Termosy Stanley Thermos Esbit – jaki najlepszy oraz czym kierować się przy jego wyborze

Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Natryskowe ocieplanie poddasza pianką PUR
29 sierpnia, 2020
depilacja woskiem wszystko o zabiegu
Depilacja nóg woskiem – jak depilować
29 sierpnia, 2020
Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Termos turystyczny – który najlepszy i jak go wybrać ?

Decydując się na wycieczkę trzeba zatroszczyć się o dobre pakowanie. Szczególnie gdy wybieramy się w góry lub czeka nas wielogodzinne zwiedzanie, trzeba nie zapomnieć nie tylko o zabraniu wody czy prowiantu, ale także spakowaniu ciepłego lub zimnego napoju. Wiele osób ceni sobie wyprawy z turystycznymi termosami, które przez wiele godzin zachowują ciepło lub chłód kawy, herbaty lub innego napoju. Jakie termosy są uważane za najlepsze i z jakiego powodu? Zwykle przede wszystkim interesującym nas parametrem jest długość zachowywania zimna lub ciepła, choć tak samo ważna jest wytrzymałość oraz szczelność. Pośród bardzo zananych turystycznych termosów znajdują się termosy firm Thermos, Stanley oraz Esbit, z tego względu warto je poznać.

Który termos turystyczny wybrać?

Chcąc wybrać termos turystyczny powinniśmy spojrzeć na parę kluczowych elementów, które zaważą na tym, czy termos turystyczny będzie dobry w określonych warunkach, czy też nie. Ważna jest tu funkcjonalność, struktura i materiały, z jakich termos turystyczny jest zrobiony. Im bardziej zależy nam na dobrym wykonaniu, tym rozsądniej nabyć termosu stworzonego z wysokiej jakości tworzyw, które nie zawierają niebezpiecznych substancji i pozytywnie oddziałują na dobre funkcjonowanie termosu.

Warto także pomyśleć o tym, aby termos był wyposażony w powłokę zewnętrzną, dzięki której mamy gwarancję, że turystyczny termos nie wyślizgnie się nam z rąk również w rękawiczkach. W zależności od tego, jak dalekie planujemy wędrówki, powinniśmy dostosować pojemność swojego termosu. Zwykle termosy turystyczne sprzedawane są w pojemności: 1l, 0.75l oraz 0.5l. Im mniejsza wędrówka tym mniejszy termos wystarczy. Na wielogodzinne wycieczki powinno się zdecydować się na większy termos.

Najważniejszym parametrem, jakim lepiej się zainteresować, chcąc zdecydować, jaki termos turystyczny wybrać jest czas zachowania temperatury. W tej kwestii ważny jest nie tylko czas zatrzymania zimna bądź ciepła, dlatego że w przypadku świetnych termosów będzie to nawet cała doba, ale także zakres temperatur. Nie istnieje termos, który zachowa przez długi czas dokładnie tę samą temperaturę. Warto nie zapominać, że im bardziej zapełniony termos, tym lepiej będzie on pełnił swoje zadanie. By jednak termos turystyczny mógł być najlepszy, musi mieć odpowiedni korek. To on odpowiada za trwałość termosu. Zwykle nakrętki są odkręcane lub mają automatyczny przycisk. Jeżeli zamknięcie nie będzie wysokiej jakości, termos nie utrzyma temperatury.

Szczególnie polecane termosy turystyczne

Na rynku dostępnych jest dużo turystycznych termosów, choć bardzo popularne i polecane pochodzą od 3 producentów, od lat sprzedających zarówno termosy na żywność oraz termosy do napojów, a także kubki termiczne (one mniej sprawdzają w czasie wielogodzinnych wycieczek i cechują się mniejszą pojemnością) wysokiej jakości. Najbardziej znane termosy turystyczne należą do firm: Thermos, Stanley oraz Esbit. Są one mocno cenione wśród wielbicieli podróży i wycieczek. Czym charakteryzują się ich termosy?

Termosy firma Stanley

Termosy turystyczne firmy Stanley mają wieloletnią tradycję powstawania. Tworzone od niemal 100 lat termosy z wkładem stolowym są niezwykle trwałe i od lat sprawdzały się w największych wyprawach. Zdaniem firmy są tak niezawodne, że dadzą radę przetrwać wiele lat w najtrudniejszych warunkach, polegając na swoich zdolnościach izolacji termicznej. Jak już wiadomo, zdolność zachowania ciepła lub zimna zależy od napełnienia i wielkości termosu oraz elementów budowy. Poszczególne modele różnią się, więc od siebie możliwościami.

W zależności od modeli termosy turystyczne Stanley do posiłków lub napojów utrzymują:

  • termoizolację cieplną – od 12h przy małych termosach do 20-24h przy średnich, a nawet do 40h przy największych termosach (1,3l);
  • izolację termiczną zimna – od 12h do 72h lub nawet 160h.

Jak widać termoizolacja w przypadku turystycznych termosów Stanley jest naprawdę bardzo wysoka. Trzeba jednak wiedzieć, że żadnym termosie temperatura nie jest stała i z upływem przemijających godzin stanie się nieco wyższa/niższa.

Termosy firma Thermos

Inną tak samo znaną i często polecaną firmą produkującą termosy turystyczne i kubki termiczne jest firma Thermos. Ta firma jest jedną z największych wśród projektujących termosy od lat, z porządnych surowców i materiałów. Co więcej Thermos produkuje produkty we własnych fabrykach, bez udziału firm zewnętrznych.

Produkty firmy Thermos zatrzymują:

  • izolację termiczną cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • izolację termiczną  zimna – od 12 do 24 godzin.

Termosy firma Esbit

Esbit, czyli niemiecka firma od lat odnosi sukcesy w tworzeniu swoich termosów obiadowych oraz termosów na napoje. Ich obszerna oferta produktów zachęca użytkowników, a doskonałe parametry zachowywania ciepła lub zimna, dobra cena i jakość, przekonują, aby co najmniej wypróbować ich produkty.

Termosy Esbit zatrzymują:

  • izolację termiczną cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • izolację termiczną zimna – od 8 do 24 godzin.

Warto dodać, że według danych producenta, zachowanie ciepła dla płynu ok. 98 °C i temperaturze na zewnątrz 20 °C wyniesie 70 °C po 6h, 55 °C po 12h, a po 24 godzinach w przybliżeniu 40 °C.

Czy termos można myć w zmywarce?

Przyjmijmy do wiadomości, że kubków termicznych oraz termosów nie należy myć w zmywarce. Producenci niektórych termosów mówią, że w zmywarce można myć jedynie korek, ale nie tyczy się to wszystkich modeli. Zazwyczaj termosów nie wkładamy do zmywarki, dlatego że mocne detergenty i wpływ wysokiej temperatury w czasie mycia, może ujemnie wpłynąć na ich zdolność do zachowania temperatury.

Termos turystyczny

Komentarze są wyłączone.