Depilacja laserowa – sposób na wrastające włoski

Zabiegi usuwające cellulit Wyszczuplanie ciała Modelowanie sylwetki
Precyzyjne technologie usuwania cellulitu
Marzec 20, 2017
Notariusz Toruń - Kancelaria notarialna Toruń - Notariusz Aleksandra Radzińska - Aleksandra Radzińska kancelaria notarialna
Jakie funkcje pełni notariusz?
Marzec 21, 2017

Depilacja laserowa – sposób na wrastające włoski

Usuwanie owłosienia na całe życie Depilacja laserowa Toruń Depilacja

Usuwanie owłosienia na całe życie Depilacja laserowa Toruń Depilacja

Depilacja laserowa – oryginalny sposób na zredukowanie zbędnego owłosienia

Maszynki i kosmetyki do golenia, balsamy zatrzymujące odrastanie włosków, depilacja za pomocą plastrów – to najprawdopodobniej najczęstsze zabiegi pozbywania się niepożądanego owłosienia. Czy są one funkcjonalne? Bez wątpienia zdają egzamin na kilka lub kilkanaście dni, jednak po owym czasie czynność dobrze jest powtórzyć. I to oczywiście jest kluczowy motyw odkrycia depilacji laserowej – mianowicie sposobu usunięcia owłosienia na stałe. W sumie nie jest to koncept nowy, ponieważ niedawno dużo osób umawiało się na zabiegi z użyciem Light Sheer Duet. Dziś najnowszym oraz najekonomiczniejszym laserem jest Palomar Vectus, który ekspresowo usuwa włosy nawet z rozległych partii ciała. Badacze, którzy zaprojektowali, a później zastosowali w praktyce oba urządzenia, za drugim razem zamontowali bardziej homogeniczną wiązkę światła. Takie rozwiązanie zapewniło wzmocnienie wydajności zabiegu, ograniczenie czasu jego wykonywania i zredukowanie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest pewnym zabiegiem i mamy szansę ją z dobrym skutkiem używać do okolic intymnych, skóry bardzo wrażliwej lub opalonej. Mają możliwość z niego skorzystać osoby, które posiadają niejednolity kolor skóry, reagują bardzo źle na kremy do depilacji lub mają słabe naczynka krwionośne. Palomar Vectus to terapeutyczny laser diodowy, który odebrał sporą ilość prestiżowych nagród. Co istotne, absolutnie nie stwarza żadnych efektów ubocznych.

Przeciętnie potrzeba od 3 do 5 zabiegów, żeby całkowicie usunąć wszystkie włosy. W przypadku kiedy wyselekcjonujemy parę partii, np. nogi oraz pośladki za jednym razem, wówczas kosmetyczka potrafi to zrealizować podczas jednorazowej wizyty. Właściwie liczba zabiegów zależy od typu owłosienia i etapu, na jakim znajduje się meszek. Pierwszy zabieg usuwa włosy wyraźnie zauważalne, najciemniejsze, które są w końcowej fazie wzrostu. Mówiąc w skrócie nie wszystkie zwyczajnie dojrzewają za jednym razem, dlatego laser usuwa blisko 30 % owłosienia po pierwszym razie.

Czy depilacja laserowa rzeczywiście zapewnia rewelacyjne efekty?

Na pewno są one dużo atrakcyjniejsze niżeli w przypadku depilacji tradycyjnymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, zaś w czasie życia mogą dać się zauważyć wyłącznie jednostkowe włoski (przykładowo w wyniku zaburzeń hormonalnych). Klientki, jakie zdecydowały się na owy zabieg oraz rozpowszechniają swoje obserwacje na forach w 99% są usatysfakcjonowane z efektów. Szczególnie, iż jest to dobra technika na wrastające włosy. A konkretnie? Groźnym rezultatem pospiesznych depilacji bądź zwyczajnie podatności są małe ranki na skórze, rozognione grudki lub krosty. Mogą także wystąpić stany zapalne, a wówczas wizytacja u medyka jest nieraz konieczna. Włosy w ogóle nie mogą przeniknąć przez skórę i zostają w niej. W meszku włosowym zaczyna gromadzić się ropa, a potem tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest wyłączną możliwością, aby poradzić sobie z owym problemem.

Przed pierwszą sesją kosmetyczka zbliża do skóry czujnik SkinTel. Jego celem jest stworzenie oceny włosów i przystosowanie mocy wiązki laserowej. Lasery starszej generacji w zasadzie nie mają takiej opcji, z tego względu przed wizytą należałoby zobaczyć, jakim sprzętem dysponuje określony salon. Innowacyjny skaner bada kilka paramentów równocześnie, m.in. koloryt oraz spójność włosków. Nie musimy się niepokoić, iż urządzenie będzie powodowało ból albo pojawia się oparzenia.

Plusy depilacji laserowej

Jako najistotniejszy plus musimy uznać wygospodarowany czas, bowiem w ogóle nie trzeba już więcej golić skóry po depilacji laserowej. Wystarczy dbać o higienę osobistą tak, jak wykonywaliśmy to do czasu pierwszej sesji. Nie musimy również nabywać dodatkowych golarek, inwestować w luksusowe urządzenia domowe, męczyć się z ogrzewaniem wosku oraz bólem. Panie wybierają epilację z powodów całkowicie ekonomicznych. Mają szansę swobodnie wyruszyć na plażę w stroju kąpielowym, nie muszą wstydzić się pojedynczych sterczących włosków ani krosteczek. Możemy cieszyć się delikatną i miękką skórą! Sporym plusem dla Pań depilujących bikini jest możliwość znieczulenia owego niesamowicie delikatnego miejsca. Chłodzący żel minimalizuje siłę odczuwania następujących impulsów dostarczanych przez laser. Do kolejnych walorów możemy zakwalifikować brak efektów ubocznych po sesji (warto jednakże zapoznać się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zwykle bardzo kosztowne, z tego względu warto obejrzeć miejscowe propozycje i stwierdzić czy przypadkiem któryś salon nie wprowadził rabatów.

Ciekawostki

Podczas trzeciej wizyty laserem leczniczym Palomar Vectus mamy szansę usunąć około 90% włosków

Za pomocą Palomar Vectus mamy szansę zniszczyć włosy choćby na bardzo opalonej skórze

W 1997 roku został stworzony laser aleksandrytowy, i z jego pomocą można było redukować niepożądane owłosienie

Można wyszczególnić cztery modele laserów, stosowanych dziś do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny oraz neodymowo yagowy.

Jeśli zainteresowała Cię depilacja, kliknij w link i sprawdź najczęściej zadawane pytania.

Komentarze są wyłączone.