Beton dekoracyjny do wnętrz i ogrodu

Kamień ogrodowy - Kamień naturalny - Dekoracje ogrodowe z kamienia - Hurtownia kamienia - Kamień dekoracyjny
Przegląd dekoracji ogrodowych
Styczeń 25, 2017
Dobra pizza Toruń - Pizzeria Toruń - Prawdziwa włoska pizza
Pizza – przysmak całego świata
Styczeń 26, 2017

Z czym wiążesz nowoczesne mieszkanie? Prawdopodobnie z bogatą technologią, szerokimi oknami i szarą kolorystyką. Nam modernistyczne mieszkanie kojarzy się z betonem dekoracyjnym. Materiał ten wciąż zdobywa polski rynek materiałów budowlanych. Przez wgląd na swoje unikalne zalety może być stosowany w domach, ogrodach, jak i w wielkich halach fabrycznych. Być może beton sam w sobie nie jest ciekawą ozdobą. Można by stwierdzić nawet, że jest nieprzyjemny i mroźny. Jednakże, jak ukazują fachowcy, beton może przybierać różne kolory. Jest zatem bardzo elastyczny. Można go niezwykle prosto dobrać do przeróżnych styli architektonicznych. Efektownie prezentuje się w zestawieniu z drewnem i metalem. Ponadto beton architektoniczny jest surowcem wodoodpornym i mrozoodpornym, co umożliwia na jego użycie na zewnątrz, bez zamartwiania się o kondycję powierzchni.

Dzisiaj beton dekoracyjny jest artykułem bardzo często używanym w budownictwie mieszkalnym, jak i przemysłowym. Można z niego zbudować elegancką elewację, odporny na szkodliwe czynniki atmosferyczne taras, jak i wyjątkową ścianę w domu. Alternatyw jest bardzo dużo. To jak wykorzystasz beton dekoracyjny w swoim mieszkaniu, zależy tylko od Twojej decyzji.

Beton dekoracyjny w mieszkaniu

Czy jesteś świadomy tego, że beton dekoracyjny jest w stanie naśladować takie produkty jak drewno, czy skałę? Jeśli nie, może być to dla Ciebie pewnym zaskoczeniem. Nawierzchnia betonowa może przypominać drewnianą podłogę, czy kamienną scianę, a to dzięki elastycznym formom do betonu. Wystarczy przyłożyć wybrany wzór i pomalować nawierzchnię jakimkolwiek kolorem. Tak wykończona podłoga z betonu dekoracyjnego perfekcyjnie pasuje do minimalistycznego mieszkania. Ale podłoga to tylko jedna z opcji. Beton architektoniczny świetnie wygląda w łazienkach, na schodach, oraz w sypialni. Wystarczy popatrzeć na poszczególne projekty, by zdać sobie sprawę jak dobrze może wyglądać beton dekoracyjny we wnętrzu.

Beton architektoniczny – materiał dla przemysłu

Do tej pory uważaliśmy, że beton może być wyłącznie wykorzystywany przy budowie mieszkań, bądź dróg. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że za kilkanaście lat beton będzie jednym z artykułów dekoracyjnych. Zanim to się jednak zadziało, nawierzchnie z betonu architektonicznego były sprawdzane w halach przemysłowych. W takich miejscach od materiałów wykończeniowych oczekuje się niezwykłej trwałości. W takich warunkach beton dekoracyjny jest najlepszy. Znosi nacisk do kilkunastu ton, nie tracąc na swojej jakości. Jest prosty w konserwacji i wysoce stylowy. Beton dekoracyjny nie wyciera się jak pozostałe produkty budowlane, co powoduje, że co raz więcej instytucji uważa go za produkt o najlepszych właściwościach w budownictwie powszechnym.

Beton dekoracyjny w ogrodzie

Beton stemplowany jest nie tylko eksploatowany w mieszkaniach, czy budynkach przemysłowych. Z uwagi na znaczny współczynnik wodoszczelności i odporności na zamarzanie może być też wykorzystywany na świeżym powietrzu. Co mamy szansę wykonać z betonu odciskanego w ogrodzie? Bezspornie silny i niebanalnie wyglądający podjazd, obrzeże domowego basenu, bądź użytkowy taras. Duża ilość instytucji oferuje także wykończenie elewacji betonowej w rozmaitych wzorach i barwach, a także subtelnych dekoracji ogrodowych. Już zauważyliście zatem, że alternatyw użycia tego najmocniejszego w branży budowlanej produktu są nieograniczone.

Właściwości betonu architektonicznego

Co sprawia, że beton dekoracyjny jest tak sprężystym surowcem wykończeniowym? Beton dekoracyjny produkowany jest z połączenia mieszanek marmurów i pyłów cementowych o dużej warstwie szczepnej. Jednakże dopiero połączenie pyłu betonowego z wodą i substancjami chemicznymi w stosownych proporcjach powoduje, że możemy go wykorzystywać do budowania rozmaitego rodzaju powierzchni. Wkomponowanie barwnika i odbijanie wyszukanych szablonów zwiększa walory estetyczne tego powszechnego produktu budowlanego.

Dzięki unikalnym właściwościom wykonanie nawierzchni z betonu architektonicznego zajmuje niewiele czasu, a rezultaty utrzymują się przez wiele lat. Solidność, antypoślizgowa powierzchnia i sporo możliwości dekoracyjnych to zasadnicze walory betonu dekoracyjnego. Dobrze jest jeszcze nadmienić, że w porównaniu z innymi materiałami budowlanymi beton jest niezwykle rentownym wydatkiem. To dobra alternatywa dla kafli, czy gipsu.

Jesteśmy jedną z najprężniej rozwijających się firm, gwarantujących zrobienie powierzchni z betonu dekoracyjnego na terenie Polski, jak i Niemiec. Nasze przedsiębiorstwo zapewnia własne materiały i niekonwencjonalne pomysły na użycie betonu dekoracyjnego w domu, w przemyśle, czy w parkach wodnych. Jeżeli zależy Tobie na ekspresowej realizacji i sympatycznej obsłudze skontaktuj się z naszym działem obsługi Klienta, lub wstąp na naszą stronę www: beton architektoniczny

Komentarze są wyłączone.