Paintball laserowy a tradycyjny

Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi – starannie zaplanuj zakup
Grudzień 16, 2017
Jak otworzyc sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – poradnik
Grudzień 27, 2017
Paintball laserowy a paintball klasyczny

Paintball laserowy a paintball klasyczny

Na ten moment ludzie coraz częściej lubią być zaskakiwani. Nie satysfakcjonuje nas już normalne umówienie się na wódkę, czy do klubu. Przykładem niestandardowej idei na ciekawą wspólną rozrywkę zatrudnionych lub spędzenie czasu z paczką znajomych stał się paintball. Wybrani fani tej pełnej adrenaliny rozgrywki zdecydowali się przejść na laser tag – również nazywany paintballem laserowym. Z czego to wynika?

 

Paintball laserowy a tradycyjny

 

7 lat temu zaczęły wypływać artykuły na temat wzrostu fali rozgłosu paintballa laserowego. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie widzimy najważniejsze rozbieżności pomiędzy obiema stylami rozrywki. Od czego zaczniemy? Na początek – temat bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie wymaga fizycznej amunicji, z którą mamy do czynienia w częściej spotykanej formie paintballa, i dzięki temu ból został zredukowany do minimum. Ktoś powie – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Zapewne znajdzie poparcie wśród konkretnego grona osób, ale nawet biorąc pod uwagę takie argumenty – obstrzeliwanie wiązką światła ma swoje spore korzyści.

Bezpieczeństwo laser tagu tyczy się zarówno walczących jak i zgromadzonych. Nie jesteśmy zobowiązani zapewnić zaawansowanych materiałów zabezpieczających teren, a samej batalii może kibicować publiczność, zgromadzona bardzo blisko epicentrum zdarzenia.

Pojawia się wątpliwość – co wiemy o świetle, które emituje broń, z której korzystamy przy laser tagu. Wszystko polega na wykorzystaniu podczerwieni, kompletnie komfortowej dla oczu. Dzięki temu gracze oraz publiczność zyskują swobodę.

Paintball laserowy ma wiele zalet, a wśród nich powinniśmy zaznaczyć sprawę dotyczącą ubioru. Odwołując się do różnic – w pierwotnej wersji, ogromne emocje i wspaniała zabawa są okupione konkretnymi środkami ostrożności i wymyślnymi mundurami. Przede wszystkim to ostatnie nie jest wygodne, gdy rządzi duży upał w lipcu czy miesiąc później. Podobne dylematy nie obowiązują przy paintballu laserowym. Strój nie będzie nas wielce ograniczał, dzięki czemu czujemy swobodę oraz luz w trakcie gry.

Dzięki temu, że bolesna amunicja zostaje zastąpiona przez wiązki światła – rozrasta się gromada zainteresowanych graczy. Paintball tradycyjny pozostając przy tym super, nie możemy go polecić dzieciom, a zastosują się do wymaganych środków ostrożności, nie ma przeszkód przed zagraniem w laser tag – aczkolwiek zazwyczaj firma może poprosić o konieczne specjalne potwierdzenie od opiekuna. Bezbolesne rozwiązanie przy paintballu laserowym z pewnością ucieszy płeć piękną.

 

Paintball laserowy – poczuj się jak bohater gry komputerowej

 

Zapewne ogromne grono z Was minimum raz w życiu rywalizowało z innymi w grach takich jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Quake. Obecnie paintball laserowy powoduje, iż tak dobrze znany nam system rozgrywek poznajemy na własnej skórze.

Rejestrowanie dokładnych statystyk po rozgrywce pozwala na analizę gry zawodnika. To może wam się spodobać – podczas gry w laser tag nie panuje reguła, że po jednym skutecznym ciosie od rywala kończycie batalię. Brzmi ciekawie, prawda? Nie zatrzymujmy się na tym. Renomowana spółka proponująca takową rozgrywkę przypuszczalnie planuje odwzorować broń, stosowaną przez żołnierzy z Polski lub zagraniczne. Przykładem może być karabin szturmowy G36, stosowany m.in. przez GROM czy żołnierzy z Hiszpanii. Rzecz jasna obok tego, czym powalczymy, trzeba mieć na arenie czujniki, informujące nas i pozostałych o celnym strzale albo eliminacji. Polecane jest ulokowanie ich na głowie. Wyposażenie sprzętu w niebanalne opcje, takie jak: apteczka; amunicja; odnowienie oraz elektroniczna flaga szansę ubogacenia rozgrywki i poczucia się jak doświadczony gracz wcześniej przywołanych gier.

Pamiętacie warianty gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch oraz Caputre the flag teraz są dostępne w paintballu laserowym. Nic tylko korzystać.

 

Paintball laserowy – wiele możliwości

 

Pokazaliśmy już niemało walorów laser tagu. Te argumenty, w parze z relatywnie konkurencyjnymi cenami powodują, iż ten typ zabawy będzie niezłym konceptem na przeżycie popołudnia/wieczoru w asyście dobranej ferajny, ale nie tylko.

Z paintballa laserowego polecamy skorzystać tym, chcącym zrobić niespodziankę i zorganizować przyszłemu Panu Młodemu genialny wieczór kawalerski. Dziś sama biba w klubie może być dodatkiem, a paintballowa konfrontacja połączy znakomitą zabawę z dobrze dobraną dawką emocji, nadającą się na przedślubne przetarcie.

Laser tag może okazać się dobrą opcją przy organizacji obozu integracyjnego pracowników. Jego zaletą jest to, iż batalia odbywa się na nasze życzenie na terenie zamkniętym lub na otwartej przestrzeni.

Paintball laserowy może być także dobrym pomysłem, gdy chcesz przygotować ciekawą godzinę WF-u lub zapewnić dzieciakom obóz.

Przestrzegamy – większość spółek z paintballem laserowym wymaga rezerwacji, a biorąc pod uwagę coraz większą renomę laser tagu, warto „zaklepać” sobie miejsce zdecydowanie wcześniej, a kiedy znamy już szczegóły imprezy, należy przybycie odrobinę przed terminem oraz otrzaskanie się ze standardami, działającymi na terenie obiektu organizującego rozgrywkę. Kiedy już ogarniemy szczegóły, skończy się przyjaźń i rozgorzeje wiekopomne starcie!

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Komentarze są wyłączone.