Nowoczesna kobieta – nowoczesna depilacja laserowa

Nogi drewniane nóżki do mebli akcesoria meblowe nogi drewniane sklep
Eleganckie balustrady, rzeźbione tralki i efektowne poręcze
Marzec 28, 2017
Depilacja depilacja za pomocą wosku depilacja w toruniu depilacja rabaty
Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem
Marzec 31, 2017

Nowoczesna kobieta – nowoczesna depilacja laserowa

Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus

Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus

Co powinnyśmy wybrać? Drogi depilator, podgrzany wosk czy laser?

Obecnie każda kobieta zamierza mieć nieskazitelne ciało, zdecydowanie bez ani jednego włoska! Większość z nas wcale nie zamierza marnować czasu na finansowanie kremów na potrzeby depilacji, z którymi należy siedzieć pod prysznicem kilkanaście minut. Jednorazowe maszynki, sprawiający dużo bólu wosk, kosztowne akcesoria do depilacji w zaciszu własnego domu – powinny ostatecznie odejść. Powstał niedawno ich następca – profesjonalny laser, który potrafi usunąć włosy z każdego zakamarka naszego ciała i to na całe życie. Jeżeli masz jakieś zastrzeżenia – to przeczytaj ten tekst.
Usuwanie owłosienia z nóg jest wyjątkowo męczące. Myśli o tym z pewnością każda kobieta. Wzrastające włoski są odporniejsze, mają ciemniejsze zabarwienie i jeszcze trudniej o nich zapomnieć. Jeśli chcemy zapisać się na zabieg depilacji woskiem w domu, wtedy trzeba bezwarunkowo wiedzieć jakim sposobem to po prostu zrobić, gdyż można zrobić sobie krzywdę, a dokładniej zranić skórę. Ogólnie rzecz ujmując nie możemy zapomnieć o dobrej pielęgnacji, ponieważ to esencja idealnie gładkich nóg (lub pozostałych partii ciała). A może zaczerpnąć z dobrodziejstwa rewolucyjnych technologii i zdecydować się na laser? To skuteczna strategia pozbywania się owłosienia, lecz w zasadzie nie jest aż taka łatwa. Musimy zapisać się na kilka kosztownych wizyt, żeby kosmetolog wyeliminowała wszystkie włoski na całe życie. Bardzo istotne jest przygotowanie ciała do omawianego zabiegu – chodzi tutaj o bezpieczeństwo oraz zmysłową, doskonałą skórę.

Czy weryfikowałaś kiedyś to, jaką ilość czasu marnujesz na usuwanie owłosienia z nóg bądź pach? Jeżeli kupiłaś w markecie jednorazowe golarki to trwonisz w każdy dzień aż 7 minut, co daje mniej więcej 167 godzin w perspektywie roku. Depilator automatyczny czy plastry jedynie na pozór są ekonomiczne, bowiem trzeba je wykorzystywać nie mniej niż przez kilkadziesiąt minut co 2 lub 3 tygodnie. Na dodatek dochodzą specjalistyczne balsamy, kremy oraz pozostałe kosmetyki, które mają koniecznie odwlekać wyrastanie włosów czy ich wrastanie. Depilacja za pomocą plastrów jest przykra i oczywiście dzięki niej można mieć niedługo problemy z wrastaniem włosów. W dodatku w ogóle nie jest aż tak tania. Biorąc pod uwagę te wszystkie zabiegi, trzeba stanowczo potwierdzić, że epilacja laserowa jest najlepsza i niedroga. W naszym kraju znajomość tego zabiegu ogólnie rzecz ujmując nie jest jeszcze wystarczająca. Dużo Kobiet dowiaduje się o niniejszej propozycji w trakcie konsultacji i zapisów na inne zabiegi, np. ciepłym woskiem. Stąd nie decydują się na to, bowiem ogólnie rzecz ujmując nie mają pojęcia w jaki sposób działa laser. Ponadto o epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego krąży mnóstwo nieprawdziwych opinii.

