Kurs jazdy defensywnej – świadome unikanie zagrożeń na drodze

Adwokat Toruń - Dobry prawnik Toruń - Kancelaria adwokacka Toruń - Adwokaci Toruń - Biuro prawne - Porady prawne Toruń
Kancelaria adwokacka – pomoc w dochodzeniu odszkodowań
Styczeń 30, 2017
Skup aut Wrocław - Skup aut Kraków - Skup samochodów Wrocław - Skup samochodów używanych - Skup aut powypadkowych - Sprzedaż samochodów używanych Wrocław
Zakup nowego samochodu
Luty 2, 2017
Kurs jazdy defensywnej Toruń - Jazda defensywna - Szkolenie jazdy defensywnej - ODTJ Toruń - Kurs jazdy defensywnej ceny

Kurs jazdy defensywnej Toruń - Jazda defensywna - Szkolenie jazdy defensywnej - ODTJ Toruń - Kurs jazdy defensywnej ceny

Będąc kierowcą myślisz zapewne jak poprawić swoje predyspozycje za kierownicą. Oczywiście najbardziej kluczowa jest praktyka. Bez przyswojenia określonych zachowań w ruchu drogowym nie będziesz w stanie sprawnie i bezpiecznie prowadzić pojazdów. Prawdziwa zdolność jazdy rozpoczyna się wtedy, gdy zyskujesz świadomość ryzyka i potrafisz kierować nie tylko pojazdem, ale również własną wyobraźnią. Dokładnie rozumiemy, że nie za każdym razem będziesz miał możliwość zaznajomić się z różnymi sytuacjami w trakcie jazdy. I właśnie dlatego, jako profesjonalny ośrodek udoskonalania techniki jazdy, stworzyliśmy dla Ciebie kurs jazdy defensywnej, którego głównym zadaniem, jest rozwijanie stosownych przyzwyczajeń w odmiennych okolicznościach drogowych. Startując od złych warunków atmosferycznych, przejdziesz z z naszą drużyną przez każdą, najmniej oczekiwaną sytuację drogową i spostrzeżesz jak wygląda aktywna i bezkolizyjna jazda samochodem.

Kurs jazdy defensywnej dla kogo?

Kurs jazdy defensywnej dedykowany jest dla młodych kierowców, jak i dla tych ludzi, którzy zajmują się zawodowym prowadzeniem samochodów od kilkunastu lat. W pierwotnym założeniu priorytetem szkolenia, jest wykształcenie u kierowców prawidłowych reakcji wobec ryzyka, które czyhają na nich w ruchu drogowym. Ponadto priorytetem szkolenia jest zdobycie wiedzy o oszczędnej obsługi samochodów, która oddziałuje na optymalizację jakości jazdy i na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu ulicznego, jak i na wzmożenie wydajności naszego pojazdu.

Założenia kursy jazdy defensywnej

Defensywna technika jazdy opiera się na kilku zasadach. Po pierwsze łączy się ona z właściwym przygotowaniem pojazdu przed jego użyciem, jak i z zapewnieniem sobie komfortu prowadzenia. W trakcie szkolenia zapoznamy Państwa z niezbędnymi czynnościami dotyczącymi obsługi pojazdów. Zaprezentujemy jak kontrolować poziom płynów pod maską, ciśnienie opon samochodowych i jak dostosować wysokość fotela do Waszych wymiarów, aby poprawić widoczność drogi. Jazda defensywna to także zdolność przystosowania prędkości i stylu jazdy do poszczególnych realiów atmosferycznych i stanu nawierzchni ulicy. Wyjaśnimy Wam jak wykorzystywać innowacyjne technologie hamowania i jak przejeżdżać zakręt, nie tracąc przyczepności. Co więcej nauczymy Was odczytywania zachowania pozostałych uczestników drogi, tak by jak najbardziej efektywnie reagować na niebezpieczeństwa. Niezmiernie kluczowym elementem szkolenia jest wyćwiczenie właściwych reakcji psychologicznych przed, jak i po wypadku. Zademonstrujemy Wam jak radzić sobie ze stresem i jak przekonywać pozostałych uczestników ruchu do poprawnych zachowań na drodze.

Trzy fazy szkolenia

Poszczególne szkolenie jazdy defensywnej składa się z 3 etapów. Najpierw każdy kierowca będzie partycypował w ćwiczeniach praktycznych z zastosowaniem symulatora pojazdu osobowego, pojazdu towarowego, jak i autobusu, w zależności od systemu szkolenia. Prowadzącemu pojazd będzie towarzyszył fachowy instruktor, który na tym stopniu zajmuje się tylko analizą trybu jazdy i oceną reakcji na czynniki zewnętrzne. Podczas prowadzenia samochodu, uczestnik kursu będzie miał szansę przetestowania własnych zdolności w warunkach szczególnych. Scenariusz lekcji zakłada występowanie rozmaitych, trudnych do przewidzenia wydarzeń ulicznych takich jak śliska powierzchnia, poprzeczny wiatr, ograniczenie warunków widzialności przez mgłę i jasne światło, ruchomy ładunek, wtargnięcie pieszego na drogę, jak i wiele innych okoliczności.

Następnym odcinkiem szkolenia są lekcje z teorii podczas których kursanci zapoznają się z obserwacją charakteru jazdy i z przeważnie popełnianymi zaniedbaniami, które sa w stanie wywołać wypadek. w ruchu drogowym. Podczas ćwiczeń zostaną im przybliżone podstawy bezpiecznego kierowania samochodem po jezdni i reguły pierwszej pomocy w sytuacjach wymagających interwencji medycznej. Uczestnicy szkolenia będą mogli poznać techniczne predyspozycje wyeksploatowania swojego pojazdu, by zwiększyć bezpieczeństwo prowadzenia, oraz zostaną im opisane przypadki przeróżnych zdarzeń ulicznych, razem z z kompletnym omówieniem przyczyn i skutków. Co więcej trenerzy pokażą jak reguły jazdy defensywnej wpływają na zminimalizowanie niebezpieczeństwa kolizji w ruchu samochodowym.

Finalna faza, praktyczna, polega na ponownym kierowaniu samochodem w symulatorze. Teraz jednak instruktor czynnie uczęszcza w nauce i radzi uczniowi jak wdrożyć zasady jazdy defensywnej podczas zwykłej eksploatacji samochodu. Na indywidualnych przykładach zademonstruje, jak powinna układać się odpowiedź prowadzącego na dane wydarzenie.

Wytworzenie mechanicznego przewidywania niebezpieczeństw w trasie może przyczynić się do obniżki incydentów i katastrof, na które zwłaszcza narażone są osoby, które wykonują pracę w zawodzie kierowcy i muszą umieć radzić sobie z ciężkimi warunkami na drogach. W oferowanym przez nas kursie mogą brać udział osoby indywidualne, jak i pracownicy przydzieleni przez zakład pracy w celu udoskonalenia techniki jazdy. Kurs jazdy defensywnej może wpływać na optymalizację techniki jazdy i zwiększenie się stanu bezpieczeństwa członków ruchu ulicznego, jak i przewożonego towaru. Prowadzący po zakończonym kursie będą w stanie lepiej unikać niebezpieczeństw drogowych i właściwiej opanowywać stres w sytuacjach ekstremalnych.

Zapraszamy na kurs jazdy defensywnej, przygotowywany w naszym instytucie treningowym. Zapewniamy bezpłatne pomoce naukowe i profesjonalną kadrę instruktorów. Naszą specjalizacją są profesjonalne kursy, które zwiększają bezpieczeństwo kierowców. Jazda defensywna

Komentarze są wyłączone.