Ksiegowos Torun - Kadry i place uslugi rachunkowe
Otwieramy firmę – jakie są formy opodatkowania
29 sierpnia, 2019
Ocieplanie pianką PUR - Toruń Bydgoszcz Ile kosztuje ocieplenie pianką - Cena ocieplania PUR
Technologie ocieplania domu
31 sierpnia, 2019

Liposukcja laserowa

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Pod pojęciem liposukcji kryje się zabieg, którego zadaniem jest usunięcie niechcianej tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie figury ciała. Istnieje kilka metod liposukcji. Część z nich jest mniej inwazyjna i różni się od zwykłej operacyjnej liposukcji, dlatego nazywa się je liposukcją bez skalpela. Każda z tych metod polega na rozbiciu zbędnej tkanki tłuszczowej, która potem zostaje odessana lub naturalnie wydalona z organizmu.

Metody te szczycą się co raz szerszą popularnością wśród kobiet, choć nie przy wszystkich zabiegach efekty można zobaczyć od razu od razu. Wszystko podlega indywidualnym możliwościom organizmu. Również ilość zabiegów zależy od pacjenta. Przed każdym zabiegiem specjalista przeprowadza wywiad oraz ocenia ilość tkanki tłuszczowej do usunięcia. Należy też zapoznać się z informacjami o przeciwwskazaniach do wykonania liposukcji. Do najistotniejszych z nich należą nowotwory, choroby związane z krzepliwością krwi i infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Metoda laserowa

Liposukcja laserowa bez skalpela jest wskazana dla osób, które pragną pozbyć się tłuszczu w konkretnych miejscach. Ta metoda pozwala nie tylko na wymodelowanie ciała, ale także pozytywnie wpływa na skórę, jej kondycję i regenerację. W trakcie pojedynczego zabiegu możliwe jest usunięcie nawet do 500 ml tłuszczu, a ponadto laser nie uszkadza tkanek, w pobliżu miejsca zabiegu.

Liposukcja laserowa bez skalpela trwa, w zależności ile jest niechcianego tłuszczu, do 1-2 godzin i przebiega w znieczuleniu miejscowym. Taka metoda wymaga niewielkiego, praktycznie niewidocznego z czasem nacięcia, żeby można było wsunąć specjalny światłowód do miejsca z niechcianą tkanką tłuszczową. Laser promieniuje na komórki tłuszczowe i rozrywa ich błony, by stały się płynne i mogły zostać odessane już w czasie zabiegu. Większa część podzielonego tłuszczu wchłania się jednak dzięki naturalnym procesom metabolicznym i zostaje usunięta w ciągu paru dni.

Liposukcja laserowa ma również dobry wpływ na komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Dzięki ich stymulacji poprawia się jakość skóry, ponieważ ta ujędrnia się i zostaje odmłodzona. Efekty są zwykle widoczne tuż po zabiegu, jednak ostatecznych efektów należy spodziewać się po upływie 1 – 2 miesiąca.

Liposukcja ultradźwiękowa

Taka metoda liposukcji opiera się na energii ultradźwięków, jaka jest używana do oderwania tkanki tłuszczowej od innych tkanek. Wieloletnie badania nad ultradźwiękami sprawiają, że jest to nieinwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Taki rodzaj zabiegu jest obecnie jednym z najbardziej dokładnych wśród innych, z tego względu jest szczególnie dobry w przypadku trudno dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda całkiem bezbolesna, a energia ultradźwięków kierowana jest bezpośrednio na tłuszcz. Bez ryzyka uszkodzenia innych tkanek, nerwów czy naczyń krwionośnych.

Podzielone komórki tłuszczowe przechodzą w stan płynny i w tej postaci trafiają do wątroby, skąd są wydalane dzięki procesom metabolicznym. By liposukcja ultradźwiękowa była całkowicie skuteczna zalecane jest podjęcie od 5 do 10 zabiegów w serii. Efekty tej metody są widoczne w ciągu miesiąca od zakończenia zabiegów. Należy zauważyć, że liposukcja ultradźwiękowa jest tylko terapią wspomagającą i właściwe jest by po przyjęciu zabiegów zatroszczyć się o dietę i własny styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana szeroko jako lipoliza iniekcyjna, jest zabiegiem, który przypomina zarówno liposukcję ultradźwiękową jak i laserową w tym, że rozdziela komórki tłuszczowe oraz jest mało inwazyjną metodą bez użycia skalpela. Co więcej, lipoliza iniekcyjna może być stosowana także na twarzy w celu usunięcia podwójnego podbródka, worków pod oczami lub tłuszczu z policzków.

Lipoliza iniekcyjna polega na zaaplikowaniu roztworu fosfatydylochiny, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Taka substancja rozdziela komórki tłuszczowe, które później są wchłaniane do wątroby i naturalnie wydalane. Zabieg ma długość około godziny i odbywa się przy znieczuleniu miejscowym. Minusem tego rodzaju zabiegu jest to, że ze względu na przebieg tej metody może pojawić się opuchlizna i zaczerwienienie skóry tam, gdzie wkłuwano igły. Warto też po zabiegu zastosować masaż limfatyczny, który przyspieszy wydalenie zbędnego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna daje najlepsze efekty w przypadku osób ze średnim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Roztwór nie poradzi sobie ze znaczną ilością tkanki tłuszczowej, dlatego taki zabieg może nie zadowolić pacjenta z otyłością. Najbardziej zauważalne efekty pokazują się po 2 lub 3 zabiegach w odstępach 3 – 6 tygodni.

Te nieinwazyjne zabiegi liposukcji bez skalpela są znacznie bezpieczniejsze niż zwyczajna metoda operacyjna, w większości przypadków nie wymagają rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają normalnego rytmu pracy pacjenta, który właściwie od razu może wrócić do swoich zadań. Niezależnie od metody usuwania tłuszczu, dla utrzymania optymalnych efektów, wskazane jest przestrzeganie zdrowej diety i aktywnego trybu życia, żeby uniknąć ponownego odkładania się niechcianego tłuszczu w przyszłości.

Komentarze są wyłączone.