Etykieciarki przemysłowe – rodzaje, technologie, korzyści

Notariusz Toruń - Kancelaria notarialna Toruń - Notariusz Aleksandra Radzińska - Aleksandra Radzińska kancelaria notarialna
Jakie funkcje pełni notariusz?
Marzec 21, 2017
Rozwody i separacje Adwokat Toruń Rozwody Toruń Dobry prawnik
Rozwód – koszty, stereotypy, unieważnienie małżeństwa
Marzec 24, 2017

Etykieciarki przemysłowe – rodzaje, technologie, korzyści

Etykieciarki Aplikatory etykiet Etykietowanie produktów

Etykieciarki Aplikatory etykiet Etykietowanie produktów

Jakie technologie wykorzystują producenci etykieciarek?

Na wstępie musimy wytłumaczyć, do czego tak naprawdę etykieciarka służy. A mianowicie jest to maszyna produkcyjna, której celem jest przylepianie etykietek na różnorakie typy towarów. Wzorem mogą być butelki z żubrówką lub winem. Mają owalny kształt i zazwyczaj są zrobione ze szkła. Aplikator etykiet przenosi na nie etykietę z kluczowymi danymi: nazwą jednostki wytwarzającą alkohol, nazwą napoju, okresem przydatności do spożycia itd. W przypadku napojów wyskokowych, m in. brandy, etykieciarka musi obligatoryjnie nakleić również banderolę akcyzową.

Jedną z dobrze prestiżowych firm dostarczających etykieciarki jest P. E. Labellers. Firma wprowadziła wiele technologii naklejania etykiet: etykietki samoprzylepne, etykiety na zimny klej, etykiety odcinane, naklejki termokurczliwe. Etykieciarka potrafi przylepiać etykiety na różne rodzaje opakowań, m in. na potrzeby soków (napoje energetyczne, słodkie napoje, gazowane nektary), do pożywienia (olej słonecznikowy, puree, mleko), do kosmetyków (kremy do twarzy, balsamy, kremy do golenia) oraz sporo innych.

Przedsiębiorstwo P. E. Labellers wprowadziło najefektywniejsze koncepcje, jeżeli chodzi o etykietowanie wyrobów. Od pewnego czasu innowacją jest technika Adhesleeve, jaka bazuje w skrócie na tym, że pojedyncza etykieta posiada dodatkowe prążki kleju poliakrylowego. Generalnie ten producent zajmuje się wytwarzaniem takich etykieciarek, jak: Maya, Splendid lub Rotaxa. Wybrane typy potrafią układać etykiety na wolnych opakowaniach i tych zapełnionych piwem, kosmetykiem albo żywnością.

Dobrze jest na pewno przemyśleć sobie zakup etykieciarki rotacyjnej, np. wieloczłonowej. Dzięki niej można etykietować równocześnie chociażby 6 opakowań. Efekt ostateczny jest zależny od liczebności stacji, w które będzie wyposażona i od średnicy karuzeli – bo etykieciarki rotacyjne inaczej określa się jako „karuzelowe”. Pojemniki puste bądź napełnione są gromadzone naokoło podstawowej stacji, która obraca się i w tym samym czasie wydaje etykiety.

Jakie są korzyści z zakupu nowoczesnej etykieciarki?

Jeżeli producent pożywienia, trunków bądź pudrów chce mieć wydajną maszynę do nakładania etykiet na opakowania, wtedy powinien wybrać właśnie P. E. Labellers. W naszym kraju jest raptem parę przedsiębiorstw, jakie zajmują się importowaniem tak specjalistycznych urządzeń fabrycznych i przyszłym ich serwisem. Warto jednakże zainwestować w coś, co będzie użytkowane do taśmowej produkcji przez masę lat. Aplikator etykiet można dostosować do linii wytwórczej, jaką teraz posiada określona firma.

Istotną korzyścią jest sama technika Adhesleeve, która udostępnia możliwość eliminacji zbędnych wydatków, m in. kosztów składania kleju, nakładów na rozczynniki (wykorzystywane są w aplikatorach etykiet wyzyskujących gorący klej), finansowania dodatkowego czasu mechaników trudniących się weryfikacją układów klejowych. Ogromnym atutem jest to, iż wcale nie trzeba utrzymywać fachowców – więc zleceniobiorców z doskonałymi kompetencjami, bowiem obsługa aplikatora etykiet jest rzeczywiście nieskomplikowana. Jest możliwa przy użyciu panelu dotykowego.

Możemy też liczyć na mniej przestojów na linii produkcyjnej, wyższą wytrzymałość naklejek i zredukowanie wydatków na energię (są związane z ogrzewaniem kleju w różnych wariantach etykieciarek).

W jakiej cenie można kupić aplikator etykiet?

Aplikatory etykiet P. E. Labellers posiadają trzy fundamentalne właściwości: przekonującą cenę, ergonomiczność oraz bezpieczeństwo. Schemat dowolnego aplikatora nalepek jest co rusz dopasowywany do wymagań Kontrahenta. Jest możliwość umieszczenia tej aparatury na jak najmniejszym obszarze oraz jednocześnie nie są złamane regulaminy BHP. Każda z nich ma opływowe ramy oraz wyjątkowe osłony, aby pracobiorca podczas działania maszyny mógł poczuć się pewnie. Porządkowanie, serwis, przezbrojenia – są nadzwyczaj szybkie.

Wartość etykieciarki zależy zwykle od jej wariantu, czyli od metody, w jakiej w najbliższym czasie będzie pracować. Istotne jest także to, czy Nabywca jest zainteresowany kupnem całkowitej linii wytwórczej czy wyłącznie samego aplikatora naklejek. Korzyścią z wprowadzania stosowania prekursorskiej technologii jest to, że inwestycja zwróci się z pewnością w szybkim czasie. Aplikatory etykiet od P. E. Labellers epizodycznie się psują oraz nie są przyczyną długotrwałych przestojów. Przeważnie w tych okolicznościach są brane pod uwagę: współczynnik awaryjności oraz przeciętny okres zastoju linii.

Prócz etykieciarek dobrze jest wyposażyć linię przemysłową w kolejne nowoczesne urządzenia, np. inspektory opakowań, kapslownice albo nalewarki. Na efektywność produkcji mają wpływ wszystkie maszyny, jakie biorą udział w produkowaniu produktów oraz sami pracownicy. Wydajność samej etykieciarki jest uzależniona od większej ilości czynników niż parametry techniczne.

Jeśli zamierzasz wiedzieć o wiele więcej o nanoszeniu nalepek na opakowania, wejdź w link obok – Aplikatory etykiet

Komentarze są wyłączone.