Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący cellulit

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Ksometologia medyczna – Nowoczesny gabinet kosmetyczny
Wrzesień 25, 2019
depilacja woskiem wszystko o zabiegu
Depilacja woskiem -Na czym polega?
Październik 23, 2019

Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący cellulit

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to nowatorski zabieg, którego zadaniem jest ukształtowanie sylwetki, poprzez walkę z niepotrzebną tkanką tłuszczową, rozstępami czy cellulitem. Ten nowy patent to odmiana masażu mechanicznego, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, który daje klientkom niezwykły relaks i komfort. Tego typu leczenie jest zupełnie bezinwazyjne oraz pozwala na wygładzenie skóry już w ciągu kilku zabiegów. Zostało utworzone dla kobiet i dla mężczyzn, którzy marzą o pięknej sylwetce bez ścisłej diety i wyczerpujących ćwiczeń. Endermologię można wykonywać na całym ciele albo punktowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Endermologia LPG przeprowadzana jest przez właściwie przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Każdy zabieg poprzedza rozmowa, podczas której specjalista przeprowadza z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu pozna ogólny stan zdrowia, styl życia oraz wniknie w problem oraz idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do zabiegu maszyna, jest wyposażona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Cykl masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w kilku kierunkach o regulowanej sile, który aktywizuje proces lipozy (uwolnienia tłuszczu), przyspiesza krążenie krwi oraz metabolizm, a do tego wspomaga usuwanie z organizmu toksyn i produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent zakłada specjalny jednoczęściowy kostium, który dba o komfort i zapobiega szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, a do tego ułatwia przesuwanie rolek. Dobrze wyregulowana i dopasowana do pacjenta siła masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla wypracowania doskonałych efektów zalecane jest zastosowanie serii 12 – 20 zabiegów, pobieranych nie częściej niż 2 – 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele korzystnych efektów. Już po 3 wizytach u specjalisty, są one zauważalne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie wpływa na zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, a tym samym na wygląd sylwetki, która pięknie się modeluje i wyszczupla. Ponadto cellulit zostaje zredukowany, a blizny, rozstępy oraz zmarszczki są o wiele mniej zauważalne i bardziej wygładzone. Endermologia LPG posiada też świetny wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, co sprawia, że skóra staje się mniej wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Dodatkowymi efektami zabiegu są poprawa krążenia limfy i krwi, zmniejszone obrzęki oraz ogólne rozluźnienie mięśni.

Jak dbać o siebie po zabiegach?

Po zabiegu endermologii LPG mogą ukazać się małe siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może być punktowo czuła na dotyk, dlatego niezwykle znaczące jest zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jest to takie istotne z uwagi na to, że prawidłowa dbałość o stan zdrowia i samopoczucie pomoże w zatrzymaniu efektów endermologii na dłużej.

Trzeba w głownej mierze pić dużo, zaleca się od 2 do 2,5 litra, niegazowanej wody, która wspiera usuwanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Równie ważne jest utrzymanie zdrowej diety. Przede wszystkim dobre będą pokarmy z niewielką zawartością soli, sodu, tłuszczów oraz niskim indeksem glikemicznym.

Zachowaniu długotrwałych efektów endermologii służy też systematyczna fizyczna aktywność. Trzeba jednak pamiętać, by nie przeciążać ciała i uprawiać łagodniejszą formę gimnastyki, która pomoże w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przyczyni się do dalszego spalania tłuszczu.

Należy też zadbać o właściwe nawilżenie ciała, szczególnie w miejscach, gdzie były obecne cellulit, blizny albo rozstępy. W tym celu dobrze jest stosować balsamy albo emulsje ujędrniające. Ich składniki pomnożą działanie oraz zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, żeby po zakończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów przedłużających efekty raz w ciągu miesiąca lub dwóch, zapobiegnie nawrotom zalegania tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Pomimo wszystkich korzyści z endermologii LPG oraz działania, które jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne istnieje wiele przeciwwskazań, do wykonania takiego zabiegu. Znaczna część z nich jest związana bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najważniejszych należą w głównej mierze najcięższe choroby, takie jak aktywne nowotwory albo choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak zapalenie żył i żylaki.

Wykluczeniem są też uszkodzenia oraz choroby skóry (na przykład bielactwo), infekcje oraz przepuklina. Poddawanie się zabiegowi nie jest też wskazane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najszybciej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka oraz przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

W przypadku osób, które mają wstawione kolczyki lub implanty nie ma zakazów do przebycia zabiegu, ale należy pominąć te partie ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi takich miejsc, gdzie są tłuszczaki, pieprzyki, nowe blizny albo w stanie zapalnym. Te obszary również trzeba ominąć.

Komentarze są wyłączone.