Depilacja nóg woskiem – jak depilować

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe
Termosy Stanley Thermos Esbit – jaki najlepszy oraz czym kierować się przy jego wyborze
Sierpień 29, 2020
Klimatyzacja do domu i biura montażi serwis
Klimatyzacje do biura – Montaż i serwis
Sierpień 29, 2020

Depilacja nóg woskiem – jak depilować

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Obecnie są różne metody, które sprawiają, że możemy zachować gładką skórą na dłużej. Usuwanie niepotrzebnego owłosienia to bardzo powszechna praktyka. Wśród wielu sposobów nadal niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się depilacja woskiem. Ta od dawna używana metoda pozwala pozbyć się włosków z większości części ciała na bardzo długo. Gabinety kosmetyczne proponują profesjonalne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w drogeriach dostępne są zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji samodzielnie. Pomimo tego, że rodzaj zabiegu jest dość bolesny, zdobył wielką popularność. Wszystko za sprawą tego, że to prosty oraz szybki sposób na pozbycie się niepotrzebnego owłosienia. A rezultaty utrzymują się do kilku tygodni.

Jak działa depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, chociaż nie należy do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako prosty zabieg likwidowania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na część ciała, z jakiej mają być usunięte, nakłada się wosk, za pomocą którego wyrywa się włosy. Należy wiedzieć, że wosk musi być zaledwie trochę rozgrzany do półpłynnej postaci, by nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakłada się kawałki materiału i czeka do chwili, aż wosk zgęstnieje. Dopiero wtedy materiał odrywa się sprawnym ruchem przeciwnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Za sprawą tego, że wosk wnika do wnętrza, włosy wyrywają się razem z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się przeprowadzić samemu, polecane jest korzystanie z usług salonów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka przeprowadza depilację woskową profesjonalnie. To sprawia, że zabieg zajmuje mniej czasu i daje większą pewność odpowiedniego wykonania. Ponadto przy profesjonalnych zabiegach depilacji woskiem, kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim spowalniają odrost włosków. Okolicami, jakie można depilować przy użyciu wosku są nie tylko pachy i nogi, ale też ręce, ramiona, wąsik albo pachwiny i bikini głębokie.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji woskiem?

Do depilacji woskową warto się przyszykować. Na parę dni przed zabiegiem warto wykonać dobry peeling, który usunie martwy naskórek. Nie wolno jednak opalać się ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, jakie mogłyby uwrażliwić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie natłuszczać się kremami i balsamami, dlatego że mogą utrudniać przywieranie wosku.

Także długość włosków w trakcie zabiegu jest ważna. Jeżeli będą za krótkie, okażą się niełatwe do usunięcia. Z kolei za długie mogą powodować większy dyskomfort w czasie wyrywania. Planując depilację woskiem warto wstrzymać się, aż włoski będą miały długość około 0,5 centymetra. Wtedy łatwo wkleją się w wosk, a zabieg przyniesie spodziewane rezultaty.

Przed zabiegiem woskową trzeba dokładnie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskiem nie należy stosować w przypadku nowych skaleczeń, blizn czy rozszerzonych naczynek włosowatych. Wszystkie brodawki i pieprzyki muszą być zgłoszone, by podczas depilacji ich nie naruszyć. Warto też zorientować się, jakie choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszystkie informacje dotyczące przeciwwskazań powinny być przekazane przez kosmetologa.

Warto też ocenić ilość czasu, jaką skóra zazwyczaj potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskiem może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Dlatego lepiej nie korzystać z zabiegu na dzień przed ważnym wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po depilacji woskiem?

Po depilacji przede wszystkim istotne jest neutralizowanie zaczerwienienia i podrażnień. W tym celu należy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Po depilacji woskiem sprawdzają się preparaty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które mają działanie kojące podrażnienia. Pozostałe używane kosmetyki powinny być przeznaczone dla skóry wrażliwej.

Aby nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, niewskazane stosować dezodorantów, perfumowanych kosmetyków czy zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Podwyższona temperatura też może przynieść negatywny wpływ na stan skóry po depilacji woskiem. Z uwagi na to na parę dni lepiej zrezygnować z jacuzzi, łaźni parowej albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Wielką zaletą depilacji woskiem jest to, że wyrwane włosy nie odrastają przed następne 3-5 tygodni. Systematyczne wizyty w gabinecie kosmetycznym oraz częste usuwanie włosów je osłabia, przez co ich usuwanie jest jeszcze prostsze i jeszcze mniej bolesne. Ponadto cieńsze i delikatniejsze włosy są mniej widoczne. Choć depilacja woskiem nie należy do najprzyjemniejszych, w porównaniu do pozostałych metod nie powoduje pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskiem daje długotrwały efekt, z uwagi na to, że włosy usuwane są wraz z cebulkami. Na dodatek można ją stosować na prawie każdej partii ciała. A efekt wygładzonej skóry uzyskiwany jest od razu po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele salonów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, wykona zabieg starannie i poprawnie. Przede wszystkim depilacja jest też bezpieczna.

www.depilacja-woskiem.pl

Komentarze są wyłączone.