Depilacja laserowa – nowatorski sposób na usunięcie zbędnego owłosienia

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Pranik rozwodowy
2 września, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Geodeta – specjalistyczne pomiary
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Maszynki i kremy do golenia, balsamy spowalniające wzrastanie włosków, depilacja ksenonowa – to chyba najtańsze zabiegi pozbywania się niepożądanego owłosienia. Czy są one skuteczne? Zapewne zdają egzamin na kilka lub kilkanaście dni, lecz po tymże czasie operację powinno się powtórzyć. I to naturalnie jest główny powód odnalezienia depilacji laserowej – mianowicie zabiegu usunięcia owłosienia już na zawsze. W zasadzie nie jest to projekt nowy, ponieważ niedawno sporo osób umawiało się na sesje z zastosowaniem Light Sheer Duet. Teraz najnowszym i najefektywniejszym laserem jest Palomar Vectus, który w szybszym tempie usuwa włosy nawet z obszernych partii ciała. Badacze, którzy zbudowali, a potem wprowadzili do obiegu oba urządzenia, za drugim razem zamontowali bardziej jednorodną wiązkę świetlną. Takie podejście pozwoliło na wzmocnienie wydajności zabiegu, ograniczenie czasu jego wykonywania i pozbycie się tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest pewnym zabiegiem i można ją z całą pewnością wykorzystywać do okolic intymnych, skóry bardzo podatnej na uczulenia lub opalonej. Mogą po niego sięgnąć osoby, które mają nierówny koloryt skóry, reagują alergicznie na kremy do depilacji lub mają drobne naczynka krwionośne. Palomar Vectus to terapeutyczny laser diodowy, który zdobył dużą ilość prestiżowych nagród. Co istotne, absolutnie nie przynosi żadnych efektów ubocznych.

Przeciętnie trzeba od 3 do 5 zabiegów, żeby dokładnie usunąć wszystkie włosy. W przypadku kiedy wybierzemy kilka partii, np. nogi i pachy jednocześnie, wówczas kosmetyczka jest w stanie to zrealizować w czasie pojedynczej wizyty. W praktyce liczba zabiegów zależy od typu owłosienia i etapu, na którym znajduje się włosek. Pierwszy zabieg usuwa włoski dobrze widoczne, najsilniejsze, które są w końcowej fazie wzrostu. Mówiąc w skrócie nie wszystkie zwyczajnie wschodzą równocześnie, z tego względu laser niszczy szacunkowo 30 % owłosienia po pierwszej sesji.

Czy depilacja laserowa na 100% daje rewelacyjne efekty?

Nie ulega wątpliwości są one znacznie atrakcyjniejsze aniżeli w przypadku depilacji pozostałymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, natomiast w ciągu życia potrafią uwidocznić się wyłącznie pojedyncze włoski (np. w wyniku ciąży). Panie, jakie zdecydowały się na owy zabieg i rozpowszechniają swoje uwagi na blogach w 99% są szczęśliwe z efektów. W szczególności, że jest to doskonała technologia na wrastające włosy. A konkretnie? Przykrym wynikiem pospiesznych depilacji lub zwyczajnie predyspozycji są drobne ranki na skórze, czerwone grudki lub krosty. Potrafią także uwidocznić się stany zapalne, a wtedy konsultacja u lekarza jest czasami nieuchronna. Włoski ogólnie rzecz ujmując nie mogą przebić się przez skórę i pozostają w niej. W zagłębieniu przy włosie zaczyna kumulować się ropa, natomiast wówczas tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest jedyną opcją, żeby poradzić sobie z niniejszym kłopotem.

Przed pierwszą wizytą kosmetyczka przykłada do skóry czujnik SkinTel. Jego zadaniem jest stworzenie obserwacji włosów i dostosowanie intensywności wiązki laserowej. Lasery starszej generacji w ogóle nie mają takiej opcji, z tego względu przed konsultacją dobrze jest zobaczyć, jakim sprzętem dysponuje wybrany salon. Innowacyjny skaner analizuje wiele paramentów równocześnie, m.in. koloryt i zwartość włosów. W ogóle nie musimy się niepokoić, że urządzenie będzie powodowało ból lub powstaną oparzenia.

Plusy depilacji laserowej

Jako najważniejszy walor musimy uznać zaoszczędzony czas, bowiem absolutnie nie trzeba już więcej używać maszynek po depilacji laserowej. Wystarczy troszczyć się o ciało tak, jak realizowaliśmy to do pierwszej wizyty w salonie. Nie musimy też kupować dodatkowych golarek, inwestować w markowe urządzenia używane w domach, fatygować się z ogrzewaniem wosku i bólem. Kobiety wolą epilację ze względów całkowicie praktycznych. Mają możliwość spontanicznie wyruszyć na plażę w kostiumie, ogólnie rzecz ujmując nie muszą wstydzić się rzadkich stojących włosków ani krostek. Możemy cieszyć się aksamitną skórą! Wielkim pozytywem dla Pań depilujących okolice intymne jest opcja znieczulenia tego wyjątkowo wrażliwego miejsca. Ochładzający żel uśmierza intensywność odczuwania kolejnych impulsów emitowanych przez laser. Do kolejnych walorów możemy doliczyć brak komplikacji po kuracji (dobrze jest niemniej zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zwykle niesamowicie drogie, dlatego warto obejrzeć regionalne propozycje i zweryfikować czy przypadkiem któryś salon nie wprowadził promocji.

Ciekawostki

Podczas trzeciej wizyty laserem medycznym Palomar Vectus można uwolnić się od prawie 90% włosów

Za pomocą Palomar Vectus można usuwać włoski nawet na mocno opalonej skórze

W 1997 roku został stworzony laser aleksandrytowy, za pomocą którego można było ograniczać zbyteczne owłosienie

Możemy wyodrębnić cztery typy laserów, stosowanych obecnie do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeśli zaciekawiła Cię trwała depilacja, najedź w link i przeczytaj najczęściej zadawane pytania.

depilacja laserowa Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.