Termosy obiadowe, przydtane do pracy i na wycieczkę.

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – metody wykonywania zabiegów
Wrzesień 24, 2019
Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Ksometologia medyczna – Nowoczesny gabinet kosmetyczny
Wrzesień 25, 2019

Termosy obiadowe, przydtane do pracy i na wycieczkę.

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są nowością i w sklepach znajdujemy je od lat, a mianowicie od mniej więcej roku 1900, jest to dość długi czas od kiedy zostały wyprodukowane. Schemat działania termosu skonstruowało dwóch wynalazców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a nazwa pochodzi od greckiego słowa ,,therme” oznaczającego ciepło. Wszyscy mają świadomość czym jest termos, jednak mała część osób orientuje się jak on dokładnie pracuje. Jest to ,powiedzmy, urządzenie, zbudowane z podwojonych ścian, a między nimi jest obszar próżni termicznej. Ścianki są cienkie ,dzięki czemu wymieniają one bardzo małą ilością ciepła. Utrata ciepła jest także redukowana przez przewodzenie oraz zewnętrzną część, która pokryta jest warstwą odpierającą światło. Całość sprawia, że termos podtrzymuje nasze danie lub nasz w idealnej temperaturze przez dłuższy czas. Współcześnie na rynku znajdziemy tysiące rodzajów termosów, możemy wybierać w barwach, wielkości, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także wykorzystaniem, na przykład, są termosy klasyczne, znane każdemu, o standardowym kształcie, służące do przechowywania napoi, takich jak kawa lub herbata oraz termosy obiadowe, inaczej termosy do żywności, do utrzymywania temperatury zup czy dań i są funkcjonalnym rozwiązaniem. Termosy obiadowe odróżniają się od tych zwykłych przede wszystkim, to znaczy są one ,co najważniejsze, sporo większe, po drugie mają zupełnie inną budowę, nie są takie wysokie, mają szerszy wlew i są bardziej skomplikowane. Jeśli chodzi o funkcjonowanie, nie odnajdziemy tutaj żadnej różnicy.Tego rodzaju termosy są idealne w pracy i na wycieczkach. Siedząc mnóstwo czasu w pracy z niemożnością przyrządzenia sobie ciepłego obiadu, bardzo fajnym pomysłem jest przygotowanie sobie dania w domu i przechowanie go w termosie. Następna sytuacja, wycieczka, bez różnicy czy szkolna, wraz z rodziną czy samotna, po szczytach górskich, nad jeziorem, zwiedzając miasta czy wsie, możemy zabrać ze sobą ulubione posiłki, bez potrzeby spędzenia dnia jedząc tylko i wyłącznie przekąski. W pracy, jak i na wycieczce jest to niezbędne, gdyż wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasz organizm potrzebuje satysfakcjonującego posiłku, aby móc bez większych trudności funkcjonować przez następne kilka godzin.

Aby wybrać dobry dla siebie termos, należy przejrzeć ofertę jaką znajdziemy w różnych sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak wiele, że nie rzadko jest ciężko zdecydować. Znaczącą role przy decyzji ma bez wątpienia cena, która waha się od około 30 złotych do nawet 400 złotych. Zauważamy, że jest to niemała rozbieżność cenowa. Istnieje takie przekonanie, że porządny termos, który przetrzyma więcej niż jeden sezon musi sporo kosztować. Istotną kwestią jest także tworzywo, z którego nasz produkt jest wyprodukowany. Są termosy plastikowe, które niestety słabo trzymają temperaturę oraz termosy szklane i stalowe, które bez zarzutów dają sobie rade. Termosy stalowe są najbardziej popularna, jako, że te ze szkła nie są tak wytrzymałe. Kolejna sprawa jaką należy rozważyć przed kupnem jest zakrętka, przez który ucieka ciepło. Korek może być automatyczny, z uszczelką i hybrydowy. Na wycieczkę w chłodniejsze miejsca idealnym będzie ten automatyczny, gdyż przez ten rodzaj ucieka najmniejsza ilość ciepła. Jeśli chodzi o wielkość, to termosy obiadowe najczęściej nie są bardzo pojemne; wytwarzane są tak, aby zmieścić danie dla jednej osoby. Jeśli nasz termos mamy zamiar zabrać w podróż należy pomyśleć o wygodzie trzymania; aby nie było to problemem. Do wyboru mamy termosy z klasyczną powłoką zewnętrzną, wytworzoną z metalu oraz specjalnie wykonane termosy wyższej jakości o chropawej powłoce. Dzięki takiemu zabiegowi możemy mieć pewność, że termos nie wypadnie się nam z rąk; ponadto, prezentują się one dużo lepiej.

Jakie mamy możliwości przy korzystaniu z tego typu akcesorium? Termosy obiadowe, czyli tak zwane food jug’i, są projektowane, z myślą o, jak sama nazwa wskazuje, gorących posiłkach. Jakie dokładnie potrawy możemy w nich przechowywać? Wydaje się, że w takim ,,pojemniku” można przechowywać wyłącznie zupy, co jest bez wątpienia błędnym przeświadczeniem, ponieważ służą one również do przechowywania dań jednogarnkowych, jak na przykład leczo czy gulasz.Co ciekawe, świetnie sprawują się w przenoszeniu potraw zimnych. Są one zaopatrzone w zakrętkę, która idealnie funkcjonuje jako talerz. Food jug’i mają jednak pewna wadę, trzymają one temperaturę dużo krócej niż tradycyjne termosy na kawę i herbatę, jest to tylko 4-6 godzin. W niektórych sieciach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające temperaturę, są one bez wątpienia sporo droższe.

Termosy obiadowe są stosunkowo nowe na rynku, ale szybko stały się popularne i chętnie kupowane. Chcąc poprawić jakość swoich posiłków w pracy najlepszym pomysłem jest zaopatrzenie się w tego rodzaju akcesorium.Natomiast podczas dłuższych wypraw na łono natury, termos jest często jedyną opcją na zjedzenie czegoś pożywnego i ciepłego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają mnóstwo zalet, takich jak: pakowność idealnie stworzona, aby zmieścić kompletny posiłek; posiadają duży otwór wlewowy, który ułatwia mycie oraz zręczne korzystanie sztućców przy jedzeniu bezpośrednio z termosu; większość dobrze radzi sobie z izolowaniem temperatury, możemy więc bycia zadowolonym z ciepłego jedzenia przez dłuższy czas. Nie zapominajmy jednak, że takie termosy nie są wieczne i chcąc nie chcąc po dłuższym użytkowaniu warto je zmieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Komentarze są wyłączone.