Kupujemy dom od developera
15 września, 2020
Izolacja termiczna dachu
17 września, 2020

Stomatolog Toruń

Każdy z nas często zerkał na śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że piękny uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie fejsbukowych selfie warto dbać o estetykę swojego uśmiechu. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich kontach na Facebooku. Na stan naszych zębów mają także wpływ nawyki żywieniowe. Kawa, czarna herbata, czerwone wino lub papierosy mają znaczący wpływ na kolor naszych zębów. Niezwykle istotna jest także prawidłowa higiena jamy ustnej: wybielające pasty do zębów i płyny do płukania mogą nam pomóc w utrzymaniu zębów w odpowiedniej formie. Na kolor naszych zębów w istotnym stopniu mają wpływ też predyspozycje genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie na bardzo wysokim poziomie i umożliwia nie tylko wybielać ale także korygować kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są małe i nie pasują do twoich rysów? Masz kompleksy na punkcie kształtu twoich zębów? Marzysz o tym, by były   równe i białe? Współczesne metody stomatologii estetycznej pozwolą ci osiągnąć wymarzony efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć perfekcyjny uśmiech na już. Stomatologia estetyczna oferuje szeroki wachlarz możliwości. Jednym z rozwiązań jest założenie licówek. Licówka to cienka płytka z materiału cementowego lub porcelanowego nakładana bezpośrednio na zęby. Licówki pozwalają na zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uzębienia jest eliminacja przeciwwskazań. Licówek nie zakłada się u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek muszą też zrezygnować ludzie po leczeniu kanałowym. Jeśli nie chorujesz na żadną z wyżej wymienionych chorób, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich ubytków. Aby sporządzić indywidualnie dopasowane licówki, stomatolog pobiera wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta opracowuje najpierw symulację uśmiechu- przedstawia ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju bazą, którą możemy ponosić. Dzięki makiecie specjalista wie, które fragmenty szczęki wymagają korekcji. Dzięki temu będziemy cieszyć się idealnie dopasowanymi nakładkami, które będą wygodne w użytkowaniu.Następny krok w drodze po piękny uśmiech jeśli wszystko jest dobrze dopasowane do pacjenta, to cementowanie porcelanowych licówek. Po ostatecznych poprawkach dokonanych na makiecie, licówki są cementowane na stałe.

Licówki- które są najlepsze?

Istnieje kilka rodzajów licówek:

  • Kompozytowe- stosunkowo niski koszt, skomponowane  skomponowane z różnych materiałów. Kosztują od 200-400 zł za jedną nakładkę.
  • Akrylowe- zwykle tymczasowe, grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, niska trwałość.
  • Ceramiczne-są dużo twardsze niż naturalne szkliwo, są trochę droższe, ale ich trwałość jest największa. Ceny wahają się 600- 2500 zł.

Wybielanie- rodzaje wybielania zębów

Zaawansowany poziom technologii stomatologii estetycznej umożliwia nie tylko skorygować zgrys. Wszyscy chcemy o idealnie białych zębach. Istnieje mnóstwo sposobów by uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Prezentujemy najczęstsze z nich:

  1. Lampa Beyond

Zabieg wybielania za pomocą lampy zaczynamy od usunięcia kamienia i osadów. Zabieg ten przeprowdza się w gabinecie stomatologicznym, przed wybielaniem. Kolejnym zadaniem jest nałożenie specjalistycznego żelu wybielającego. Żel ten jest aktywowany za pomocą światła lampy. Cały zabieg wybielania trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia zajmuje to około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów u stomatologa? Koszty wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Dentyści zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. Żel wybielające z nakładkami do domowego użytku

Kolejnym metodą na uzyskanie idealnie białych zębów jest zastosowanie w specjalistyczny żel wybielający z nakładkami. Zestaw kupimy w większości gabinetów stomatologii estetycznej razem z instrukcją użycia od profesjonalisty. Najczęściej nakładki trzeba nosić przez dwie godziny dziennie. Cały proces wybielania trwa siedem dni. Ile zapłacimy za wybielające nakładki? Cena nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to metoda tańsza niż zabieg u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy u dentysty.

  1. Piaskowanie

Przeraża cię myśl o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się obawiać! Piaskowanie to stuprocentowo  bezpieczny zabieg. Polega on na wyrzucaniu na zęby drobinek piasku pod ciśnieniem. Piaskowanie polecane jest osobom palącym. Zabieg usuwa płytki nazębnej i przebarwień. Proces ten sprawia, że zęby są jaśniejsze i wypolerowane, dzięki czemu łatwiej obronią się przed próchnicą. Piaskowanie zajmuje około 30 minut a jego cena jest względnie niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl

Komentarze są wyłączone.