Klinika stomatologii estetycznej Toruń

Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie strony Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna – nowoczesne zabiegi

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na osiągniętej przez lata wiedzy dentystów i na rozkwitu technik i technologii stosowanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a duża z nich, dostępnych jest właściwie od ręki w czasie jednej lub kilku wizyt w klinice dentystycznej. Obecnie pacjenci mogą skorzystać z wielu metod, które zmniejszają przebarwienia oraz korygują wygląd zębów, a nawet uzupełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, który pojawi się u stomatologa, wychodzi z gabinetu zadowolony z pięknego uśmiechu już w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Duża część pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po pełnym leczeniu zębów. Parę lat temu na ostateczny rezultat musieli czekać aż do końca leczenia oraz całkowitego zarośnięcia się tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Obecnie istnieje możliwość zobaczenia rezultatu działań stomatologa zanim ten rozpocznie leczenie. Techniką tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Na czym to polega? DSD to nowoczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – to znaczy odpowiednich zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog przy zastosowaniu specjalnego programu wprowadza wszystkie poprawki. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów i oddziaływanie zmian na całościowy wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo DSD można wykonać mając już gotowy plan leczenia stomatologicznego, dzięki czemu pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian albo skorzystać z programu w roli przygotowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może pokazać stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, a wtedy stomatolog wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą niezbędne do stworzenia wybranego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba uzupełniać usunięte zęby nie tylko z uwagi na estetykę, ale też zdrowie szczęki, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym celu decyduje się na zabieg wszczepienia implantu zębowego. O ile dotąd, chociaż implanty są najmocniejszym oraz zdaniem dentystów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, pełen przebieg leczenia trwał kilka miesięcy, bo aplikacja implantów stomatologicznych łączy się obszernym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na maksymalne zmniejszenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym przypadku implant musi zrosnąć się z tkanką kostną, co zabierze trochę czasu, za pomocą nowoczesnej technologii pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną z pięknym uśmiechem nawet w jeden dzień. Stomatolodzy sporządzili w tym zakresie nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą można zaaplikować od razu na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego łączenie z kością. Kiedy już implant stomatologiczny w pełni zrośnie się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, gdzie stomatolog wymienia uzupełnienie tymczasowe na uzupełnienie stałe.

Profesjonale wybielanie zębów lampą Beyond w klinice stomatologicznej

Wybielanie zębów lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi sposobami wybielania zębów, wykorzystanie stworzonej do tego lampy zapewnia zdecydowanie widoczniejsze rezultaty przy tylko pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszystkie przebarwienia zgromadzone w wyniku diety, dlatego że nawet zupełnie wyleczone zęby mogą mieć, brzydki żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, jaka eliminuje większość przebarwień, a obok tego usuwa do 98% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także korzystny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania lampą w klinice dentystycznej jest bardzo komfortowy oraz nie pożera dużo czasu. Szczególnie istotnym elementem jest ruchomość lampy, co pozwala dojść do całej jamy ustnej. Warto wiedzieć, że stomatolog może swobodnie regulować moc lampy oraz w ten sposób dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można polepszyć również za pomocą koron protetycznych i licówek dentystycznych. Korony służą zastąpieniu zębów np. po leczeniu kanałowym pod mikroskopem albo do osadzenia jej na implancie. Stosuje się je głównie z uwagi na to, że rewelacyjnie imitują prawdziwe zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Z kolei licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, które aplikuje się na powierzchnię zębów. Licówkami można zakrywać niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki używa się również jako sposób poprawy niewielkich wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy schować np. przerwę między zębami (diastemę) albo nadłamany fragment zęba.

 

  Stomatologia estetyczna Toruń

Komentarze są wyłączone.