Dlaczego? Ponieważ wyrażenia „depilacja” i „epilacja” są używane jak synonimy. Da się to zaobserwować choćby po artykułach na wielu stronach internetowych, lub deklaracjach przeróżnych „ekspertów” w komentarzach i na portalach społecznościowych. Różnica jest ogromna i ogólnie rzecz ujmując nie polega wyłącznie na tym, iż w pierwszym spośród tych określeń nie ma czarodziejskiej literki „d”. W manualnej depilacji (m in. za pomocą plastrów bądź depilatorem) włosek jest usunięty, ale tylko na pierwszy rzut oka. Pełna cebulka oraz brodawka odżywiająca włos pozostają nienaruszone. Więc depilację należy wielokrotnie powtarzać. Epilacja laserowa jest formą trwałego pozbywania się owłosienia. Unicestwia meszek, cebulkę i wspomnianą brodawkę – zaś rezultatem jest brak szansy naprawy włosa oraz jego odżywienia.

W jaki sposób działa laser diodowy?

Laser jest najzwyczajniej w świecie wiązką promieni. W czasie sesji dostarczany jest impuls. Melanina, czyli barwnik występujący wewnątrz każdego włosa, zatrzymuje doprowadzane światło. W czasie działania głowicy jest uwalniane ciepło, a pojedynczy włos wraz z macierzą i odżywiającą brodawką jest niszczony. Wydajność wiązki promieni bazuje na tym, czy natychmiast unicestwi centralną część z meszkiem czy jedynie je nadwyręży. Kilkadziesiąt urządzeń, które stosuje się w mieszkaniach bądź gabinetach kosmetycznych wyłącznie zmniejsza proces wzrastania włosa. Więc po pewnym czasie zaczynają szybko rosnąć nowe.

Czy zabieg jest bolesny?

Doznawanie dyskomfortu jest kwestią indywidualną, ale mówiąc w skrócie nie wolno z pewnością stwierdzić, iż epilacja laserowa w ogóle nie boli. W czasie nadawania impulsu Pacjentki informują o tym, że wyczuwają lekkie ukłucia czy mrowienie. Najlżejsza bolesność jest odczuwalna przedramionach oraz łydkach, zaś najmocniejsza w strefach intymnych i po wewnętrznej stronie ramion (pod pachami). Jest to natomiast naprawdę mały, niewiele znaczący ból, gdyż na całe życie pozbywamy się niechcianego owłosienia.

Czy po jednym zabiegi włosy już nie odrosną?

Jeden zabieg na sto procent nie nie usunie całego owłosienia. Wiązka lasera usuwa w czasie jednego zabiegu od 20 do 40 proc. cebulek włosów z macierzą i brodawką. W większości przypadków dobre rezultaty przyniosą cztery wizyty depilacji laserowej. U jednej piątej osób nieodzowne są zabiegi przypominające, bowiem naturalnie w organizmie zachodzą zmiany hormonalne. Włosy po niedługim czasie potrafią zacząć rosnąć i trzeba zapisać się na kolejny zabieg.

Czy ważny jest kolor włosów?

Barwnik włosów do tej pory był niezmiernie istotny, a lasery w gabinetach kosmetycznych w zasadzie nie mogły poradzić sobie z włosami jasnymi, rdzawymi lub szarymi. Złotawe owłosienie było właściwie najistotniejszym z przeciwwskazań do depilacji laserowej, ponieważ lasery medyczne miały dylemat z rozróżnianiem włosa od skóry. Dzisiaj korzysta się raczej z aparatury Palomar Vectus, który jest zaopatrzony w nowoczesne narzędzie do wynajdywania włosków oraz skóry – SkinTel. Dzięki niemu stało się dopuszczalne depilowanie nawet bardzo jasnych włosków. Laser Palomar Vectus niszczy włosy w intensywnym kolorze – atramentowe, ciemnobrązowe – oraz jasne, np. rude i we wszystkich odcieniach blondu. Impuls świetlny jest dostosowany do odcienia włosków oraz kolorytu skóry, by ogólnie rzecz ujmując nie doszło do żadnych oparzeń. Parametry są więc zawsze bardzo precyzyjnie dostrajane, by Klientki czuły maksymalny komfort w trakcie zabiegu.

Kto nie może nadal skorzystać z zabiegu epilacji przy użyciu wiązki lasera? Oczywiście Panie, które mają jasnoszare włosy. Są one zupełnie pozbawione barwnika, a zabieg po prostu się nie powiedzie.

Co należy zrobić przed zabiegiem?

