Protezy zębów – Toruń

Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Systemy podlewania
24 sierpnia, 2020
Implantologia – Toruń
26 sierpnia, 2020

Zęby w jeden dzień w klinice dentystycznej

Przywykliśmy do tego, że leczenie u dentysty zwykle przeciąga się na kilka wizyt. Szczególnie w przypadku zabiegów z zakresu implantologii, ortodoncji czy chirurgii stomatologicznej. Współcześnie sposoby umożliwiają stomatologom na pomniejszenie czasu, który pacjent musi poświęcić na leczenie u stomatologa. Dzięki współczesnym sposobom implantologicznym kliniki dentystyczne udostępniają możliwość wstawienia implantów w jeden dzień. Pełny uśmiech w ciągu jednej wizyty? Wydaje się niemożliwe, a jednak szybka odbudowa zębów jest dostępna już właściwie od razu.

Piękny uśmiech w jeden dzień? Wygodna alternatywa dla innych zabiegów protetycznych

Co to jest proteza w jeden dzień i czym różni się od innych wszczepów implantologicznych? Różnica pomiędzy bardziej znanym zabiegiem wszczepienia implantów zębów u dentysty, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, opiera się na sposobie ulokowania implantów. Zazwyczaj aplikowane są tzw. implanty dwufazowe. Taki typ stomatologicznego leczenia odznacza się tym, że najpierw umieszczany jest implant, a w drugim etapie stomatolog zakłada nadbudowę protetyczną. Te dwie fazy odgradza długotrwały proces osseointegracji, tj. czas, gdy implant wiąże się z kością żuchwy lub szczęki. Dopiero po nim implant stomatologiczny oraz kość zespoją się na stałe, nadbudowa protetyczna może zostać osadzona przez dentystę.

W sytuacji wstawiania zębów w jeden dzień, wykorzystywane są jednofazowe implanty, w jakich cała procedura wszczepienia implantów oraz oparcia na nich uzupełnienia odbywa się w trakcie jednej wizyty. Warto też dodać, że procedurę osadzenia protezy w jeden dzień muszą wyprzedzać konkretne badania diagnostyczne u dentysty, aby cały proces leczenia stomatologicznego był absolutnie bezpieczny i precyzyjny. Na podstawie diagnoz stomatolog organizuje treściwy plan leczenia stomatologicznego i szablony, które będą bazą do spreparowania indywidualnego szablonu protezy. Natomiast sam zabieg natychmiastowej aplikacji implantów przebiegnie w ciąg jednej wizyty. Warunekiem osiągnięcia pięknego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie kości oraz jamy ustnej pacjenta. Bez tego na starcie potrzebne okaże się leczenie stomatologiczne, by w przyszłości nie narażać na ewentualne powikłania miejsca wszczepu.

Na czym polega leczenie implantami w jeden dzień

Pierwszą fazą leczenia implantami w jeden dzień jest dogłębna konsultacja stomatologiczna. Na tym etapie doprecyzowywane są wszelkie elementy zanim stomatolog wykona właściwy zabieg. Dentysta ocenia stan zębów i kości pacjenta oraz personalne warunki. Jego zadaniem jest również wzięcie odpowiednich wycisków, na podstawie których stomatolog protetyk stworzy dobrą uzupełnienie protetyczne. Co ważne pacjent ma do wyboru parę możliwości. Ze względu na ilość luk zębowych, może poprosić o różne protezy. Przy pojedynczych brakach wystarczy most protetyczny lub korona protetyczna. W przypadku całkowitego bezzębia zwykle polecana przez stomatologów jest technika umieszczenia protezy całkowitej na 4 lub 6 implantach techniką All on 4 albo All on 6. Na tym etapie stomatolog przedstawia również koszt implantów i całego leczenia.

Kolejną fazą zębów w jeden dzień jest właściwy zabieg, wykonywany w klinice stomatologicznej. Na tym etapie stomatolog umiejscawia cztery albo sześć implantów stomatologicznych, potem od razu tymczasowe uzupełnienie protetyczne. Z jakiego powodu wspominamy o protezie tymczasowej? Niezależnie od metody – implantów jednofazowych lub dwufazowych – śruba, czyli podstawa implantu, musi zespoić się z kością, a zabiera trochę czasu. Tymczasowe uzupełnienie protetyczne gwarantuje pacjentowi pełen komfort oraz właśnie zaaplikowanie takiej tymczasowej protezy stomatologicznej umożliwia odzyskanie pełnego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent wychodzi od dentysty z mocnym oraz uzupełnionym uzębieniem w jeden dzień, z jakiego może korzystać zupełnie tak, jak ze swoich zębów. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe chroni implanty oraz pozwala im na bezproblemowy proces zespojenia z kością, a ponadto wygląda całkiem naturalnie.

Końcowy etap leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień odbywa się po wygojeniu implantów, gdy uzupełnienie protetyczne tymczasowe zastępuje właściwa proteza. Zwykle na zabieg należy spotkać się ze stomatologiem po kilku miesiącach. Ten etap też będzie wzięty pod uwagę w czasie tworzenia planu leczenia dentystycznego. Ostateczna proteza wykonywana jest z najwyższej jakości surowców i dopasowana indywidualnie, co sprawia, że spełni swoją rolę do końca życia. Warunkiem tego, jest zachowywanie pełniej higieny i regularne konsultacje stomatologiczne. Wszelkie zalecenia stomatolog rzecz jasna przedstawia pacjentowi w ciągu wizyt. To istotne, by wiedzieć, jak dbać o swoje implanty!

Systemy implantów w jeden dzień – System All on 4 albo system All on 6

Jednofazowe zakładanie implantów najczęściej odbywa się w jednym z dwóch systemów używanych przed stomatologów implantologów. Przeważnie aplikuje się je u osób z bezzębiem. Obie te techniki są sposobem stworzenia wspaniałego uśmiechu w jeden dzień. Różnica polega na ilości implantów, na których będzie oparta proteza. Według uznania uzupełnienie protetyczne da się umieścić na czterech lub na sześciu implantach. Bez względu na to, czy pacjent zdecyduje się na metodę All on 4 czy metodę All on 6, obie zapewniają stabilizację uzupełnienia protetycznego, w końcu na tym zależy nam najbardziej. All on 4 oraz All on 6 stanowią stabilne wsparcie dla protezy, która z uwagi na to nie rusza się, nie wysuwa oraz nie wypada w ciągu jedzenia czy mówienia. Takie systemy implantów w jeden dzień, stomatolodzy zalecają szczególnie osobom, które utraciły pełen łuk zębowy. Dzięki zaaplikowaniu zaledwie 4 lub 6 implantów, koszty stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie zredukowane, a pacjent cieszy się swoim nowym wspaniałym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

Protetyka Stomatologiczna Toruń

Komentarze są wyłączone.