Sklep internetowy przygotowany przez WordPress

Okna pasywne Toruń
17 września, 2020
Optymalizacja stron WWW
17 września, 2020

Sklep internetowy przygotowany przez WordPress

WordPress, jako w tej chwili jedna z najpopularniejszych oraz często wybieranych platform do projektowania witryn internetowych ma też dodatkową zaletę. Najbardziej zaawansowane funkcje udostępniane są we wtyczkach, a dzięki wtyczce WooCommerce to również dobre narzędzie do zaprojektowania własnego e-sklepu. Dzięki temu, że WordPress funkcjonuje w oparciu o własny CMS, czyli system zarządzania treścią, jest prosty we współpracy dla użytkowników oraz wspiera projektowanie stron i sklepów internetowych bez konieczności stosowania zaawansowanej programistycznej wiedzy.

WooCommerce jest absolutnie kompatybilną z WordPressem wtyczką, jaka przemienia stronę WWW na WordPressie w e-sklep. Jej obsługa, zwłaszcza że jest dostępna po polsku, jest stosunkowo nietrudna oraz gwarantuje dużo opcji. Dzięki niej da się dodawać produkty, opisy i szczegółowe dane, grafiki, ceny, a nawet stan magazynowy. Z kolei osoby korzystające ze sklepu zyskują funkcję koszyka oraz w łatwy oraz bezproblemowy sposób mogą dokonać zakupu.

Z jakiego powodu warto stworzyć sklep używając WooCommerce?

Wtyczka WooCommerce została opracowana z myślą o użytkownikach WordPressa, co oznacza, że jest dostosowana do jego potrzeb, a jej mechanizm włączania jest bardzo łatwa. Ponadto duża ilość motywów oraz szablonów jest zgodnych z WooCommerce, a więc oprawa graficzna, układ lub funkcjonowanie sklepu na WordPressie jest łatwe do poprzawiania. Wystarczy niewielki zakres wiedzy i wyobraźni, by zaprojektować sklep dostosowany do potrzeb, a oprócz tego estetyczny oraz przyjazny dla użytkowników.

Co wyjątkowo ważne, zakładając e-sklep w oparciu o WooCommerce zyskuje się całkowitą kontrolę nad sklepem. To wyróżnia WooCommerce w zestawieniu do sklepów internetowych abonamentowych, to łatwe  modyfikacje wyglądu i funkcjonalności sklepu, dzięki pomocy specjalistów. Sklepy na WordPressie są tak popularne, że przy zaistnieniu problemu można nie tylko sięgnąć po wsparcie specjalizujących się firm, ale również szukać wśród grup, na blogach czy forach pomocy fachowców oraz osób, które wcześniej poradziły sobie z takim problemem.

Plusem WooCommerce jest też to, że posiada szeroki zakres własnych, rozbudowanych dodatków. Powodzenie e-sklepów na WordPressie sprawia, że developerzy stale tworzą nowe wtyczki i dodatki dopasowane do WooCommerce. To oznacza, że jeżeli sklep potrzebuje jakiejś funkcjonalności, zazwyczaj wystarczy przejrzeć dostępne dodatki oraz bardzo możliwe jest to, że pasujące do potrzeby do pracy poszukiwane rozszerzenie można podłączyć od dawna. Ponadto WooCommerce regularnie eliminuje konflikty między wtyczkami oraz motywami podczas aktualizacji.

Otwarcie e-sklepu poprzez WordPress i WooCommerce

Dodanie WooCommerce do WordPressa jest proste. Wystarczy w dziale wtyczek wyszukać WooCommerce. Po instalacji wtyczki, w panelu administracyjnym pojawiają się dodatkowe funkcje, gdzie możliwe jest uzupełnianie produktów, zarządzanie zamówieniami lub płatnościami i przechowywanie informacji o klientach. Poza tym dostępne są również raporty, statystyki oraz analizy sprzedaży.

Trzeba wiedzieć, że nie wszystkie opcje WooCommerce są całkowicie nieodpłatne. Choć bezpłatna wersja gwarantuje naprawdę sporo, niektóre dość ważne w sklepie internetowym funkcje mogą wiązać się z kosztem. Między innymi płatne dodatki dotyczą obsługi płatności internetowych, współpracy z kurierami, sklepami portali społecznościowych (np. sklep na Facebooku), Allegro, lub rozbudowanych funkcji promocji czy rekomendacji. Większość płatnych opcji posiada bezpłatną wersję, jednak może okazać się, że do najwydajniejszego funkcjonowania sklepu na WordPressie najlepsza okaże się wtyczka płatna.

Bezpieczeństwo i wsparcie sklepu na WordPressie

Bezpieczeństwo e-sklepu to ważna kwestia. Sam WordPress oraz WooCommerce są nadal udoskonalane przez twórców, dlatego są uznawane za narzędzia bezpieczne. Kłopotem mogą być jednak inne wtyczki, które nie zawsze są całkowicie kompatybilne, przez co mogą w pewnym zakresie tworzyć dojście do sklepu. Ze względu na to, warto wybierać rozsądną ilość rozszerzeń, głównie tych najbardziej potrzebnych do prowadzenia sklepu. By zapewnić bezpieczeństwo e-sklepu w oparciu o WordPress i WooCommerce warto stale aktualizować wotywy i wtyczki. Aktualizacje zazwyczaj mają na celu usuwanie luk i błędów. Poza tym dojście do panelu administracyjnego i serwera FTP powinien mieć głównie właściciel sklepu oraz np. administratorzy wsparcia technicznego. Co więcej hasła dostępu powinny być zawsze mocno skomplikowane, by gwarantowały większe bezpieczeństwo e-sklepu.

Warto też postawić na rzetelny hosting z opcją tworzenia kopii danych oraz wsparcie profesjonalistów. Wsparcie techniczne może być nieoceniona, kiedy pokaże się przeszkoda, z którą ciężko będzie poradzić sobie samemu. Oprócz współpracy z fachową firmą, jaka zajmuje się pomocą techniczną do WordPressa, sporo rozwiązań kłopotów znajduje się na forach internetowych albo na grupach. Czasami wystarczy zadać pytanie oraz czekać na odpowiedź. Jeżeli jednak kłopot wymaga natychmiastowej naprawy, lepiej zwrócić się po pomoc ekspertów.

Sklep internetowyBlackSoft sklepy internetowe

Komentarze są wyłączone.