Kurs na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Klinika stomatologiczna
30 sierpnia, 2020
Materac do łóżka twardy czy miękki jaki kupić
Kupujemy dobry materac do dużego łóżka
31 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj

Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane

Aby zostać kierowcą pojazdów uprzywilejowanych potrzeba konkretnych uprawnień. Zgodnie z przepisami prawa wymagane jest tradycyjne prawo jazdy w odpowiedniej kategorii, zezwolenie Starosty, a także świadectwo ukończenia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Ponadto wymagane są wyniki badań lekarskich oraz psychologicznych, które potwierdzą zdolność kierowania pojazdami. Pełne szkolenie zapewnia otrzymanie wszystkich potrzebnych dokumentów. Dla kierowców, którzy uzyskali uprawnienia wcześniej dostępne są szkolenia uzupełniające, które powiększą zdobyte zdolności. Aby podjąć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, nie ma potrzeby specjalnego przygotowywania się. Głównym warunkiem oprócz posiadania podstawowego prawa jady właściwej kategorii jest ukończenie 21 lat. Natomiast badania lekarskie i psychologiczne można przejść po zakończeniu szkolenia lub w jego czasie.

Dla kogo szkolenie na pojazdy uprzywilejowane?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane interesuje przede wszystkim osoby, które zamierzają prowadzić te pojazdy w pracy w służbach publicznych. Zawód kierowcy pojazdu uprzywilejowanego wiąże się z większym ryzykiem wypadku. Według kodeksu drogowego są sytuacje, w których pojazd uprzywilejowany nie musi przestrzegać przepisów ruchu drogowego. W szczególnych sytuacjach nie musi zważać na sygnalizację świetlną oraz poziome i pionowe znaki, przy zachowaniu przede wszystkim ostrożności. Z uwagi na to osoba kierująca pojazdem uprzywilejowanym musi wyróżniać się błyskawiczną reakcją, sprawnością oraz opanowaniem. W ten sposób uniknie trudnych sytuacji drogowych.

Pojazdami uprzywilejowanymi są te, które wysyłają niebieskie, błyskowe sygnały świetlne oraz sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie. Wśród nich są to pojazdy policji, straży miejskiej, pożarnej czy gminnej. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego są to również pojazdy ratownictwa medycznego, chemicznego albo wodnego. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane zainteresuje kierowców chcących podjąć pracę w Służbie Celnej, Straży Granicznej, i innych służbach bezpieczeństwa. Mając takie uprawnienia można również prowadzić bankowozy oraz pojazdy przewożące wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane w pełni przygotuje kierowcę do pracy w tej formie.

Organizacja i program szkolenia

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane został wymyślony tak, żeby nastawił kierowcę na niebezpieczne sytuacje na drodze oraz unikania kolizji. Poznając techniki ekstremalnej jazdy, kierowca zachowuje większe bezpieczeństwo swoje, jaki i pasażerów lub innych osób wymagających pomocy. Szkolenie prezentuje niebezpieczne sytuacje, w których prawdopodobna jest utrata kontroli nad pojazdem. Poprzez szkolenie kierowcy ulepszają swoje zdolności, których potrzeba do bezpiecznego udziału w ruchu drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane oferowane jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E i w kat. C, C1, C+E. Podstawowe szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich kierowców, z kolei szkolenie uzupełniające stworzono dla kierowców, mających już uprawnienia. W skład szkolenia wliczają się zajęcia teoretycznie i praktyczne oraz wewnętrzny egzamin. Wśród tematów, które znajdują się w teoretycznych zajęciach są skutki i mechanizmy wypadków drogowych, psychologiczne podstawy transportu uprzywilejowanego oraz kierowanie pojazdem w specjalnych warunkach. Istotnym segmentem jest również przypomnienie przepisów ruchu drogowego. Natomiast praktyczne zajęcia polegają na ćwiczeniach na płytach poślizgowych.

Zaliczenie zajęć teoretycznych i praktycznych oraz końcowego egzaminu, skutkuje otrzymaniem zaświadczenia, które jest bazą do uzyskania prawa do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Otrzymanie zaświadczenia równa się z ukończeniem szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po wypełnieniu wszystkich formalności kierowca zdobywa uprawnienia do pracy w roli kierowcy pojazdów uprzywilejowanych.

Przygotowanie do szkolenia na pojazdy uprzywilejowane

Każdy kierowca chcący ukończyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi mieć ukończone 21 lat oraz prawo jazdy tej samej kategorii. To wszystkie wymagania wstępne. Najszybszą formą wpisania się na szkolenie, jest wypełnienie zgłoszeniowego formularza. Niezbędne szkoleniowe materiały i egzaminy gwarantuje ośrodek szkolenia. Także wykonanie badań lekarskich i psychologicznych dostępne jest w ofercie.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego kompleksowo przygotowuje oraz dostarcza fachową wiedzę, dzięki rzetelnej kadrze pracowników. Instruktorzy opierają się na doświadczeniu i wiedzy, które cierpliwie przekazują kursantom. Utworzony program szkolenia za pomocą doskonałej organizacji oraz użyciu nowoczesnych narzędzi i technologii przygotowuje kierowców do kierowania pojazdem w trudnych warunkach. Kształcenie zgodne z obowiązującymi normami, świetne warunki nauczania i przygotowana kadra instruktorów znających techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane bazą bezpiecznej jazdy oraz sprawnego poruszania się w ruchu drogowym w każdej, nawet najniebezpieczniejszej sytuacji.

pojazdy uprzywilejowane szkolenie

Komentarze są wyłączone.