Zabiegi stomatologiczne Toruń cennik
Ceny zabiegów stomatologicznych
Sierpień 15, 2019
Dekoracje weselne - swietlne kwiatowe balonowe - dekorowanie sal kosciolow samochodow
Dekoracje weselne Toruń
Sierpień 28, 2019
Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie

Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie

Endermologia LPG to nowatorski zabieg, którego zadaniem jest ukształtowanie sylwetki, poprzez walkę z nadmierną tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowy patent to rodzaj masażu mechanicznego, wykonywanego przy użyciu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom niezwykły komfort i relaks. Tego typu leczenie jest kompletnie bezinwazyjne oraz pomaga w wygładzeniu skóry zaledwie w ciągu kilku zabiegów. Zostało stworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, którzy marzą o pięknej sylwetce bez ścisłej diety i wyczerpujących ćwiczeń. Endermologię można stosować na całym ciele albo punktowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Jak wygląda zabieg ?

Endermologia LPG przeporwadzana jest przez specjalistycznie przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Każdy zabieg poprzedza konsultacja, podczas której specjalista przeprowadza z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu oceni styl życia, ogólny stan zdrowia i zbada problem i związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do zabiegu maszyna, została wyposażona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Cykl masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w kilku kierunkach o regulowanej sile, który wzmaga proces uwolnienia tłuszczu – lipozy , przyspiesza krążenie krwi i metabolizm, a do tego wspomaga usuwanie z organizmu toksyn i produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego.

Na czas trwania zabiegu pacjent wkłada specjalny kostium jednoczęściowy, który dba o komfort i przeciwdziała zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, a do tego ułatwia rolkom poślizg. Dobrze wyregulowana i dostosowana do pacjenta siła masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla uzyskania optymalnych efektów zalecane jest przyjecie serii 10 – 20 zabiegów, wykonywanych nie częściej niż 2 – 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po zabiegu?

Endermologia LPG ma wiele dobrych efektów. Już po 3 wizytach u specjalisty, stają się one widoczne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej jednoznacznie wpływa na zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, a tym samym na kształt sylwetki, która pięknie się modeluje i wyszczupla. Co więcej cellulit zostaje zredukowany, a rozstępy, blizny i zmarszczki są znacznie mniej widoczne i bardziej wygładzone. Endermologia LPG ma też świetny wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, dzięki czemu skóra staje się mniej wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia limfy i krwi, zmniejszone obrzęki oraz generalne rozluźnienie napięcia ciała.

Jak dbać o siebie po zabiegach

W wyniku zabiegu endermologii LPG mogą pokazać się małe siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może być miejscowo czuła na dotyk, z tego powodu niezwykle ważne jest zachowanie właściwej pielęgnacji. Jest to o tyle istotne ze względu na to, że prawidłowa dbałość o stan zdrowia i samopoczucie pomoże w zachowaniu efektów endermologii na dłużej.

Trzeba przede wszystkim pić dużo, najlepiej 2 – 2,5 litra, wody niegazowanej, która ułatwia usuwanie toksyn i tkanki tłuszczowej z organizmu. Równie ważne jest utrzymanie zdrowej diety. Przede wszystkim dobre będzie jedzenie z niską zawartością sodu, soli, tłuszczów oraz niewielkim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu długotrwałych efektów endermologii pomaga także regularna aktywność fizyczna. Należy jednak pamiętać, by nie przeciążać organizmu i uprawiać lżejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przyczyni się do ciągłego spalania tłuszczu.

Należy też zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, szczególnie w partiach, gdzie były obecne cellulit, blizny albo rozstępy. W tym celu warto stosować kremy lub emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki spotęgują działanie i zwiększą zadowolenie z zabiegu.

Zalecane jest, aby po skończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów utrzymujących efekty raz na miesiąc lub dwa, przeciwdziała nawrotom zalegania tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Mimo wszelkich korzyści z endermologii LPG oraz działania, które jest w pełni nieinwazyjne i bezpieczne istnieje wiele przeciwwskazań, do wykonania takiego zabiegu. Znaczna część z nich jest związana bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najbardziej istotnych należą przed wszystkim najtrudniejsze choroby, takie jak aktywne nowotwory albo choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) i układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczeniem są także uszkodzenia oraz choroby skóry (na przykład bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Decydowanie się na zabieg nie jest też wskazane kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Najwcześniej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka i 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

W przypadku osób, które mają założone implanty lub kolczyki nie ma zakazów do przebycia zabiegu, ale należy pominąć te części ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi takich miejsc, gdzie występują tłuszczaki, pieprzyki, nowe blizny lub w stanie zapalnym. Te miejsca również trzeba ominąć.

Komentarze są wyłączone.