Impreza wszechczasów – zaproszenia, jadłospis i DJ

kancelaria adwokacka toruń kancelaria toruń kancelaria
Kancelaria notarialna – kiedy potrzebujemy porady adwokata?
Kwiecień 2, 2017
prawnik Toruń obowiązek alimentacyjny kancelaria
Kiedy trzeba płacić alimenty? Pomoc profesjonalnego adwokata
Kwiecień 4, 2017

Impreza wszechczasów – zaproszenia, jadłospis i DJ

dj na wesele dj łódź dj na imprezy

dj na wesele dj łódź dj na imprezy

Jak zrobić imprezę, którą wszyscy będą długo pamiętać?

Wszyscy mamy świadomość tego, że genialne imprezy to te, które mówiąc w skrócie nie są zaplanowane „od deski do deski” – zatem sporo rzeczy po prostu ma miejsce pod wpływem chwili. Nieraz jest tak, iż im bardziej nie mamy ochoty się przygotowywać oraz nie chce nam się wyruszać do przyjaciół, to impreza jest tym bardziej atrakcyjna. Zaś jeśli przygotowujemy się 7 dni wcześniej (dziewczyny kupują niekiedy „odlotowe” ciuchy z owej okazji oraz dobierają makijaż), wtedy impreza okazuje się bardzo nudna oraz zamierzamy od razu się z niej zmyć. Osoba, która jest inicjatorem nie jest w stanie do końca przewidzieć wszystkich wydarzeń, może jedynie zasugerować jakieś ramy, np. iż o godzinie 12.00 w trakcie Sylwestra wszyscy będą pić szampana na świeżym powietrzu i oglądać sztuczne ognie. Jego podstawowym przeznaczeniem jest jednakże to, ażeby niczego uczestnikom absolutnie nie zabrakło. Rewelacyjnym pomysłem jest zorganizowanie właściwej oprawy muzycznej, np. na zabawie będzie brzmiał znany DJ.

Wysłać sms czy wydrukować zaproszenia?

Przyszykowanie imprezy nie opiera się tylko na zachęceniu przyjaciół sms-em i umieszczeniu napojów wysokoprocentowych na stole. Właśnie – jeśli mamy na uwadze zaproszenia. Wysyłanie skrótowych sms-ów w stylu: „w weekend balanga, przyjdź”, „w weekend spotykamy się u mnie, impreza do białego rana” lub „wpadnij, imieniny u mnie”, jest trochę pospolite. Genialnym pomysłem jest zatem stworzenie zaproszeń i osobiste ich wypisanie, albo posłanie wiadomości, ale o troszkę nietypowym wyrazie, między innymi:

„W związku z powszechnymi listami podwładnych, cesarz wszelakich włości król Andrzej I, jako że jest panującym dobrym, przyjmuje na znamienitą ucztę pod „Pachnącą Karkówką”, gdy tylko w piątek Słońce zakamufluje się za horyzontem. Nieodzownie trzeba posiadać lekkie okrycie i potężną dozę dobrego humoru. Na biesiadzie tworzeniem muzyki zajmie się atrakcyjny DJ, zaś wieczerza zakończy się w takiej sytuacji, kiedy wszyscy przybyli goście zapadną w błogi sen lub wrócą do swoich domów.”

Wyszło bardziej intrygująco, prawda? Na sto procent więcej osób zajdzie na dyskotekę po otrzymaniu takiej wiadomości. Musimy pamiętać, aby ogólnie rzecz ujmując nie była zbyt pompatyczna – powinna mieścić właściwą dawkę powagi oraz humoru. Których błędów unikać? Taki sms czy zaproszenie w formie karteczki nie może nikogo zranić. Podarujmy sobie określanie kogoś niezbyt miłą ksywą (nawet jeśli na wybraną osobę tak mówią inni), zapisywanie czyichś cech osobowości (głównie pejoratywnych) i innych identycznych rzeczy.

Jeżeli drukujemy kartki z zaproszeniem, to nie muszą one mieć konstrukcji czystej karteczki zapełnionej tekstem. W zasadzie nie muszą to być także kartki nabyte w sklepie z artykułami papierniczymi albo w sieci. Wyszukanym konceptem jest spontaniczne obrobienie graficzne zawiadomień, przykładowo w postaci listu gończego rodem z XIV wieku. Wszystko jest uzależnione bez wątpienia od profilu prywatki, np. czy zaproszeni goście będą mieli jakieś stroje.

Jak przygotować fajny jadłospis?

I tu wyłania się zasadniczy, oraz równolegle chyba najbardziej istotny dylemat: czy jakiś z przybyłych gości posiada reakcję alergiczną bądź nietolerancję na jakieś dania? Jakie są gusta kulinarne zaproszonych osób? Czy wolą imprezować na tarasie przy ognisku czy zjadać luksusowe potrawy w restauracji? Na dobrej zabawie trunek krótko mówiąc nie „zakryje” pysznego jedzenia, inaczej mówiąc, iż potrawy muszą obowiązkowo obejmować pierwsze miejsce, zaś nie musujące wino czy cytrynówka. Każdy doskonale wie, że absolutnie nie wolno pić na tzw. „goły żołądek”. Nim uczestnicy rozpoczną nalewać dobrej klasy trunki alkoholowe, są zobowiązani trochę skonsumować. Menu musi być dopasowane do ich preferencji, np. jeżeli koleżanka z tego samego roku jest uczulona na marchewkę, to świetnie by było, jeśliby na stole zostały postawione dania bez tego warzywa. W przypadku kiedy znajomy ze szkoły ma dylemat z nietolerancją glutenu i mleka, wtedy trzeba przyrządzić przynajmniej 2-3 potrawy tylko dla niego. W przeciwnym razie będzie pozostawał przy jedzeniu i w ogóle nie jadł, albo dostarczy własne posiłki, natomiast na taką okoliczność w ogóle nie powinien pozwalać żaden organizator (jeżeli przejmuje się tym, żeby wszyscy zaproszeni goście dobrze się bawili). Koszty imprezy możemy niewątpliwie rozdzielić na wszystkich gości – wraz z nakładami związanymi z wynajęciem DJ-a. Każdy spośród nich doniesie najzwyczajniej w świecie ze sobą trunek oraz jakieś dania. Musimy jednak monitorować, aby nie pojawiło się kilkanaście butelek z wódką oraz jedno białe wino (albo na odwrót). Co każdy gość przynosi trzeba ustanowić na wstępie.

Jeżeli pragniesz wynająć na swoją dyskotekę kogoś, kto będzie troszczył się o muzykę, to kliknij w odnośnik po prawej stronie –  a odszukasz pod nim fachowe informacje.

Komentarze są wyłączone.