki temu, nie ma nawet czasu pójść do sklepu. Dobrym wyjściem może okazać się sklep internetowy – generujący dochody po ewentualnym sukcesie.

Sklep internetowy – czemu się opłaca i jak go stworzyć?

Sami znamy pewnie wiele modelowych jednostek, praktycznie w ogóle nie planujących odpoczynku. Zakupów dokonują w hipermarkecie dwa razy w miesiącu, by zaoszczędzić sobie regularnego wychodzenia po kluczowe zapasy. W XXI wieku przykładowe sieci idą jeszcze dalej i gwarantują takowym dostarczenie zakupów do miejsca zamieszkania.

Powyższa sfera dotyczy głównie osób zalatanych, przebywających miesiącami w miejscu zatrudnienia. Krew ich zalewa, jak muszą zrobić chociażby świąteczne zakupy. Tacy ludzie z ochotą czerpią garściami z korzyści jakie daje sklep internetowy oraz masowo nabywają gifty dla rodziny. Tak więc – to oni będą naszą grupą odbiorców, jak zdążyliśmy się przekonać – bardzo szeroką.

Nakreśliliśmy już podstawowy powód utworzenia sklepu internetowego, obecnie musimy przeanalizować jak ów sklep ma się prezentować. Nie ma sensu rzucać się na zbyt głęboką wodę. Jeżeli sklep internetowy ma nam przynieść konkretne zarobki, wtedy startujemy od tzw. analizy SWOT. Ocena silnych i gorszych stron, perspektyw i ryzyka to całkowita podstawa. Obejmuje to kwestię tak Waszego nowo powstałego sklepu, jak również konkurencji. Powinniśmy przeanalizować jakie statystyki produkują, w czym możemy się na jej tle wyróżnić.

Następnym etapem jest wyselekcjonowanie grupy , do której chcemy trafić. Będzie to sprawa bardzo indywidualna. Powołany przez Was sklep online może być skierowany do Nabywcy ogólnego, który zyska możliwość wyboru spośród wielu typów towarów, lecz także dla przykładu przyciągać do sklepu internetowego zwłaszcza Panie, przez szeroką gamę kosmetyków do wyboru. Wszystko będzie zależeć od tego, jaki plan biznesowy przygotujecie. Uczciwie zbadajcie, czy dotarcie do Klientów z całej Polski lub za granicę jest możliwe z dostępnym budżetem. Być może trzeba będzie ograniczyć się do konkretnego obszaru – np. miasta.

Nie wolno zapominać, iż uruchomienie sklepu internetowego wiąże się bezpośrednio z działalnością gospodarczą. Opcje w tym przypadku są dwie:

  • W kwestii otwierania własnej firmy, przymusowo trzeba zarejestrować działalność gospodarczą – przygotować wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym lub do Ewidencji Działalności Gospodarczej, uzyskać REGON w Urzędzie Statystycznym, przypilnować formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Jeżeli otworzyłeś firmę wcześniej, powinieneś tylko zmienić dane w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), dodając tamże zapis o handlu w Internecie.

Następna analizowana sprawa dotyczy produktów. Gdy już podejmiemy decyzję czy zaoferujemy coś branżowego, z wąskiej branży, czy też towary powszechne, wytwarzane na szeroką skalę, skupiamy się na właściwym wyselekcjonowaniu dystrybutora. Sumienność, punktualność i bycie godnym zaufania, to powinna być grupa cech, na jaką należy mieć baczenie. Oczywiście czynnikiem kluczowym jest również uzyskana jakość w stosunku do wygenerowanych kosztów. Wcale nie musi być tak, że oszczędzając zyskamy, a płacąc więcej z pewnością odniesiemy sukces. Masz już dostawcę? Zbliżamy się do momentu, kiedy trzeba zadbać o opisy oferowanych przedmiotów. Ktoś spyta – czemu to takie ważne?

Zanurzamy się w tej chwili w sferę pozycjonowania. Nie zdadzą egzaminu opisy przysłane przez producentów. Jeżeli pragniemy jak najszybciej czerpać profity z inwestycji, to wtedy powinniśmy skierować uwagę na zredagowanie oryginalnych opisów – przejrzyste dla Kontrahentów, lecz również zoptymalizowane pod SEO, by dobrze nam znana wyszukiwarka Google wystawiła nam wysoką ocenę jakości. W przypadku skopiowanych treści – narzędzie wyszukujące oceni nas jako niezbyt atrakcyjnych i nie osiągniemy wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Jeśli chcemy oszczędzić czasu i zyskać dobrą jakość opisów, wówczas warto zatrudnić renomowanego specjalistę od SEO, który przygotuje je za nas.

Wiemy już jak zadbać o oryginalne opisy – czas na udostępnienie właściwych form płatności. Do często spotykanych zaliczamy:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Bez wątpienia winniśmy również dać Klientom zapłatę za pobraniem oraz z góry. Istotnym jest, żeby formy płatności były właściwie zabezpieczone– np. przy pomocy szyfrowania SSL. Dzięki temu nasi Klienci obdarzą Was większym zaufaniem.

Sklep internetowy – domena, hosting i program

Pomysł jest, znacie już swoją konkurencję, mamy naszkicowany plan działania oraz właściwie przygotowane do sprzedaży produkty? Teraz trochę spraw technicznych.

Wybór oprogramowania pod nasz sklep to coś, co może przesądzić o powodzeniu naszych starań. Nie musicie być ekspertami w tej dziedzinie, od czego są doradcy. Czasem wystarczy chociażby darmowe oprogramowanie, lecz w przypadku rozległej wizji możemy potrzebować full serwisu lub indywidualnego oprogramowania.

Domena może być dawana wraz z oprogramowaniem, zawsze tak to działa. Jeżeli tak nie jest – to wtedy będzie trzeba takową zakupić. Nie sprawdzą się tutaj skomplikowane rozwiązania – nasza domena musi być prosta, taka, którą bez problemów zapamiętamy i powtórzymy w gronie znajomych .

W dziedzinie hostingu musimy wziąć pod uwagę rozmiar serwera i limit transferu – naszym zadaniem będzie dostosowanie hostingu do potrzeb naszego sklepu. Nie korzystajmy tutaj darmowych hostingów – mają one zbyt wiele obostrzeń, negatywnie wpływających na naszą pracę.

Tworzenie sklepów internetowych —–> http://www.blacksoft.pl/tworzenie-sklepow-internetowych/

Komentarze są wyłączone.