Termiczny kubek na każdą okazję

Termokubek najlepszy dla Ciebie
Sierpień 29, 2020
Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Natryskowe ocieplanie poddasza pianką PUR
Sierpień 29, 2020

Termokubek idealny dla każdego

O termokubkach myślimy z reguły w sezonie jesienno-zimowym, jeżeli chcemy nosić gorącą kawę albo herbatę do szkoły, do pracy, czy np. na wycieczkę pociągiem lub samochodem. Zapominamy , że kubki termiczne nie tylko przedłużają ciepło, ale również są wyśmienite do przechowywania chłodnego napoju gdy jest gorąco. Jaki kubek będzie najlepszy dla Ciebie? To zależy od tego, czy szukasz kubka na co dzień do korzystania, czy interesujesz się termosami turystycznymi. Doskonały kubek termiczny na długo zachowa ciepło kawy czy herbaty oraz chłód napoju. Dlatego też z kubka termicznego można korzystać w ciągu całego roku, szczególnie że jest on produktem wygodnym i szczelnym, dlatego będzie dobry w wielu sytuacjach.

Na co zwrócić uwagę, kupując kubek termiczny?

Jeśli planujemy zakup kubka termicznego, najlepiej najpierw ocenić parę ważnych elementów. Przede wszystkim szczególnie ważny jest materiał produkcji. Tak sprawdzimy jego zastosowanie i parametry utrzymania ciepła lub zimna. Następnym składnikiem jest przykrywka kubka termicznego. Najlepiej by była nie tylko hermetycznie zamykana, aby utrzymywać temperaturę w środku na porządanym poziomie, ale również zapewniać komfortowy sposób otwierania i picia. Trzeba także ocenić formę termicznego kubka i jego objętość. Termiczne kubki o niskiej objętości nie będą dobre na długich wyprawach, z tego powodu w tym zakresie powinniśmy dopasować rozmiar termicznego kubka do własnych potrzeb. Oprócz jego kształt ma też znaczenie pod względem zastosowania. Chcemy, by miał komfortowy uchwyt i nie ślizgał się w dłoni albo w rękawiczce. Co więcej musi być stabilny, a jeżeli chcemy używać go w samochodzie, lepiej by mieścił się w miejscu przeznaczonym na kubek termiczny.

Jaki kubek termiczny wybrać?

Termiczny kubek dobry do biura, do pracy

Termiczne kubki często kupujemy do pracy. Patrząc na materiały, z jakich zostały wykonane, znaczna część z nich będzie dobry do pracy. Wybór termicznego kubka do pracy lepiej jednak uzależnić od specyfiki pracy. W biurze sprawdzą się niemal wszystkie kubki, które mają dłuższy czas trzymania ciepła lub zimna. Możemy zdecydować się na malowniczy kubek ceramiczny, szklany albo wykonany z tritanu. Nie dość, że można je kupić w wielu wzorach i kolorach, to na dodatek są wygodne, lekkie i nie zatrzymują zapachów. Niekiedy do biura decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, choć te krócej zachowują ciepło i zimno. Specyfika pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy termiczny kubek będzie doskonały dla kierowcy albo dla pracownika budowy. Chociaż dlatego, że np. kubek termiczny ceramiczny czy szklany jest słabiej trwały na uszkodzenie.

Jaki kubek termiczny jest dobry dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka powinien być szczególnie lekki, wygodny, szczelny oraz bezpieczny. Z tego powodu zazwyczaj wybieranymi kubkami termicznymi dla dzieci są plastikowe kubki. Są one stosunkowo niedrogie, mają wiele kolorów i wzorów, a do tego są wygodne. Bez oporu zmieszczą się do plecaka i będą łatwe w stosowaniu. I chociaż mniej czasu zatrzymują ciepło lub zimno i stosunkowo nie są tak trwałe, wciąż są bezpieczne dla dziecka. Przy uszkodzeniu nie rozbiją się jak na przykład kubek termiczny ceramiczny czy szklany.

Termiczny kubek na spacer

Plastikowy kubek termiczny sprawdzi się również na spacer, gdzie szukamy wygodnego termicznego kubka, ale nie polegamy długim zachowaniu ciepła lub chłodu. Jeśli jednak dłuższe zatrzymanie ciepła lub zimna jest potrzebne, warto nabyć kubek termiczny z tritanu. Wykonane z tego kubki są łatwe w noszeniu, komfortowe, a do tego są bez związków BPA i są odporne na drobnoustroje. Są trochę droższe i da się je porysować, ale są odpowiednie za sprawą swoich zalet.

Które termiczne kubki nada się podczas wycieczki?

Planując wycieczkę przeważnie patrzymy, aby kubek termiczny jak najdłużej zatrzymywał temperaturę napoju w środku. Z uwagi na to doskonałym kubkiem na wycieczkę okazuje się stalowy kubek. Takie termiczne kubki najdłużej ze wszystkich zatrzymują ciepło lub zimno, z uwagi na to, że są wybitnie izolowane, co sprawia, że zachowują zimno lub ciepło przez wiele czasu. Co więcej mają wytrzymałą budowę i są niewzruszone na upadki. Minusem stalowego kubka termicznego jest tylko jego ciężar, bo jest on masywniejszy od pozostałych.

Termiczny kubek pasujący do samochodu

W samochodzie należy szczególnie uważać, dlatego kubek termiczny odpowiedni do samochodu jest przede wszystkim wytrzymały, szczelny i świetnie zachowuje zimno lub ciepło. Termiczne kubki porcelanowe, szklane lub plastikowe są zbyt nieodporne na zniszczenia, aby nadawały się do samochodu. Z uwagi na to najlepszymi termicznymi kubkami do auta są te przygotowane tritanu lub ze stali. Te kubki są wytrzymałe i świetnie zatrzymują ciepło lub zimno napoju.

Jak wybrać kubek termiczny na prezent

Kupując prezenty zazwyczaj myślimy nad dobrym wyglądem, dlatego najlepiej sprawdzą się termiczne kubki szklane lub ceramiczne. Szklane kubki posiadają swój wyjątkowy charakter, natomiast ceramiczne kubki dużą ilość ciekawych kolorów i wzorów. Choć plastikowe kubki termiczne także charakteryzują się szerokim wyborem wzorów, nie zalecami ich na prezent.

kubki termiczne sklep

Komentarze są wyłączone.