Bezbolesne leczenie nadpotliwości

Kurs na wozy policyjne kurs na pojazdy specjalne szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych
Kursy dla kierowców-konwojentów
25 lutego, 2017
Depilacja dla mężczyzn Inowrocław Depilacja laserowa dla Panów Zabiegi epilacji
Skuteczna depilacja laserowa
2 marca, 2017

Bezbolesne leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości Włocławek Zabiegi usuwające problem nadpotliwości Inowrocław Nadmierna potliwość

Leczenie nadpotliwości Włocławek Zabiegi usuwające problem nadpotliwości Inowrocław Nadmierna potliwość

Nadmierne pocenie się – czym właściwie jest?

Wydzielanie potu jest „zdarzeniem” absolutnie zdrowym. Z jego pomocą usuwamy związki trujące ustroju oraz dostosowujemy temperaturę ciała (przykładowo podczas gorących dni). Ludzkie ciało posiada przeciętnie do 3 milionów gruczołów, które wyzwalają pot. Natomiast jeżeli jest go nadmiernie dużo? Wyczuwamy, iż spływa nam po twarzy niezależnie od temperatury na zewnątrz? Wtedy możemy niedomagać na tzw. nadpotliwość, która nie jest ledwie pospolitym kłopotem kosmetycznym, lecz także chorobą. I jak dobrze wiadomo – dolegliwości musimy usuwać z kilku względów. Fundamentalnym z nich jest niewątpliwie dyskomfort, doznawany notorycznie w towarzystwie pozostałych ludzi. Zasadniczo determinantami zbytniego produkowania potu są czynniki objawowe i fizjologiczne. W przypadku objawowych stykamy się z określonymi schorzeniami, jakie w tej chwili mają miejsce w naszym układzie, m in. z hormonalnymi zapalenie tarczycy), neurologicznymi (np. neuropatie), chorobowymi (m in. intensywnymi infekcjami). Nadmierne wytwarzanie potu wcale nie musi dotyczyć jednej części ciała, przykładowo czoła. Jeżeli mamy na uwadze prawidłowe pocenie się, wtedy jako standardowe czynniki wyliczyć wolno chociażby stres, emocje bądź uprawianie sportu. Mamy na nie poniekąd pośredni wpływ.

Skąd mam wiedzieć, że mam nadpotliwość?

Jeżeli zamierzamy szczegółowo wiedzieć czy posiadamy nadmierne wydzielanie potu, powinniśmy zasygnalizować ów kłopot lekarzowi ogólnemu. To on zrealizuje z nami długi wywiad, rozpatrzy skalę problemu i zawiadomi nas o przeciwwskazaniach do usuwania dolegliwości. Najpierw wyznaczy dodatkowe badania, np. test Minora. Wygląda on w ten sposób: sfery, w jakich może zachodzić nadmierna potliwość, są natarte jodyną oraz obsypane skrobią. Głębokie zabarwienie podpowiada występowanie choroby. Kolejną rzeczą jest jej usuwanie z wykorzystaniem profesjonalnych taktyk. Naturalnie nie chodzi tutaj o moczenie rąk przez pół godziny w mieszance z korą dębu czy o częstą wymianę odzieży. Są to powszechne strategie, lecz zwykle mało wydajne.

Sposoby leczenia nadpotliwości

Do kuracji nieagresywnych przynależą jontoforeza, zastrzyki z użyciem botoksu oraz leczenie przy użyciu lasera. Jeśli postawimy na dwa pierwsze, wtedy wynik leczenia utrzymuje się około parę miesięcy. Jonoforeza opiera się w skrócie na naruszaniu kanałów jonowych za pomocą prądu oraz specyfików cholinergicznych, tymczasem jad kiełbasiany zmierza do „paraliżu” połączeń nerwowych (w formie odwracalnej), które wyposażają określone części ciała w pot. Najlepszą z technologii jest leczenie nadpotliwości laserem, gdyż w niezawodny i niebolesny sposób poprawia procesy pocenia się. System Accent Ultra bazuje na używaniu specjalnych głowic, jakie wysyłają fale elektromagnetyczne. Przybliża się je do wskazanych części figury, w których wcześniej znaleziono nadpotliwość. Pojedynczy zabieg trwa zazwyczaj 15-20 minut, zaś w jego czasie właściwie nie przeżywa się żadnego bólu, pieczenia, kłucia itp. Mamy szansę się bez nerwów uspokoić. Co ważne – promienie lasera nie zostawia szram, defektów oraz nie uszkadza sąsiadujących tkanek.

Jakie są przeciwwskazania do leczenia laserem?

Nie każdy ma sposobność poddać się terapii laserowego leczenia nadmiernej potliwości. Do nadrzędnych wykluczeń kwalifikuje się mocna opalenizna, karmienie piersią, rak skóry, keloidy, rozrusznik serca, wrażliwość na promieniowanie, padaczka czy cukrzyca. Naturalnie którąkolwiek chorobę musimy na początku omówić z lekarzem, zaś dopiero później kosmetyczką. Trzeba mieć na uwadze, iż na kilka tygodni przed zabiegiem (jeśli medyk wyrazi zgodę) powinniśmy przestać pić zioła lub przyjmować je w postaci pigułek. Chodzi tu o wszelakie słynne zioła, m in. odchudzające, przeczyszczające lub relaksujące. Taka sama wytyczna stosuje się do farmaceutyków, m in. antybiotyków, leków przeciwbakteryjnych, przeciwpasożytniczych, niektórych leków uspokajających bądź szczepionek. Kilka miesięcy musimy poczekać od odłożenia preparatów, które posiadają w swojej kompozycji pochodne witaminy A. Jedynie po owym okresie można iść na zabieg łagodzący nadmierną potliwość. Wcale nie możemy też stosować pewnych kosmetyków, m in. kremów z witaminami A oraz E, preparatów przeciwbakteryjnych albo antyperspirantów. Przed zabiegiem w żadnym przypadku nie możemy pić żadnego napojów wyskokowych. Jeśli napoczniemy chociaż kieliszek różowego wina, musimy darować go sobie na 24 godziny. Dlaczego istnieje aż taka ilość wykluczeń? Wiązka lasera to skupione światło, jakie ma szansę oparzyć skórę. Mówiąc w skrócie: światło padające właśnie na konkretny rejon (znacząco powstrzymuje się jego rozpraszanie). Jeśli naskórek pod naciskiem niektórych czynników będzie na nie o wiele bardziej wrażliwa, wtedy potrafi dojść do bolesnych rezultatów. Przykładowo retinoidy wchodzą najzwyczajniej w świecie ze skoncentrowanym światłem, w interakcje, które są podłożem przyczynowym oparzeń. Pragniesz wiedzieć więcej? Kliknij w ów link – Leczenie nadpotliwości Toruń

Komentarze są wyłączone.