Etykieciarki czy warto wyposażyć się w automatyczne maszyny etykietujące

Usługi kadrowe i wyliczanie wynagrodzeń - księgowość
Usługi kadrowe oraz rozliczanie wynagrodzenia
28 lutego, 2023
nowoczesna klimatyzacja - klimatyzatory i ich funkcje
Dobrej jakości klimatyzatory i ich plusy
2 marca, 2023

Etykieciarki czy warto wyposażyć się w automatyczne maszyny etykietujące

etykieciarki nowoczesne maszyny etykietujące na linii produkcyjnej

Kompletna produkcja cechuje się kompletowaniem całych produktów od chwili przygotowania opakowania, poprzez pakowanie produktu, a następnie zamykanie, aż na koniec do maszyny etykietującej. Tym co przeważnie intryguje kupującego do towaru w sklepie zazwyczaj jest kolorowa etykieta i żeby znalazła się ona na produkcie, jednym z najfajniejszych i najbardziej produktywnych rozwiązań jest wdrożenie innowacyjnych etykieciarek dla produkcji.

Etykiety są bardzo odmienne i nie za każdym razem są naklejkami. Są to także etykiety sleeve nakładane na 2-3 butelki, to jest opakowania tri-pack i bi-pack. O tym, jaka będzie technika etykietowania i jaka ilość etykiet rzeczywiście będzie na produkcie, decydują np.: firma etykiet, wizualizacja optyczna produktu czy efektywność linii. Nowoczesne maszyny etykietujące mogą nadawać od 1 do 8 etykiet na raz z prędkością ok. 60 towarów na minutę, a za sprawą najnowszej technologii wyposażone są w funkcje, dzięki którym aplikują etykiety w sposób precyzyjny oraz na podstawie projektu. Są to dla przykładu fotokomórki odczytujące pozycji markera lub położenia etykiety; światłowodowe czujniki oraz kamery do oceny szwów i grawerów na produktach.

Mimo zmieniających się trendów etykieciarki są zaprojektowane do aplikowania etykiet o odmiennych kształtach na wielu typach opakowań – nie tylko prostokątnych, ale też pudełek okrągłych, stożkowych czy płaskich. Tak samo w przypadku materiałów, z jakich tworzone są opakowania. Etykieciarki są sprawdzone w nakładaniu etykiet m.in. na szkło, aluminium, karton, PET czy HDPE. To daje sporo możliwości pod względem przygotowania towaru, który zachwyci klienta.

jaką metodą aplikowane są etykiety?

Jak już wspomnieliśmy etykiety przyjmują odmienne formy i są dodawane do produktu w różny sposób. Maszyny etykietujące przystosowane są do etykietowania produktów i płaskich opakowań, kwadratowych czy okrągłych. Możliwe jest nakładanie etykiet od góry oraz od dołu, a nawet etykietowanie boczne i wzdłuż krawędzi towaru. Obecnie dostępne są także etykietujące automaty, które zarówno drukują etykietę, jak i potem ją dodają na towar.

Aby etykieta dobrze trzymała się towaru powinna zostać przymocowana do niego specjalną metodą. Zwykle wykorzystywane techniki etykietowania towarów to etykietowanie przy zastosowaniu kleju zimnego, kleju termotopliwego hot-melt, samoprzylepnych etykiet, etykiet plastikowych adhesleeve, etykiet termokurczliwego PET i PVC oraz innych. Metoda zawsze dopasowana jest do rodzaju opakowania.

Automatyczne aplikatory etykiet – czy warto?

Automatyczne maszyny etykietujące opierają się na technice modułowej. Etykieciarki projektowane są do wymagań klienta, tak by były dostosowane do wybranej linii produkcyjnej pod względem funkcji oraz prędkości działania. Sprzedawcy etykieciarek zawsze doradzają, próbując dopasować odpowiednią etykieciarkę do potrzeb klienta i jego linii produkcyjnej.

Najnowsze etykieciarki tworzone są do nieprzerwanej pracy, bez przestojów nawet przy widocznych obciążeniach maszyny. Nawet w momencie wymiany rolki etykiet etykieciarka nastawiona jest na szybki powrót do pracy. Oprócz tego poprzez zdolność etykietowania wielu produktów w ciągu jednej minuty produkcja korzystająca z automatycznej maszyny etykietującej zyskuje lepszą wydajność i efektywność pracy.

Warto dodać, że etykieciarki przygotowywane są z najwyższej jakości materiałów. Wobec tego maszyna etykietująca jest solidna i gwarantuje efektywną wieloletnią pracę. Powinno się regularnie serwisować maszyne etykietującą, kontrolować jej wymagania, by działała sprawnie i bez usterek. Ponadto w momencie, gdy będzie konieczna wymiana części, dostępne są części oryginalne. Oprócz tego obsługa etykieciarki także nie należy do skomplikowanych umiejętności. Kokpit jest łatwy w obsłudze oraz pozwala na ciągłe sprawdzanie i regulację wytycznych etykieciarki.

Największe zalety nowoczesnych etykieciarek

Maszyny etykietujące mają mnóstwo zalet, jakie warto wskazać każdemu, kto ma zamiar włączyć etykieciarkę do linii produkcyjnej. Przede wszystkim jest to łatwa oraz intuicyjna obsługa przygotowana w oparciu o interfejs zaprojektowany z myślą o pracownikach. Co więcej maszyny etykietujące posiadają zintegrowane parametry dodawania etykiet. Przygotowane zostały , by były łatwe w czyszczeniu, możliwe do konserwacji, a zamiana rolek z etykietami przebiegała błyskawicznie.

Co więcej nowoczesne maszyny etykietujące zostały w taki sposób tworzone, aby bez zatrzymania etykietowały na różnych rodzajach opakowań, w dobranych rozmiarach etykiet. Kluczową zaletą etykieciarek jest też to, że dokładnie aplikują etykiety i są wyposażone w systemy kontroli , jakie oceniają zarówno etykietę oraz obszar jej położenia.

Warto wspomnieć, że wysoka jakość materiałów też przekłada się na trwałą konstrukcję etykieciarek i zmniejsza ryzyko usterek. Tak obniżają się również koszty powiązane z naprawą. Natomiast stałość działania i szybka wymiana rolek z etykietami to dostrzegalna wydajność i ekonomiczność w zaoszczędzonych środkach.

Te i wiele innych zalet łatwo mogą przekonać, że warto zainwestować w automatyczną etykieciarkę na swojej produkcji.

maszyny pakujące i etykieciarki

Komentarze są wyłączone.