ekrany led - telebimy diodowe
Telebimy LED
30 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Klinika stomatologiczna
30 sierpnia, 2020
Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Obecnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest celem, który chce osiągnąć wiele osób. Z tego względu, dostępne są odmienne metody usuwania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, którymi powinna charakteryzować się depilacja dobrej jakości są trwałość, by włosy nie pojawiały się z powrotem za szybko i skuteczność, by metoda eliminowała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowszym i obecnie najbardziej skutecznym sposobem jest depilacja laserowa, która gwarantuje długotrwałe efekty. Wszystko zawdzięczają ciągle udoskonalanym technologiom i urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim polecana tym osobom, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te trudniej usunąć innymi sposobami) oraz pojawiania się drobnych stanów zapalnych lub krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba powtarzać, jednak pełna seria zabiegów pomoże usunąć włosy nawet na kilka lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest możliwe dzięki różnym metodom. Zadaniem każdej z nich jest przyniesienie długotrwałego efektu wygładzonej skóry. Od innych technik usuwania owłosienia, depilację metodami laserowymi odróżnia to, że usuwają nie tylko strukturę włosa w jego górnej części, ale również niszczy cebulkę, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda polega na niszczeniu struktury włosa za pomocą energii cieplnej, której źródłem jest laser. Światło emitowane przez laser wpływa do mieszka włosowego, w którym jest absorbowane przez mieszczącą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa ulega zniszczeniu, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tą metodą trzeba odnawiać, dlatego że laser naświetla tylko te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostowej. Należy więc zaczekać aż włosy, które były wcześniej w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Depilacje laserową można przeprowadzać najszybciej z przerwą kilku tygodni, czasem kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru skóry.

Uzyskanie trwałych efektów wymaga wykonania 3-6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zazwyczaj przez kilka lat. Oznacza to więc pełną skuteczność i trwałość zabiegu. Dostępne są również zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w roku. Ponadto ta metoda daje komfort i poczucie pewności, a także uwalnia od potrzeby nieustannego (nawet codziennego) usuwania włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Niestety może nie zadziałać w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które przy użyciu cienkiej igły przesyła niewielkie natężenie prądu stałego i tym sposobem uszkadza cebulkę włosa. Igła musi zostać wbita w każdą cebulkę włosa, dlatego że ta technika uszkadza włosy oddzielnie. Średnio włos jest uszkadzany w ciągu 30 sekund. Z tego powodu elektroliza jest długotrwałym procesem. Zwykle zależy to od obszaru i ilości włosków, które mają być poddane zabiegowi. Ta technika depilacji może powodować niewielkie uszkodzenia skóry, ale one powinny zniknąć po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najtrwalszych metod depilacji i najskuteczniejszych wśród innych metod. Dzięki niej, z niedużym poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z twarzy, pach i innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy należy ponowić w gabinecie kosmetycznym, ze względu na niejednakowe tempo wyrastania włosów. Ponadto sprawdza się na ciemnych i na jasnych włosach, ponieważ zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny we włosie, a daje zachwycające efekty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, jeśli chodzi o sposób działania, jednak różni się pod paroma względami. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest przeprowadzana przesyła zmienny prąd o niskim natężeniu, a o wysokiej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, jaki uszkadza strukturę włosa do samej cebulki. Ponadto igła pozostaje w mieszku włosowym na około 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas trwania zabiegu. To sprawia, że termoliza zdecydowanie bardziej pasuje do usuwania włosów z większych obszarów (np. z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta technika depilacji również może pozostawić po sobie nieznaczne uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które zwykle znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza niszczy ciemne i jasne włosy, a jej skuteczność jest porównywalna do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, które zniszczą wszystkie włosy, zepsute cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, dzięki czemu ta technika jest niezwykle trwała.

Blend

Blend jest połączeniem elektrolizy i termolizy, dlatego że zastosowuje na równi niewielkie natężenie prądu stałego i połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To gwarantuje tej technice przewagę nad innymi i dzięki temu jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. Trwale zniszczone mieszki włosowe, nie regenerują się, co sprawia włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest zabiegiem długotrwałym, dlatego wykonuje się go w obrębie mniejszej powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi należy go ponowić, dlatego że włosy da się poddać zabiegowi tylko w fazie wzrostu.

Depilacja laserowa Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.