W sprawie o odszkodowanie pomoże tylko dobry prawnik

dj na wesele łódź piosenki weselne wodzirej gdańsk
Planowanie wesela – DJ, wodzirej czy konsultant ślubny?
Maj 3, 2017
Home staging - zadbaj o swoje mieszkanie
Home staging – Twoja nieruchomość zachwyci innych
Maj 30, 2017

W sprawie o odszkodowanie pomoże tylko dobry prawnik

adwokat toruń skuteczny prawnik kancelaria adwokacka z torunia

adwokat toruń skuteczny prawnik kancelaria adwokacka z torunia

Co wolno, a czego nie wolno robić firmom odszkodowawczym?

„Spece” od odszkodowań, prawnicy mający raptem powierzchowną wiedzę z niniejszego kręgu, pracownie dochodzące odszkodowań bez żadnej przeszłości – to oczywiście poniektóre podmioty, jakie zajmują się – nie obawiajmy się tego oznajmić bezpośrednio – nabieraniem Petentów. Kim są Ci ludzie? To ofiary wypadków komunikacyjnych, uchybień medycznych, osoby pozostające przez długi czas w szpitalu z powodu skomplikowanej operacji, pracownicy przedsiębiorstw, którzy mieli nagły wypadek w trakcie pełnienia obowiązków. Problemy z pozyskaniem zadośćuczynienia rozpoczynają się już po odmowie uiszczenia go poprzez towarzystwo ubezpieczeniowe, od tego czasu jest coraz ciężej. Bardzo często opisana agencja rekomenduje Petentowi tzw. kancelarię odszkodowawczą, która „naturalnie pomoże otrzymać sprawiedliwe zadośćuczynienie”. W końcu zupełnie nie może niczego uczynić bez adwokata, ponieważ wyłącznie on ma uprawnienia, aby występować w trakcie postępowania sądowego jako obrońca. Osoby pokrzywdzone, które skorzystały z oferty „fachowców od odszkodowań”, straciły pieniądze, czas i nerwy. Co zrobić, by krótko mówiąc nie dać się naciągać?

W ogóle nie zawieraj natychmiast umowy, zweryfikuj ją z adwokatem

W sprawie uzyskiwania należytego odszkodowania w ogóle nie powinieneś się spieszyć. Jeśli dotrzesz do kancelarii odszkodowawczej, sprawdź precyzyjnie warunki umowy – najlepiej zabierz ją z sobą do domu. Doradca, jaki nie da Ci dokładnie przeczytać wszystkich punktów umowy, zupełnie nie jest wart Twojego czasu…ani funduszy. Lepiej wyszukaj znaną Kancelarię Adwokacką z Torunia, która szczegółowo objaśni Ci wybrane elementy, które umieszczone są na piśmie. Tylko prawdziwy, rzetelny oraz uczciwy prawnik zasiądzie z Tobą przy umowie i sukcesywnie wyłoży to, czego w ogóle nie rozumiesz. Naprawdę kancelarie, jakie cieszą się poważaniem i pozytywną oceną kolejnych Interesantów, też powinieneś mieć na względzie. Raz po raz monitoruj do kogo praktycznie idziesz po pomoc!

Umowę musi obowiązkowo przygotować adwokat, a nie „jakakolwiek” kancelaria

Jeśli jednak zrobiła to kancelaria odszkodowawcza, w takiej sytuacji warto natychmiast skreślić z niej dopisek mówiący o oddawaniu kompletnej korespondencji tyczącej się sprawy jedynie do agenta (a mianowicie dokładnie firmy odszkodowawczej). W przeciwnym razie nigdy nie ujrzysz żadnego powiadomienia z sądu, oprócz tego wspominającego o wielkości kosztów sądowych i o niepowodzeniu. Musisz zdobyć całą korespondencję, natomiast wszelkie niedociągnięcia muszą z pewnością podlegać karze. Możesz, np. dać swój wpis, że niedostarczenie bieżącej dokumentacji będzie prowadziło do zerwania przez Ciebie podpisanej umowy oraz zdaniem na Twoje konto konkretnej sumy. Zaufany adwokat zupełnie nie będzie czynił w takiej kwestii jakichkolwiek problemów, ponieważ dokładnie rozumie, jakie są jego powinności oraz posiada wykupione OC, m. in. kiedy omyłkowo przepadnie jakichkolwiek papier, zaś Ty później będziesz dochodził w trakcie rozprawy swoich praw. Niewątpliwie u renomowanych prawników powyższe sprawy kwalifikują się do rzadkości.

Na które konto bankowe dojdą fundusze z rekompensaty? Twoje czy krętaczy?

Naturalnie, iż na Twój rachunek rozliczeniowy. Taki wpis musi koniecznie figurować właściwie w którejkolwiek umowie dotyczącej dochodzenia zadośćuczynienia za wypadki samochodowe, wypadki w trakcie wykonywania obowiązków, pomyłki lekarskie itd. Nigdy nie udzielaj zgody, aby pieniądze zostały przelane na konto spółki odszkodowawczej. Mogą wcale do Ciebie nie dotrzeć bądź placówka będzie nimi obracać oraz pobierzesz je w dużo dalszym terminie. Musisz mieć na uwadze, że owa placówka wcale nie będzie reprezentować Cię podczas rozprawy oraz stąd nie będzie ujawniać się jako Twój obrońca. Nie ma po prostu do takich rzeczy prawa.

Inicjatywa, nad jaką nikt nie posiada nadzoru

Biura odszkodowawcze to głównie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, natomiast zatrudnieni to lekkomyślne osoby, które w ogóle nie posiadają ani właściwego zasobu wiedzy, ani wyczucia w administrowaniu sprawami o odszkodowanie. Żadna państwowa instytucja bowiem nad takimi placówkami nie pełni poprawnego dozoru. Każdorazowo przełożony jest prawnikiem, który legitymuje się wyłącznie częściową wiedzą. Bo prawnik to nie ten sam zawód adwokat bądź radca prawny. Prawnik ma możliwość tylko „dawać porady prawne”, ale mówiąc w skrócie nie wolno mu wykonywać ruchów w jakiejkolwiek sprawie. Stąd nie powinien być pośrednikiem w procesie sądowym – obrońcą, prokuratorem etc. Prawnik może pomóc przygotowywać zaświadczenia, przedstawiać Klientom poszczególne regulaminy oraz ogólnikowo tłumaczyć, jak konkretna sytuacja wygląda w świetle polskiego systemu prawnego. Bez aplikacji oraz kompetencji pozostaje osobą, jaka ma wiedzę bardzo ogólną z zakresu prawa i zarazem wyrywkową.

Biura odszkodowawcze i odzyskujące długi zabiegają o Interesantów z autentycznymi kancelariami adwokackimi, jakie pomagają tysiącom pokrzywdzonych. Jeśli chodzi o procesy sądowe, to są nierzadko przymuszone do czerpania z usług adwokatów, gdyż nie mają najmniejszych pozwoleń – są pełnomocnikami w czasie roszczenia pretensji o zadośćuczynienie. Z tego względu nim postanowisz, gdzie konkretnie zgłosisz się po pomoc, przewertuj usługi kancelarii adwokackich a nie firm odszkodowawczych.

Jeśli zaabsorbował Cię ten materiał oraz zamierzasz sprawdzić, w jaki sposób wygląda profesjonalna strona adwokata, możesz najechać myszką tutaj – www.adwokat-torun.eu

Komentarze są wyłączone.