Klinika stomatologii estetycznej Toruń

Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie strony Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi w gabinecie stomatologicznym

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na zdobytej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów i na rozrostu technologii i technik stosowanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest niemal od razu w czasie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice dentystycznej. Obecnie pacjenci mogą skorzystać z wielu technik, które eliminują przebarwienia i poprawiają wygląd zębów, a także uzupełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki pojawi się u stomatologa, opuszcza gabinet w pełni uśmiechnięty nawet w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane i na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu stomatologicznym. Do niedawna na ostateczny efekt trzeba było czekać aż do końca leczenia i zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Współcześnie powstała możliwość poznania rezultatu pracy stomatologa jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Sposobem tym jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Na czym to polega? Digital Smile Design to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta przy zastosowaniu specjalnego programu wprowadza wszelkie poprawki. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów i wpływ zmian na ogólny wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo Digital Smile Design można zastosować mając już gotowy plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent zobaczy etapy zmian albo skorzystać z programu w formie stworzenia planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może przekazać dentyście jakiego rezultatu oczekuje, a wtedy dentysta pokaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą konieczne do uzyskania wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba zastąpić usunięte zęby nie tylko z uwagi na wygląd, ale i zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu wybiera aplikację implantu zębowego. Niestety dotąd, chociaż implanty są najmocniejszym i według stomatologów najlepszym pośród protez, cały przebieg leczenia ciągnął się przez parę miesięcy, ponieważ wszczepienie implantów dentystycznych wiąże się sporym czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły praktyczne zmniejszenie tego czasu. Współcześnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Chociaż i w tym zakresie implant musi połączyć się z kością, co zabierze czasu, za sprawą nowoczesnej technologii pacjent opuszcza klinikę dentystyczną z pięknym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Dentyści opracowali do tego nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką można założyć od razu na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Daje to dwa zyski. Pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Kiedy już implant dentystyczny całkowicie zrośnie się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, gdzie dentysta zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałe uzupełnienie.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond w gabinecie dentystycznym

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi sposobami wybielania zębów, zastosowanie specjalistycznej lampy zapewnia o wiele widoczniejsze rezultaty przy nawet jednej wizycie. Wybielanie usuwa wszelkie przebarwienia zgromadzone na skutek diety, dlatego że nawet całkowicie wyleczone zęby mogą mieć, nieprzyjemny żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, jaka usuwa większość przebarwień, a obok tego eliminuje do 96% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też korzystny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania w gabinecie dentystycznym jest całkiem komfortowy i nie pożera wiele czasu. Bardzo ważnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto wiedzieć, że dentysta może swobodnie regulować siłę światła i tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można poprawić też przy użyciu koron protetycznych i licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów na przykład po leczeniu kanałowym pod mikroskopem lub do położenia jej na implancie. Stosuje się je w głównej mierze z uwagi na to, że rewelacyjnie imitują prawdziwe zęby. Wykonuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to niewielkie nakładki, jakie aplikuje się bezpośrednio na zęby. Pod licówkami można zakrywać trudne do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się też jako metodę korekty minimalnych wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy ukryć np. przerwę między zębami (diastemę) lub ukruszony fragment zęba.

 

Implanty Toruń

Komentarze są wyłączone.