Skóra musi być w bardzo dobrym stanie, absolutnie nie może być na niej jakichkolwiek obrażeń, ani suchych rejonów. Na co najmniej kilka dni przed terapią warto przeznaczyć parę chwil na właściwą pielęgnację. Przed samym zabiegiem nasza skóra musi koniecznie być oczyszczona (bez serum, samoopalacza itd.). Niezwykle ważne jest też dokładne zgolenie skóry, bo wcale nie możemy depilować skóry podrażnionej. Precyzyjne ogolenie daje pewność przyjemnego oraz w miarę niebolesnego zabiegu.

Jak wygląda zabieg epilacji laserowej?

Przed sekwencją zabiegów każda kobieta zdecydowanie powinna wyjaśnić wszelkie kwestie z kosmetologiem. Chodzi głównie o wykluczenie przeciwwskazań. Zaraz potem dobierana jest głowica – o mniejszych gabarytach lub o większych gabarytach zależnie od wskazanej partii ciała. Okazalszą wykorzystuje się na rozległych obszarach, np. nogach. Mniejszą epiluje się okolice twarzy. Jedna i druga jest przymierzana do wybranej partii na tzw. „fałdę”. Na zewnątrz wygląda to w taki sposób, że jakaś lampa z czerwonym światłem jest przytykana na okrągło do ciała. Po depilacji kosmetolog smaruje kremem uśmierzającym ból cały obszar, na którym zabieg był robiony.

Jak wygląda pielęgnacja skóry po zabiegu?

Bezzwłocznie po zabiegu oraz przez parę kolejnych dni należy bezwzględnie smarować miejsca po epilacji kremami, które w swym składzie zawierają panthenol bądź inne składniki ochładzające oraz łagodzące. Przez mniej więcej tydzień absolutnie nie wolno korzystać z peelingów złuszczających, należy rezygnować z kosmetyków przesuszających skórę, słońca, basenu oraz sauny. W przypadku kiedy będą widoczne strupki, w ogóle nie można ich ściągać (ponieważ zostaną wówczas blizny).

Czy można epilować całe ciało?

Innowacyjny laser Palomar Vectus jest stworzony do epilacji wszystkich części ciała. Można więc pozbyć się raz na zawsze niepożądanego owłosienia z łydek, stref intymnych, po wewnętrznej stronie ramion pod pachami. To doskonały zabieg dla Pań, które mają zbędne włosy w obszarze twarzy albo na pośladkach i uniemożliwia im to normalne funkcjonowanie, m in. na basenie.

Jakie są przeciwwskazania lekarskie do przeprowadzenia zabiegu?

Istnieje co najmniej kilka rodzajów dolegliwości, jakie są podstawowym przeciwwskazaniem do zrobienia zabiegu depilacji przy użyciu lasera. Zaliczają się do nich między innymi niekontrolowana cukrzyca, padaczka, schorzenia rakowate, bielactwo bądź dynamiczne infekcje skóry. Kosmetolog absolutnie nie wykona wizyty, w przypadku kiedy zażywamy specyfiki z retinoidami czy pijemy pewne zioła. Zabieg powinien być przeprowadzony pod okiem dermatologa, ponieważ wówczas mamy możliwość z nim omówić wszystkie komplikacje ujawniające się wyraźnie po nim.

Czy epilacji można poddać się w dowolnym dniu?

Ogólnie rzecz ujmując, terapii epilacji laserowej wolno poddać się w dowolnym momencie. Trzeba jednak pamiętać, iż po zabiegu nie wolno w żadnym przypadku leżeć w słońcu na plaży, wędrować na basen lub próbować kosmetyków na bazie alkoholu (silnie podrażnia naszą skórę). Pierwszy zabieg wolno nam odbyć w najzimniejszych miesiącach, bo ostatni zabieg będzie miał miejsce gdzieś na wiosnę. Całkowita kuracja trwa stosunkowo długo, ponieważ nowe wizyty muszą być robione w korzystnych odstępach czasowych. Listopad i grudzień zatem to doskonały moment, ażeby zacząć realizować swoje cele, zaś wiosna, by pokazać ciało i pochwalić się gładką skórą.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się dużo więcej wejdź w ten odnośnik – Depilacja

Komentarze są wyłączone.