Jak działa wybielanie zębów lampą?

Biuro rachunkowe i Elektroniczna e-księgowość
21 września, 2020
Turystyczny termos – który najlepszy i jak go znaleźć?
21 września, 2020

Jak działa wybielanie zębów lampą?

W jaki sposób wybielać zęby, żeby osiągnąć zadowalający rezultat?

Wybielanie zębów, szczególnie profesjonalnymi metodami od stomatologa jest uznawane za najtrwalszy wśród skutecznych działań estetycznych w stomatologii. W zależności od techniki, da się w krótkim czasie przywrócić biel zębów o kilka tonów. Przede wszystkim wybielanie zębów ma za zadanie usuwanie przebarwień, wynikających z uwagi na włączenie do posiłków na przykład barwiącej diety.

Wśród spożywanych przez pacjentów pokarmów i napojów jest wiele produktów, które wpływają na kolor zębów. Do zazwyczaj wymienianych należą soki, kawa albo różne kolorowe owoce. Pacjentom zależy jednak żeby możliwe było zmniejszanie skutków przyjmowania barwiącego jedzenia, ponieważ białe zęby są wysoko estetyczne i kojarzą się ze zdrowiem. Bywa jednak tak, że nawet wyleczone zęby mają żółty kolor. Odpowiedzią na ten problem są wybielające zęby zabiegi. Obok codzienniej pielęgnacji znanymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą podjąć profesjonalne zabiegi wybielające w klinice stomatologicznej, na przykład naświetlania specjalistycznymi lampami.

Wybielanie lampą Beyond

Najlepsze, profesjonalne wybielanie zębów polega na naświetlaniu ich stworzonymi do tego nowoczesnymi lampami. Taki rodzaj wybielania daje najlepsze wyniki w krótkim czasie.

Wśród najbardziej znanych lamp w stomatologii jest lampa Beyond, czyli nowoczesna technologia, gwarantująca przyzwoite i trwałe efekty nawet po jednym zabiegu wybielania. Co więcej ten sposób usuwa do 99% bakterii znajdujących się w jamie ustnej i pomniejsza zapalne stany przyzębia, a do tego wspomaga hartowanie wypełnień i kompozytów dentystycznych. Zatem wybielanie zębów, choć najbardziej pożądane, nie jest wyłącznym pozytywnym skutkiem zabiegu.

Lampa Beyond jest innowacyjnym narzędziem, z ramieniem obracającym się w zasięgu 360°, dzięki czemu może zostać dostosowana do dowolnej pozycji pacjenta, co zwiększa dokładność pracy i wygodę. Oprócz tego również siła naświetlania może zostać dobrana do wymagań pacjenta, w zgodzie z zaleceniami stomatologa. Natężenie światła może być łagodne, standardowe lub intensywne w zależności od tego, jak silne są przebarwienia.

Więcej technik wybielania

Wielu marzy o niezwykłym i całkowicie białym uśmiechu. Z tego względu ogólnie dostępne są ciekawe sposoby wybielania, na jakie każdy może się zdecydować. Jednym z najpowszechniejszych są oczywiście różne pasty wybielające . Całkiem dobrze eliminują przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby i nie psują szkliwa. Równie popularne są paski, lakiery i żele wybielające do samodzielnego nakładania. Są one dostępne np. w sklepach lub w aptece, ale zazwyczaj jest to nie do końca dokładny sposób wybielania zębów. Przede wszystkim w przestrzeniach między zębami.

Nie każdy pamięta, że niezłym sposobem na wybielenie zębów jest fachowe oczyszczenie ich w gabinecie stomatologicznym na przykład przez zabieg scalingu. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia zapewnia rozjaśnienie zębów. Innym sposobem wykonywanym u dentysty są także wybielające nakładki. W odróżnieniu od tych dostępnych w aptece są na wymiar dopasowane do pacjenta na bazie wycisku jego uzębienia. Pacjent samodzielnie aplikuje nakładki po wizycie u dentysty i stosuje zgodnie z ustaleniami stomatologa.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Co robić, by wybielanie było skuteczne i bardzo bezpieczne? Fundamentem bezpiecznego wybielania jest konsultacja ze stomatologiem. Jak obecnie wiemy wszystkie domowe sposoby, choć teoretycznie działają, tak naprawdę niszczą szkliwo i łatwo podrażniają dziąsła. Stomatolog dzięki swojej wiedzy pomoże dowiedzieć się, która metoda spośród ogólnodostępnych na rynku, będzie najskuteczniejsza dla pacjenta. Co więcej oceni zdrowie zębów i dowie się, czy przed zabiegiem wybielania konieczne jest ich leczenie.

Niezależnie od metody wybielania , trzeba zatroszczyć się, żeby kupowane były one ze sprawdzonych źródeł. Szeroko dostępne nakładki albo żele wybielające warto nabyć w wypróbowanych punktach albo z polecenia stomatologa. Niezwykłe promocje nie dają gwarancji bezpiecznego wybielenia zębów. Z tego względu lepiej zdecydować się na profesjonalne wybielanie w gabinecie stomatologicznym. Dzięki temu mamy pewność, że dentysta wykorzystuje certyfikowane wyroby, a na bazie swojej wiedzy wykona bezpieczny zabieg.

Ile czasu minie aż zobaczysz efekty wybielania ?

Warto mieć na uwadze, że wybielanie nie działa momentalnie. Na przykład wybielanie techniką nakładkową zabiera kilka tygodni. Wybielanie lampą da szybki rezultat, ale należy liczyć się z tym, że zęby na kilka dni mogą być nadwrażliwe. Zwykle zaraz po zabiegu wybielania trzeba też stosować białą dietę, by nie osłabić zdobytego efektu. Jeśli utrzymamy się zaleceń stomatologa, efekt wybielania będzie trwały.

Czy wybielanie zębów jest zawsze skuteczne?

Kiedy wybielanie nie przynosi efektu? Wyeliminowanie przebarwień pochodzących z diety pokazuje naturalny kolor zębów, a one nie zawsze są idealnie białe. Zdarza się, że naturalnie zęby są lekko żółte, kremowe, a nawet sine. Bywa też tak, że zęby na stałe zmieniają kolor na przykład z powodu przyjmowanych leków albo w przypadku martwych zębów. W takiej sytuacji nie osiągniemy pożądanej bieli środkami wybielającymi zęby z drogerii, ani profesjonalnym wybielaniem w gabinecie stomatologicznym.

Co, gdy zabieg wybielania zębów nie przynosi rezultatów? W takim przypadku decydujemy się inne estetyczne zabiegi dostępne u stomatologa. Najlepszym sposobem będzie założenie licówek dentystycznych. Te cienkie nakładki, które na stałe zakładamy na zęby, mają sporo zalet. Poza tym, że możemy dostosować ich kolor do potrzeb pacjentów, za pomocą licówek dentysta może dokonać także niewielkiej poprawy kształtu zębów (na przykład maskowanie diastemy). Ze względu na to warto przed zabiegiem wybielania skontaktować się z dentystą, żeby ocenił, która metoda będzie najbardziej skuteczna.

Wybielanie zębów

Komentarze są wyłączone.