Termokubek najlepszy dla Ciebie

Jaki pojazd to pojazd uprzywilejowany oraz jakie daje mu to uprawnienia
Sierpień 28, 2020
Termiczny kubek na każdą okazję
Sierpień 29, 2020

Termokubek na każdą okazję

O termicznych kubkach myślimy zwykle w sezonie jesienno-zimowym, gdy planujemy zabierać gorącą herbatę lub kawę do pracy, do szkoły, czy na wycieczkę pociągiem lub samochodem. Nie pamiętamy , że kubki termiczne nie tylko zachowują ciepło, ale także sprawdzają się do zabierania ze sobą chłodnego napoju w upały. Który kubek będzie najlepszy dla Ciebie? To zależy od tego, czy potrzebujesz kubka na co dzień do użytku, czy bardziej zastanawiasz się nad turystycznymi termosami. Wyśmienity termiczny kubek na kilka godzin zachowa goraco kawy oraz zimno napoju. Z uwagi na to z kubka termicznego można korzystać w ciągu roku, tym bardziej że jest on produktem bardzo szczelnym oraz wygodnym, dlatego znajdzie zastosowanie w różnych sytuacjach.

Co jest ważne, kupując termiczny kubek?

Jeśli podejmujemy zakup kubka termicznego, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. W głównej mierze niezwykle ważny jest materiał jego produkcji. Od tego zależy jego zastosowanie oraz umiejętność zatrzymania zimna albo ciepła. Drugim składnikiem jest przykrywka . Musi być nie tylko szczelna, żeby zachować ciepło lub zimno wewnątrz na wymaganym poziomie, ale również gwarantować wygodny sposób picia. Warto także wybrać kształt kubka termicznego oraz jego objętość. Kubki termiczne o małej pojemności zawiodą na dłuższych wycieczkach, z uwagi na to w tej kwestii warto dopasować pojemność kubka termicznego do własnych potrzeb. Z kolei jego kształt ma też znaczenie pod względem zastosowania. Zależy nam przecież, by posiadał wygodny uchwyt i nie ślizgał się w dłoni czy w rękawiczce. Dodatkowo lepiej by był stabilny, a gdy chcemy używać go w aucie, lepiej by wchodził w miejsce przeznaczonym na kubek.

Który kubek wybrać?

Kubek termiczny dobry do biura, do pracy

Termiczne kubki często kupujemy z myślą o pracy. Patrząc na materiały, z jakich są wykonane, niemal każdy z nich sprawdzi się w pracy. Wybór kubka do pracy najlepiej jednak dobrać od stylu pracy. W biurze odpowiednie będą praktycznie wszystkie kubki, jakie gwarantują długi okres utrzymania temperatury. Możemy zakupić malowniczy kubek ceramiczny, szklany albo wykonany z tritanu. Nie dość, że można je dostać w wielu wzorach i kolorach, to na dodatek są lekkie, wygodne i nie chłoną zapachów. Czasami do biura decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, chociaż te słabiej utrzymują ciepło i zimno. Specyfika pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek termiczny będzie najlepszy dla kierowcy czy dla budowlańca. Choćby ze względu na, że np. kubek szklany czy ceramiczny jest słabiej trwały na zniszczenie.

Który termiczny kubek będzie dobry dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka powinien być w głównej mierze lekki, wygodny, bezpieczny i szczelny. Ze względu na to z reguły wybieranymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one dość niedrogie, znajdziemy wśród nich wiele wzorów i kolorów, a do tego spełniają kryteria wygody. Bez problemu zmieszczą się do tornistra i nie sprawią trudności w stosowaniu. I chociaż mniej czasu utrzymują ciepło lub zimno i stosunkowo są mniej trwałe, są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy upuszczeniu nie rozpadną się jak na przykład kubek szklany czy ceramiczny.

Kubek termiczny dobry na spacer

Plastikowy termiczny kubek będzie dobry także na spacer, kiedy szukamy wygodnego kubka termicznego, ale nie polegamy wielogodzinnym utrzymaniu ciepła lub chłodu. Jeśli jednak zatrzymanie temperatury jest konieczne, warto wybrać kubek z tritanu. Wykonane z tego kubki są lekkie w noszeniu, komfortowe, a ponadto są wolne od związków BPA i są obojętne na drobnoustroje. Są nieco droższe i da się je porysować, ale są odpowiednie za sprawą swoich zalet.

Jakie termiczne kubki nada się w trakcie wycieczki?

Wyjeżdżając na wycieczkę zwykle patrzymy, żeby termiczny kubek jak najdłużej utrzymywał ciepło lub chłód napoju wewnątrz. Ze względu na to doskonałym kubkiem termicznym na wycieczkę będzie stalowy kubek. Takie termiczne kubki najdłużej wśród innych utrzymują ciepło lub zimno, z uwagi na to, że są świetnie izolowane, dzięki czemu utrzymują ciepło lub zimno na wiele godzin. Dodatkowo mają trwałą budowę i są odporne na upadki. Wadą kubka stalowego jest zaledwie jego masa, ponieważ jest on masywniejszy od pozostałych.

Kubek termiczny odpowiedni do samochodu

W pojeździe trzeba szczególnie uważać, dlatego termiczny kubek pasujący do samochodu jest przede wszystkim szczelny, wytrzymały i dobrze utrzymuje ciepło lub zimno. Kubki termiczne szklane, porcelanowe albo plastikowe są za bardzo podatne na zniszczenia, żeby byłby odpowiednie do samochodu. Ze względu na to najlepszymi termicznymi kubkami do auta są te przygotowane ze stali lub z tritanu. Tego rodzaju kubki są trwałe i przez długi czas utrzymują ciepło lub zimno napoju.

Jaki termiczny kubek na prezent

Szukając prezentów z reguły myślimy nad ładnym wyglądem, z uwagi na to w tym zakresie najlepiej sprawdzą się termiczne kubki ceramiczne lub szklane. Szklane kubki mają swój wyjątkowy charakter, z kolei ceramiczne kubki dużą ilość pięknych wzorów i kolorów. Choć kubki plastikowe także cechują się szerokim wyborem motywów, nie polecamy ich na prezent.

kubki termiczne sklep

Komentarze są wyłączone.