Katalogowanie

Katalogowanie stron www

Katalogowanie stron to prosty przepis na ekspresowy wzrost popularności Twojej firmy w Internecie. Uważasz, że to nie prawda? Odkryj historię jednego z naszych Partnerów, który wybierając naszą ofertę katalogowania, rozwinął swoją działalność i uzyskał kilka ciekawych zleceń.

Katalogowanie stron – niezbędne informacje

Pierwotnie głównym zadaniem katalogów stron było kompletowanie najważniejszych wiadomości o regionalnych przedsiębiorstwach. Przedsiębiorstwa przypisywane były do wybranych grup związanych z lokalizacją, jak i domeną oferowanych usług. W katalogach internetowych każdy miał okazję bezproblemowo zlokalizować danego specjalistę, bądź też sprzedawcę potrzebnego towaru.

Nieco później internet zaczął rozwijać się w stronę sieci masowego przekazu. Google, tworząc co raz to nowsze indeksacji stron, zainaugurowało wyścig o pierwszą pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania. W dzisiejszych czasach można łatwo zauważyć, że ta rywalizacja wciąż trwa, a pozycjonowanie stron jest procesem co raz to bardziej złożonym.

W tym miejscu ważne miejsce zajmują katalogi stron. Eksperci twierdzą, że suma linków wysyłających do pozycjonowanej strony, czy też odmiennie mówiąc popularność tej domeny, to czynnik, który oddziałuje na pozycję strony w Google. Mając to na uwadze, katalogi stron dość ekspresowo zaczęły być wykorzystywane jako narzędzia pozycjonerskie. Dodając odsyłacze do pozycjonowanej strony w moderowanych katalogach internetowych zapewniamy sobie momentalny wzrost pozycji naszej strony w wyszukiwarce Google.

W tym momencie już wiesz że katalogowanie to bardzo istotna rzecz. Przeskoczmy teraz do opisania przypadku naszego Klienta, aby w pełni przedstawić Tobie mechanizm katalogowania i zainspirować Cię do skorzystania z naszej oferty.

Pan Adam zgłosił swoją wizytówkę konkretnie 6 miesięcy temu. Przedstawił nam swoją stronę internetową. Prezentowała się wyjątkowo dobrze – kilkanaście tekstów, ciekawa grafika, intuicyjne funkcje. Coś jednakże nie grało. Po zbadaniu jej pozycji w Google okazało się, że ulokowana jest ona na 50 pozycji. Bez wątpienia za daleko. Dowiedzieliśmy się również, że kilka miesięcy wcześniej współdziałał on z inną agencją interaktywną, która poprzez spamowanie i intensywne dodawanie do katalogów, doprowadziła do spadku strony w rankingu Google. Pan Adam z mocno zminimalizowanym budżetem miał nadzieję na naszą pomoc. Obok katalogowania, zaproponowaliśmy mu również optymalizację strony. Po paru dniach rozpoczęliśmy działania. Przystąpiliśmy do audytu SEO i struktur konkurencyjnych. Zmodernizowaliśmy witrynę i zaczęliśmy dodawać adres domeny do stworzonej przez nas grupy katalogów Topranking.

Zatrzymajmy się teraz na kilka minut przy usłudze katalogowania. Mieliśmy możliwość wybrać dwa warianty katalogowania – ręczne dodawanie adresu strony do katalogów Topranking, lub manualne umieszczanie artykułów reklamowych z linkiem prowadzącym do pozycjonowanej witryny, także do grupy katalogów internetowych Topranking. Wybraliśmy tą drugą metodę. Nasi copywriterzy napisali kilka synonizmizowanych tekstów branżowych, urozmaiconych o dostarczoną im listę fraz kluczowych. Do każdego tekstu dopasowaliśmy stosowne zdjęcie, które zostało opisane w kompetentny sposób. Wystartowaliśmy z umieszczaniem artykułów SEO w 40 katalogach. Zamieszczaliśmy po 2 teksty na dzień, aby cały mechanizm katalogowania wyglądał standardowo dla botów indeksujących. Po zaindeksowaniu wpisów zaczęliśmy kontrolować wzrost pozycji strony w Google. Po tej jedynej usłudze strona Pana Adama wzrosła z miejsca 50 na 28.

To nie był jednak końcowy efekt naszej współpracy. Pan Adam był tak bardzo szczęśliwy z początkowych skutków, że zechciał nabyć taki sam pakiet po raz kolejny. Znów opublikowaliśmy 40 wpisów w naszym zapleczu do pozycjonowania. I zaistniało się to czego przypuszczalnie nikt z nas się nie spodziewał. Pozycjonowana witryna zaindeksowała się na 1 stronie naturalnych wyników wyszukiwania, a dokładnie na 6 miejscu. Sprawiło to, że ilość Klientów chętnych do skorzystania z usług Pana Adama wzrosła o 300%.

Z opisanego przypadku możemy wywnioskować dwie rzeczy – katalogowanie stron to nadal doskonały sposób na podwyższenie pozycji strony w rankingu Google, a także znakomita postać reklamy internetowej.

Jesteś zainteresowany naszą usługą? Masz ochotę wypróbować katalogowania i zapewnić swojej stronie lepszą pozycję w Google? Nasza oferta skierowania jest właśnie do Ciebie. Zadzwoń, a nasz ekspert przygotuje dla Ciebie konkretną wycenę!