Nauka pływania dla niemowląt

Endodoncja Toruń - Leczenie kanałowe bezbolesnie i skutecznie ile zabiegow
Leczenie dziur w zębach bez bólu
13 lutego, 2019
PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu
Poduszka ortopedyczna – jak wybrać
15 lutego, 2019

Nauka pływania dla niemowląt

Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

Od niedawna nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej popularna. Obowiązkowy basen staje się zauważalny coraz częściej w szkołach podstawowych. Nic w tym nadzwyczajnego. Pływanie pozytywnie wpływa nie tylko na kręgosłup, ale też na ogólny rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to również doskonała możliwość spędzania czasu wolnego.

Czy basen dla maluchów jest bezpieczny? Jak wygląda nauka pływania dla niemowląt?

To, że dzieci uczęszczają na basen jest dla nas oczywiste, ale co z niemowlętami? Nie są one tak sprawne. ze względu na to zaczęły pojawiać się specjalne zajęcia z wykwalifikowanymi trenerami, które umożliwiają naukę pływania dla niemowląt. Specjaliści dbają o bezpieczeństwo naszych maluchów, przedstawiają odpowiednie ćwiczenia wspomagające rozwój szkrabów. Same maluszki świetnie się przy tym bawią. Pobyt w wodzie jest dla nich miłym przeżyciem. Jest to też fantastyczna okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicami. Takie spotkanie trwa w w przybliżeniu pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, jest więc doskonale przystosowana. Niemowlak może uczestniczyć w tego typu zajęciach już od trzeciego miesiąca życia, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko zachowało instynkt z życia płodowego, który zazwyczaj niknie już po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu niemowlak podczas {nurkowania wstrzymuje oddech}. Jeśli nie zdążymy będzie go trzeba tego od nowa nauczyć.

Jak się przygotować do kursu pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia na pewno mogą nieść za sobą stres, zarówno dla rodzica jak i pociechy. Dlatego ważne jest, aby się dobrze przygotować. Warto mieć świadomość, że opiekun również bierze czynny udział w szkółce. Wymagany jest wzięcie prysznicu przed wejściem, w końcu najważniejsze jest zdrowie pociech. Nie zapomnijmy o specjalnych pieluszkach do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Pociechy różnie reagują podczas pierwszej styczności z basenem, jednak w razie histerii nie powinno się uciekać do domu. Każdy maluch powinien się przyzwyczaić, mało prawdopodobne jest to, aby nie polubił takich zajęć}. Nie możemy wymagać, aby od razu był zadowolony. Szkółka jest ogromną ilością ilością nowych bodźców, są to nieznani ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to z pewnością duży krok dla ich drogi przez dalsze życie. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci potrzebują zajęć pozalekcyjnych, szczególnie tych, w trakcie których mają możliwość rozwijania mięśni. Jest to pożądane zwłaszcza, gdy tak dużo czasu spędzają grając w gry komputerowe. Wysiłek fizyczny jest w stanie pohamować przejawy agresji i wyciszyć podopiecznego. Dzieci uczęszczając na basen uczą się pływać i doskonale się bawią, w dodatku mogą nawet brać udział w zawodach, co nauczy je współzawodnictwa. Zalety spędzania czasu na basenie Co prawda woda nie jest naturalnym środowiskiem człowieka, ale każdy z nas prędzej, czy później będzie miał z nią do czynienia. Dobrze jest nie bać się w trakcie urlopu wskoczyć do jeziora, popływać łódką czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi umiejętnościami możemy też kogoś uratować, czy zdobyć dzięki nim większe możliwości na rynku pracy. Dzieciom oswojonym z wysiłkiem fizycznym łatwiej jest w szkole, nie mają problemów z lekcjami wf-u ani z otyłością. Jeśli mają wykształcony nawyk uczęszczania na szkółkę pływacką będzie im on towarzyszył jeszcze bardzo długo, co umożliwi zdrowszy tryb życia w wieku dorosłym. Może się też okazać, że przyszłość naszych podopiecznych o wiele mocniej zwiąże się z pływaniem. Czasami dobrze się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają dużo możliwości. Jednak trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw. Zajęcia pomagają też w zawieraniu znajomości. Wieloosobowe grupy doskonale się do tego nadają, aby zyskać towarzysza na całe życie. Pomagają przystosować dzieci społecznie, uczą współpracy, współzawodnictwa. Ułatwia to zapobieganie izolowania się w przyszłości. Niemowlaki zauważą, że doskonała zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też na zewnątrz. Będą chętnie z niego wyjść, pragnąc poznawać inne bobasy. Oswoją się też ze spotykaniem nieznanych ludzi, słuchaniem poleceń a także koncentracją nad zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Wiadomo, że nic nie ma tylko zalet. Dzieci są narażone na podtopienia. Przy złym wyborze trenera, zajęcia nie dostarczą wymarzonej przyjemności. Mogą też na zawsze zniechęcić małego sportowca. Jednak mimo wad warto spróbować sił naszych pociech w tej interesującej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo ważny zwłaszcza przy rozwoju maluchów.
Kurs pływania Toruń Szkoła pływania Logafit

Komentarze są wyłączone.