Pianka PUR – nowoczesna izolacja wnętrza

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena
Funkcjonalna pompa ciepła
27 stycznia, 2017
Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń
Najlepsze instalacje grzewcze
27 stycznia, 2017

Pianka PUR – nowoczesna izolacja wnętrza

Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur

Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur

Czy stosowne ocieplenie domu ma wpływ wydajność energetyczną? Naturalnie. Z energooszczędnością idą w parze oszczędności pieniężne, przez wzgląd na zminimalizowanie wydatków na ogrzewanie Dobre ocieplenie mieszkania sprawi, że ciepło nie będzie z niego uciekać. Kalkulacja jest zatem dość prosta.

W dużym kalejdoskopie materiałów izolacyjnych pojawiła się parę lat temu pianka PUR – o niskiej wadze,o umiarkowanej wadze, wchodząca w skomplikowane wnętrza, dająca perfekcyjną ochronę termiczną. Jednym słowem niezastąpiona w każdym calu. W najnowszym artykule chcemy Wam zaprezentować ją z bliska, by potwierdzić, że w budownictwie czasami warto postawić na innowacyjność, a nie na dostępne standardy.

Izolacja natryskowa, bo w taki sposób też nazywa się technologia wykorzystująca piankę PUR, idealnie odnajduje się w najcięższych warunkach. Przedsiębiorstwa budowlane chętnie stosują ją w budownictwie mieszkalnym, jak i fabrycznym. Kluczową cechą pianki poliuretanowej jest jej niska waga, w porównaniu do innych materiałów izolacyjnych. Dzięki tej wartości pianka nie obciąża konstrukcji budynku, co wyraźnie rozwija możliwości jej zastosowania. Pianka poliuretanowa oferowana jest w dwóch rozwiązaniach – otwartokomórkowym i zamkniętokomórkowym, które pokażemy Wam w dalszej części artykułu. Czytajcie dalej!

Pianka otwartokomórkowa najlepsza do wnętrza

Jak samo określenie wskazuje, pianka otwartokórkowa odznacza się otwartą kompozycją komórek. Wilgoć nie zatrzymuje się w środku mieszkania, tylko śmiało przepływa przez powłokę ocieplenia na zewnątrz. Ta zaleta specjalistycznie szacowana jest poprzez współczynnik oporu dyfuzyjnego, który w systemie otwartokomórokwym jest szczególnie niski. Niezwykle istotnym plusem pianki otwartokomórkowej jest użycie wody jako czynnika spieniającego. Znaczy to, że taki typ ocieplenia jest wysoce nieszkodliwy i może być z powodzeniem wdrażany w każdej konfiguracji budowlanej. Ocieplenie otwartokomórkowe jest szczególnie promowana w budownictwie pasywnym, w którym najważniejszą rolę odgrywają o skutecznych właściwościach termoizolacyjnych. Pianka nie przewodniczy ciepła, przez co zostaje ono zachowane w mieszkaniu. Blokuje natomiast dostęp pyłu i redukuje hałasy z zewnątrz. System otwartokomórkowy to najodpowiedniejsze rozwiązanie do ocieplania poddaszy lub ścian działowych.

Izolacja zamkniętokomórkowa o ogromnych możliwościach

Pianka poliuretanowa zamkniętokomórkowa ma jeszcze większe zastosowanie, niż izolacje otwartokomórkowe, a to z uwagi na zwartą strukturę komórek. Ocieplenie zamkniętokomórkowe nie wchłania wilgoci, jest wytrzymała na zgniatanie i może być używana w pełnym kręgu temperatur. Ponadto charakteryzuje się dużo wyższym przelicznikiem przewodzenia ciepła. Te zalety sprawiają, że pianka zamkniętokomórkowa znajduje zastosowanie w ociepleniu płaskich dachów, fundamentów, konstrukcji z metalu chłodni, czy kanalizacji. Z uwagi na gęstą konsystencję tworzy się z niej między innymi gotowe płyty warstwowe.

Dlaczego warto stosować piankę PUR?

Pianka poliuretanowa składa się jest z dwóch istotnych składników – polieteru i izocyjanu. Te dwa komponenty w zestawieniu z wodą tworzą pianę o gęstej kompozycji i doskonałych właściwościach termoizolacyjnych. Gotowa pianka PUR wytwarzana jest na świeżo w miejscu dozowania, co zdecydowanie skraca czas wykonania ocieplenia. Elastyczna struktura pianki powoduje, że napływa ona w trudno dostępne miejsca, likwidując tym samym powstawanie tzw. mostków cieplnych, co było nierealne przy montażu tradycyjnych surowców izolacyjnych. Pianka poliuretanowa jest lekka i nie obciąża budowy domu. Z takiego powodu może być wykorzystywana zarówno w nowym budownictwie, jak i przy remontach wiekowych domów, czy przy budowie hal magazynowych o imponującej wielkości. Dobrze zauważyć również, że izolacja natryskowa jest wyjątkowo produktywna. Nie poddaje się procesowi biodegradacji, co oznacza, że utrzymuje swoje właściwości przez wiele lat. Zatrzymuje ciepło w mieszkaniu w okresie zimowym i nie doprowadza do przesadnego ogrzania się wnętrza w lato – działa zatem dwukierunkowo. Dodatkowo pianka z poliuretanu nie generuje żadnych reakcji uczuleniowych, co rozszerza grono jej zwolenników. Nie jest także interesującym surowcem dla gryzoni, czy owadów, których obecność w wnętrzu nie jest mile widziana. Pianka poliuretanowa to zwyczajnie nowatorski materiał izolacyjny.

Pianka poliuretanowa może być używana w zróżnicowanej temperaturze i w ciężko dostępnych strefach. Jest to najlepszy system do ocieplania poddaszy i ścian. Pianka poliuretanowa może być aplikowana w budownictwie jednorodzinnym, jak i w budownictwie fabrycznym. Współgra również z wszelkimi wymogami budownictwa pasywnego. Jest artykułem ekonomicznym, niegroźnym dla środowiska, i dogodnym dla alergików. Położenie ocieplenia natryskowego pochłania praktycznie kilka chwil. Przypuszczalnie nie musimy już Was dalej uświadamiać, że izolacje z pianki PUR są najbardziej stabilne i najbardziej funkcjonalne.

Komentarze są wyłączone.