Nowoczesne zabiegi w stomatologii

Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia dentystyczna
Sierpień 29, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Podjazd do domu – jaki materiał użyć
Sierpień 29, 2020
Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na osiągniętej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów i na rozrostu tecjnologii i technik wykorzystywanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, osiągalna jest praktycznie od ręki w ciągu kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie dentystycznym. Współcześnie pacjenci mogą skorzystać z wielu technik, które zmniejszają przebarwienia oraz korygują wygląd zębów, a także wypełniają braki. Tym sposobem każdy pacjent, jaki pojawi się u dentysty, opuszcza gabinet zadowolony z pięknego uśmiechu nawet w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Duża ilość pacjentów martwi się, jaki będzie ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu dentystycznym. Parę lat temu na końcowy rezultat trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia oraz pełnego wygojenia tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Obecnie powstała możliwość sprawdzenia rezultatu działań dentysty zanim ten rozpocznie leczenie. Techniką tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Co to jest? DSD to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących od pacjenta – to znaczy kompletu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – stomatolog za pomocą specjalnego programu nanosi wszystkie zmniany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów i oddziaływanie zmian na cały wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Ponadto Digital Smile Design można wykonać mając już gotowy plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent zobaczy etapy zmian lub skorzystać z programu w formie przyszykowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może wyjaśnić dentyście jakiego rezultatu oczekuje, natomiast stomatolog wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą niezbędne do osiągnięcia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy uzupełniać usunięte zęby nie tylko z uwagi na estetykę, ale też zdrowie zębów, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku wybiera zastosowanie implantu zębowego. O ile do tej pory, chociaż implanty są najmocniejszym oraz zdaniem stomatologów najlepszym pośród protez, cały zabieg trwał kilka miesięcy, dlatego że aplikacja implantów stomatologicznych łączy się długotrwałym czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły praktyczne skrócenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant będzie musiał zrosnąć się z tkanką kostną, co wymaga trochę czasu, za pomocą nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza klinikę dentystyczną z pięknym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Stomatolodzy stworzyli w tym celu nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą można założyć bezpośrednio na wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant upraszczając jego łączenie z kością. Kiedy już implant stomatologiczny w pełni zespoi się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, gdzie stomatolog wymienia tymczasowe uzupełnienie na uzupełnienie stałe.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond u stomatologa

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi technikami wybielania zębów, wykorzystanie stworzonej do tego lampy zapewnia zdecydowanie lepsze rezultaty przy zaledwie jednej wizycie. Wybielanie usuwa z zębów wszystkie przebarwienia utworzone w wyniku diety, ponieważ nawet w pełni wyleczone zęby mogą posiadać, brzydki żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, która eliminuje większość przebarwień, a obok tego pozbywa się do 98% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także pozytywny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów w klinice dentystycznej jest całkiem komfortowy oraz nie zabiera dużo czasu. Szczególnie istotnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu można dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto wspomnieć, że stomatolog może swobodnie regulować moc lampy oraz tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można polepszyć też przy użyciu koron protetycznych i licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów na przykład po leczeniu kanałowym pod mikroskopem lub do umieszczenia jej na implancie. Zakłada się je w głownej mierze z uwagi na to, że bardzo dobrze imitują zwykłe zęby. Przygotowuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, które aplikuje się na zęby. Dzięki nim można ukryć niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się też jako sposób poprawy małych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy ukryć np. przerwę między zębami (diastemę) lub ukruszony fragment zęba.

Gabinet stomatologiczny Toruń

Komentarze są wyłączone.