Precyzyjne zamykanie produktów tylko z zakręcarkami Zalkin

prawnik toruń skuteczny adwokat kancelaria adwokacka przedawnione długi
Adwokat radzi – nie spłacaj przedawnionych długów
25 kwietnia, 2017
filmy promocyjne z drona filmowanie dronem filmy reklamowe z drona toruń
Filmowanie i fotografowanie dronem
25 kwietnia, 2017

Precyzyjne zamykanie produktów tylko z zakręcarkami Zalkin

zakręcarki zalkin maszyny zakręcające zakręcarki butelek

zakręcarki zalkin maszyny zakręcające zakręcarki butelek

Solidne zakręcarki dla przemysłu spożywczego

W przemyśle żywnościowym wyjątkowo ważne jest hermetyczne zakręcanie wyrobów. Głównie – towar krótko mówiąc nie spływa z butelki lub słoika, przykładowo w trakcie przewozu. Po drugie – o wiele dłużej utrzymuje przyciągający smak i zapach, co dla Klientów jest praktycznie, nie do przecenienia, kiedy „przeszukują” szafki z morzem artykułów (częstokroć kilkunastu rozmaitych marek). Oraz po trzecie – możemy go naturalnie, dozować w ten sposób, by ogólnie rzecz ujmując nie było go ani zbyt dużo ani za mało. Inaczej mówiąc zakręcarki, ponieważ takim sformułowaniem określa się urządzenia zamykające, na przykład słoiki oraz butelki, muszą wypełniać bardzo dużo różnych kryteriów, by były przyjęte na potrzeby masowej produkcji. W ostatnich czasach jeszcze bardziej uwypuklono pakowanie produktów bardzo czułych, np. kefirów oraz opracowano urządzenia Ultra Clean i aseptyczne. Ich zadaniem jest profesjonalne zamykanie butelek z kilkudniowymi nektarami, przetworami mlecznymi oraz wodą niegazowaną.

Jeżeli kierujemy swoją uwagę na maszyny zamykające produkty w różnych opakowaniach, to można wyróżnić:

Zakręcarkę butelek – w takim przypadku mamy szansę wybrać zakręcarkę karuzelową, z głowicami ułożonymi obok siebie w jednej linii, z samodzielną głowicą bądź wieżę zamykającą. Tego typu zakrętarki działają bez zarzutu nie tylko w przemyśle spożywczym, ale również przemyśle drogeryjnym, winiarskim oraz aptekarskim.

Zakręcarkę słoików – tu głowica zakręcarki jest idealnie dobrana do konwencjonalnych nakrywek weków. Na początku maszyna odciąga zapas powietrza, natomiast później zamyka je na zasadzie twist-off.

Zakręcarkę do konserw – zdają egzamin przy zamykaniu krągłych puszek, jakie zostały zrobione, m. in. z cynku.

Kiedy planujemy dopasować konkretną głowicę, to musimy brać pod rozwagę w szczególności budulec, z jakiego przygotowane jest opakowanie. W takiej sytuacji produkt będzie w optymalnej dawce umieszczony w butelce albo metalowej puszce. Zakręcarki mechaniczne mają wyjątkowo odporną konstrukcję, która gwarantuje ludziom bezpieczeństwo. Rzadko ulegają usterkom, jeżeli są odpowiednio używane oraz czyszczone. Zakręcarki to urządzenia, których forma stale „się rozwija”, ponieważ bez przerwy konstruowane są bardziej oryginalne opakowania o profilach innych niż uprzednie.

Klasyfikacja zakręcarek ze względu na wariant

Ogólnie zakręcarki możemy poklasyfikować na jednogłowicowe, z większą ilością głowic, zakręcarki linearne i maszyny dostosowane opakowań o minimalnych oraz średnich kubaturach. Zakręcarki z jedną głowicą możemy z kolei rozdzielić na bezobsługowe (same nakładają nakrywkę) oraz w połowie zautomatyzowane (nakrywkę należy wziąć ręcznie). Zakręcarki wielogłowicowe, m. in. rotacyjne, posiadają od 3 do 24 głowic i potrafią funkcjonować na liniach o bardzo dużej produktywności, z opakowaniami bardzo czułymi oraz wówczas, gdy w butelce lub puszce płyn dotyka końca opakowania. Ostatni wariant jest przeznaczany bardziej dla sektora farmakologicznego oraz chemicznego (na potrzeby zakręcania chociażby bardzo niewielkich dawek towaru). W przypadku zakręcarek prostoliniowych zamykanie odbywa się nieregularnie – kilka czy kilkanaście głowic za jednym razem zakręca opakowania z towarem. Kapslownice perfekcyjnie sprawdzą się do zamykania wody źródlanej w plastikowych butelkach oraz napojów z dużą ilością alkoholu. Naturalnie zamykarki są bardzo ważnym elementem na linii przerobowej, mimo że nie potrzebują w sumie żadnego nadzoru. Dzięki zamykarkom znakomitej jakości zdecydowanie polepsza się wydajność masowego wytwarzania towarów. Zakrętarki możemy zbudować „od podstaw” (biorąc w rachubę, przykładowo artykuł na potrzeby którego ma być przystosowana i sumę zakręcanych pojemników w przeciągu godziny).

Następne urządzenia eksploatowane w procesie masowej produkcji

Do następnych maszyn, przy użyciu których tworzone są całe linie przerobowe, trzeba zaklasyfikować: urządzenia do nanoszenia etykiet, maszyny rozlewnicze, dozownice i napełniarki, urządzenia do kontroli jakości, paletyzatory, depaletyzatory, orientatory oraz kartoniarki. Wszystkie wyszczególnione maszyny możemy uzbroić w dodatkowe możliwości, m. in. w aplikatory banderoli. Klasyczny przebieg produkcji rysuje się nam następująco: wysterylizowane pojemniki natrafiają na linię przemysłową, są odliczane oraz układane. Maszyny nalewające wypełniają ustawione pojemniki towarem, a zamykarki zasłaniają szyjki konkretnymi nakrywkami. W następnej kolejności zamknięte artykuły docierają, przykładowo do maszyn pakujących na palety. W każdej branży mechanizm wytwarzania będzie prezentował się odrobinę inaczej, bo jest on zależny od typu artykułu. Więc na potrzeby kremów do twarzy są stworzone inne rodzaje maszyn, a na potrzeby produkcji piwa i pozostałych napojów monopolowych – inne.

Jeśli zaintrygował Cię wyżej wymieniony temat, kliknij w odsyłacz z boku – Zakręcarki – a zapewne odkryjesz to, czego dzisiaj szukasz.

Komentarze są wyłączone.