Malowanie bawialni i sal zabaw

Ocieplanie pianką PUR drewna
Ocieplanie pianką PUR
1 grudnia, 2017
Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi – starannie zaplanuj zakup
16 grudnia, 2017
Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Dzieci uwielbiają gry. Podczas gier nie tylko przyjemnie spędzają chwile, ale też pochłaniają różne informacje i budzą swoją pomysłowość. Bawialnie to interesujący patent na spędzenie wolnego czasu. Są one doskonałym zamiennikiem piaskownicy, zwłaszcza w deszczowy i pochmurny dzień. Sale zabaw to także lokalizacje, w których można zaplanować dodatkową atrakcję dla grupy przedszkolaków, taką jak na przykład bal mikołajkowy. Możemy stworzyć ciekawe miejsce rozrywki dla milusińskich, które będzie odpowiednie do wieku i zainteresowań. Dlatego tak ważny jest właściwy dobór barw oraz tematów przewodnich pojawiających się w świetlicach. Ściany można na dodatek uatrakcyjnić dzięki rysunkom i grafikom.

Malowanie bawialni – kolor znaczy wiele

Wydawać by się mogło, że kolor to tylko i wyłącznie kwestia gustu. Kolory mają wpływ na nasze samopoczucie. Zielony koi nerwy, natomiast żółty sprzyja pozytywnemu nastawieniu. Biały doskonale równoważy, podobnie jak wszystkie odcienie szarości. Barwy w przestrzeni dziecka są jeszcze istotniejsze. Mogą one działać na rozwój szkraba: pobudzać ciekawość i pomagać w zasypianiu. Dlatego tak ważny jest właściwy dobór barw i zachowanie harmonii pomiędzy nimi. Pamiętać należy o tym, że to jakich kolorów używa dziecko podczas malowania czy rysowania, najczęściej odzwierciedla jego stan emocjonalny. W swoich obserwacjach psycholodzy dziecięcy wykorzystują wiedzę o kolorach.

Malowanie bawialni – postaci z bajek kontra zwierzątka

Miejsce zabaw najprościej jest pomalować przy użyciu jednego koloru farby. Artystyczne wykończenie ścian bardziej trafia do dzieci. Inspirujące murale najczęściej spotykane są w przedszkolach, salkach do zabaw pozalekcyjnych czy w ośrodkach sportu dla dzieci. W tego typu dekoracje inwestują także właściciele bawialni i wszelkiego rodzaju sal zabaw dla dzieci. Dzięki temu nawet proste pomieszczenie zyskuje swój własny, niepowtarzalny charakter.

Bardzo często w pomieszczeniach dla dzieci królują postaci z bajek i kreskówek. Jest w czym wybierać. Warto podpytać dzieci co według nich powinno znaleźć się na ścianach, z pewnością będą to najpopularniejsze bajki. Pomysłów co roku dostarcza DreamWorks i Disney. Mimo upływającego czasu nie maleje popularność postaci takich jak: Jaś i Małgosia, syrenka Ariel, czy Kubuś Puchatek.

Ciekawym sposobem na aranżację bawialni jest też wykorzystanie przewodniego motywu. Zawsze sprawdza się las tropikalny, morskie głębiny czy powierzchnia dalekiej planety. Dzięki takim muralom nie tylko udekorujemy ściany, ale też rozbudzimy ciekawość dziecka. Malunki przedstawiające sawannę zmotywują do nauki nazw zwierząt, a namalowana łąka to zachęcą do poznawania roślin i owadów.

Wybór tego, co znaleźć się ma na rysunkach, warto dostosować do wieku dzieci, które w sali będą spędzać czas. Do każdej grupy wiekowej dedykowane są inne bajki. Neutralne, zwierzęce, czy roślinne tematy będą pasować do każdego dziecka.

Malowanie bawialni – kompozycja ma znaczenie

Spójność kompozycji odgrywa kluczową rolę podczas dekorowania wnętrz. Najlepiej, gdy wszystkie elementy się uzupełniają i płynnie przechodzą. Jeżeli wybierzemy jako motyw dominujący muralu na przykład: stację kosmiczną – to jedzący astronauci wyznaczać będą kącik barowy, a ci, wychodzący poza statek kosmiczny – różnego rodzaju tory przeszkód. Kosmonauci za sterami rakiety mogą znaleźć się na ścianie w sali z grami. Warto trochę pomarzyć i choć na chwilę wcielić się w dziecko. Kreatywnych rozwiązań jest naprawdę wiele. Artystyczne obrazy dla dzieci pozwalają się twórczo zrealizować. Dzieci są najlepszymi pomysłodawcami. od nich możemy czerpać inspirację.

Malowanie bawialni – farby

Miejsce dedykowane dzieciom musi odpowiadać maluchom, ale także nie może im szkodzić. Dotyczy to nie tylko trampolin i huśtawek, ale także, też artystycznych murali dedykowanych dzieciom. Wszystkie użyte farby i podkłady nie powinny zawierać substancji szkodliwych. Wszystkie farby powinny mieć certyfikat potwierdzający ich nietoksyczność. W takim przypadku sprawdzają się między innymi farby rozcieńczane wodą. Na uwadze musimy mieć to, iż wśród dzieci są też alergicy. Dlatego tak istotny jest dobór niezagrażających farb.

Plusy

Wykorzystanie tego typu rysunku jako dekoracji wszystkich sal do gier to doskonały plan na wyróżnienie się pośród innych tego typu miejsc, a w dzisiejszych czasach ma to kluczowe znacznie. Dzieci zapamiętają piękne elementy,a to z całą pewnością wpłynie na wybór rodziców. Przemyślaną dekoracją ścian można powiększyć przestrzeń, czy ukryć jej mankamenty. Artyści znają się na swoim fachu, tworzą wspaniałe murale, które podobają się dużym i małym.

Tego typu zdobienie sal zabaw zyskuje na popularności. Wielu malarzy artystów proponuje swoje usługi. Pobudzenie ciekawości maluchów, rozbudzenie ich kreatywności to główny cel takich rysunków. Na tego typu instalację można zdecydować się także w domu. Oczywiście musimy wybrać odpowiednie miejsce, najlepiej, gdy będzie to pokój dziecka. Dekorowanie ścian bohaterami z bajek i kreskówek istotne jest też na oddziałach dziecięcych i w ośrodkach opiekuńczych. Dzięki takim prostym zabiegom można wywołać uśmiech na dziecięcych twarzach i podprawić humor.

Malowanie bawialni na życzenie —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Komentarze są wyłączone.