PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu
Poduszka ortopedyczna – jak wybrać
Luty 15, 2019
Skuteczne wybielanie zębów domowymi sposobami albo lampą beyound
Wybielanie zębów lampą Beyound
Marzec 7, 2019

PIĘKNE STOPY – Haluksy

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są skomplikowane w pielęgnacji. To kończyny, na których dźwigany jest cały ciężar naszego ciała. Nierzadko nie pamiętamy o prawidłowiej pielęgnacji stóp. Wynikiem tych pominięć z reguły są takie schorzenia jak m. in.: podrażnienia, nagniotki a nawet infekcje grzybicze. Jak zatem dbać o stopy? Niżej proponujemy kilka popularnych tricków.

KĄPIELE SOLNE

Kąpiele w wodzie z solą nie tylko usuwa obrzęki, ale także zmiękcza skórę. Kąpiele polecane są szczególnie paniom, które muszą na co dzień nosić obuwie na wysokich obcasach. Obcasy obciążają na stopy, dlatego warto dbać o ich dobrą pielęgnację. Kąpiele solne to nie tylko odprężenie ale także pomoc w utrzymaniu kondycji skóry stóp. Do wody można także dodać różne preparaty o działaniu przeciwzapalnym, złuszczającym np. różnego rodzaju olejki. Działanie przeciwzapalne ma olejek herbaciany. Przeciwbakteryjnie działa także rozmaryn.

REGULARNE POZBYWANIE SIĘ ZROGOWACEŃ

Istotnym elementem pielęgnacji stóp jest częste usuwanie martwego naskórka. Nie należy do tego używać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niekorzystny? Ponieważ ze względu na swoją specyficzną porowatą powierzchnię sprzyja rozkwitowi bakterii. Jeżeli decydujemy się na stosowanie pumeksu, pamiętajmy o tym, by po jednorazowym wykorzystaniu wylądował w koszu. Bardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest używanie kosmetycznej tarki- można ją dokładnie wyczyścić i użyć ponownie. W drogeriach znajdziemy też dużo specjalistycznych peelingów, które są bogate w drobinki pumeksu, które w prosty sposób radzą sobie ze zrogowaceniami.

NAWILŻANIE STÓP

Stopy jest bardzo problematyczna głownie z tego powodu że zawiera małą ilość gruczołów łojowych. Dlatego szybko ulega podrażnieniom. Nawilżanie to najważniejszy element pielęgnacji o skórę stóp. Kosmetyki nawilżające trzeba stosować codziennie. Odbuduje to warstwę lipidową i zmiękczy na skórę stóp. Dla mocno zrogowaciałej skóry warto zastosować maskach nawilżających: wmasowuje się je na noc, żeby rano cieszyć się idealnie gładkie stopy.

PAZNOKCIE

Pielęgnowanie stóp to nie tylko troska o gładką skórę. Warto zadbać także o paznokcie. Regularne skracanie paznokci to konieczny zabieg. Prócz obcinania ważne jest też odpowiednie piłowanie. Nie należy obcinać paznokci za dużo, bo mogą boleśnie wrastać w palce. Kolejnym krokiem do zadbanych stóp jest też opiłowanie boków paznokci.

CZĘSTE PROBLEMY ZE SKÓRĄ STÓP

PĘKAJĄCA SKÓRA PIĘT

Nadmierne przesuszanie skóry to najpewniej efekt niedoboru witaminy A. Najskuteczniejszym sposobem na tę niedogodność są odprężające kąpiele solne. Sklepy kosmetyczne oferują też kolosalny wybór kremów gojących, które skutecznie wygoją wszelkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są uporczywym ale także popularnym problemem. To zrogowacenia o kształcie stożka. Często są źródłem dużego dyskomfortu, dlatego że wbijają się w stopę. Nagniotki najszybciej zlikwiduje podolog, jednak można też spróbować się ich pozbyć przy pomocy domowych sposobów. W tym celu trzeba zaopatrzyć się w płyn na odciski. Przed zastosowaniem płynu, wymoczmy stopy w ciepłej wodzie z solą kosmetyczną. Taka kąpiel musi potrwać przynajmniej 15 minut. Kolejnym krokiem jest posmarowanie odcisku specjalnym środkiem. Kolejno powinno się zetrzeć stwardniałą skórę pumeksem i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest mocno problematyczna głównie dlatego, że zawiera większą ilość gruczołów potowych niż łojowych. Mnóstwo osób ma problem z nadpotliwością stóp. Z tego powodu najistotniejsza właściwa higiena. Pielęgnację usprawniają liczne kosmetyki dedykowane dla osób, które mają problemy z silną potliwością stóp. Przydatnym będzie więc nabycie talku lub dezodorantu do stóp. Jeżeli to możliwe, trzeba także zmienić obuwie: w godzinach pracy nosić przewiewne obuwie. Pomocne także mogą okazać się solne kąpiele z dodatkiem ziół. Najbardziej efektywne z nich to m. in. olejek herbaciany i propolis.

HALUKSY- PROBLEM NIE TYLKO ESTETYCZNY

Codziennie musisz zakładać buty na obcasach? Czy zdajesz sobie sprawę z tego jak cierpią twoje stopy? Haluksy są bolesnym problemem. To zwyrodnienia kości palucha, które powodują ból i skrzywienia całej stopy. Nadmiernie obciążony paluch często rotuje się do środka. Rozwojowi tego schorzenia sprzyjają nie tylko szpilki ale też obuwie z czubkiem. Paluch znajdują się wówczas w nienaturalnym ułożeniu, przez co ulega silnym obciążeniom. Jak zapobiec haluksom? Istnieje kilka sposobów, jednak nie wszystkie są skuteczne. Pierwszym z rozwiązań są dystraktory nocne- zmieniają one ułożenie dużego palca. Zakłada się je jednak jedynie na noc, dlatego ich efektywność jest niska. Dystraktory nie zmuszają bowiem stopy do prawidłowej działania podczas dnia, dlatego deformacje stopy ciągle postępują. Najlepszym rozwiązaniem przy tym schorzeniu są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne dobranie dla każdego pacjenta oraz odpowiednie ćwiczenia fizjoterapeutyczne pomagają w wypracowaniu najbardziej widocznych efektów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Komentarze są wyłączone.