Lifting – metody wykonywania zabiegów

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Sprawy karne i wykroczenia
Wrzesień 24, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, przydtane do pracy i na wycieczkę.
Wrzesień 25, 2019

Lifting – metody wykonywania zabiegów

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z wiekiem ilość kolagenu i elastyny w skórze zdecydowanie spada, co oznacza, że staje się ona obwisła i pojawiają się na niej zmarszczki. Osoby, które pragną zatrzymać młodość na dłużej, mogą poddawać się zabiegom, które przywrócą jej elastyczność i jędrność. Jeśli jednak same działania przeciwstarzeniowe to zbyt mało, nowoczesna medycyna estetyczna zapewnia liftingi, które przywracają napięcie skóry, nadają jej kształt oraz wygląd. Ponadto, obecne metody są co raz mniej inwazyjne i nie oznaczają skomplikowanych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Zwykle różnią się od siebie metodami, jednak są skutecznym sposobem na zakrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są jednymi z najbardziej nowatorskich i innowacyjnych metod liftingowych. Jego technika bazuje na sile ultradźwięków, które są przekazywane przez specjalną maszynę i przenikają w głąb skóry. Docierają zdecydowanie dalej od innych urządzeń (np. laserowych), gdzie wywołują ruch i tarcie komórek, które produkuje ciepło. To doprowadza do mikrouszkodzeń, które stymulują procesy naprawcze organizmu. Produkowany w tym procesie kolagen korzystnie wpływa na wygląd i zdrowie skóry. Dzięki niemu zostaje przywrócona elastyczność i jędrność, a zmarszczki zostają wygładzone. Ponadto technika HIFU może być też używana na wszystkich partiach ciała. Dzięki długoletnim badaniom nad ultradźwiękami, ta technologia jest bezpieczna dla zdrowia, jednak zabieg musi być przeprowadzany w przez specjalistę, żeby nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Innym sposobem na stymulację produkcji kolagenu jest termolifting, jaki jest współcześnie oceniany jako jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg opiera się na działaniu fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków wpływają do wnętrza skóry i tam stymulują włókna kolagenu. Przez energię termiczną rozszerzają się i obkurczają, co aktywizuje ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry i modeluje owal twarzy, redukuje zmarszczki okolic oczu i całej twarzy, a jędrność i gęstość skóry poprawia się już po pierwszym zabiegu. Takie działanie przeciwdziała starzeniu się oraz jest świetną metodą redukcji cellulitu, blizn i rozstępów. Zabieg nie ma wpływu na nerwy ani na naczynia krwionośne i jest zupełnie bezbolesny i nieinwazyjny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii kryje się zabieg polegający na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego albo innych substancji czyli stymulatorów kolagenu (np. kwas polimlekowy), które działają jak wypełniacz, w skutek czego podnoszą wiotką skórę i kształtują owal twarzy. W niektórych klinikach możliwe jest też zastosowanie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Dopasowane dawki sprawiają, że końcowy rezultat jest naturalny i nie ukazuje oznak jakiejkolwiek ingerencji poprawek estetycznych. Preparat wpuszcza się pod skórę albo pod mięśnie, a potem rozprowadza subtelnym masażem, co przynosi zamierzone oraz długotrwałe efekty. Przyjmuje się, że działanie wolumetrii utrzymuje się nawet 17 miesięcy. Co więcej może też zastępować inwazyjne operacje plastyczne, ponieważ dzięki wypełnieniu można powiększyć usta albo poprawić kontur twarzy czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Nieco bardziej inwazyjną metoda liftingującą jest wszczepianie podskórnie specjalnych nici liftingujących. Ich celem jest utrzymywanie skóry, która z upływem lat staje się znacznie bardziej wiotka. Głównie dotyczy to obszarów jak na przykład: czoło policzki, linia brwi, żuchwa, a także w okolicy dekoltu albo szyi. Niestety skóra z większych części ciała może okazać się za ciężka, żeby podtrzymać ją za pomocą nici. Istotne jest też to, że nici liftingujące sa podobne do nici używane w trakcie operacji i z biegiem czasu całkowicie rozpuszczają się w ciele. Przygotowuje się je z kilku materiałów takich jak: kwas glikolowy lub mlekowy czy polikaprolakton i zwykle są długie na około 4 – 10cm. Zabieg wykonuje się poprzez wszycie nici pod skórę za pomocą specjalnych igieł, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie boli. Zazwyczaj taki zabieg działa przez okres około 2 lat.

Lifting laserowy

Parę lat temu lifting laserowy był względnie inwazyjnym zabiegiem odmładzającym ze względu na to, że pacjenci wymagali kilku dniowej rekonwalescencji po zabiegu. Współcześnie metoda laserowa jest bezustannie dopracowywana, staje się bardziej dokładna i zdecydowanie słabiej ingeruje w tkanki. Tak jak inne metody, laser ma za zadanie podwyższenie produkcji kolagenu, dlatego jego promień przyczynia się do mikrouszkodzeń tkanek, które motywują organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy efektywnie odmładza, formując owal twarzy. Korzystnie oddziałuje też na wygląd skóry, ponieważ za jego pomocą można usunąć przebarwienia, blizny, a także zmniejszyć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Lifting operacyjny to najbardziej znany sposób na powstrzymanie starzenia. Niestety również mocno inwazyjny. Jest to chirurgiczny zabieg, który ma za zadanie poprawę napięcia obwisłej i zwiotczałej skóry. Trudniący się tym chirurg kliniki estetycznej robi specjalne nacięcia w okolicach skroni, linii włosów i uszu, a następnie modeluje skórę ręcznie, naciągając i układając ją, by osiągnąć przewidywany efekt. Ten lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności , jak dużą powierzchnię twarzy lub szyi ma naprawić. Operację odmładzającą wykonuje się pod narkozą. Wymaga ona długiego czasu wypoczynku. Zwykle opuchlizna utrzymuje się do tygodnia, ale na ostateczne efekty trzeba czekać około pół roku. Z czasem blizny powinny być niewidzialne, a rezultat trwały.

https://www.beautymedica.pl/zabiegi/pro-age-hifu-3d/

Komentarze są wyłączone.