W czym może Ci pomóc biuro rachunkowe?

Dobra pizza Toruń - Pizzeria Toruń - Prawdziwa włoska pizza
Pizza – przysmak całego świata
Styczeń 26, 2017
Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena
Funkcjonalna pompa ciepła
Styczeń 27, 2017
Biuro rachunkowe Poltax - Biuro księgowe Poltax - Biuro rachunkowe Toruń - Księgowość - Nowoczesne usługi księgowe - Usługi księgowe Toruń - Biuro Poltax Toruń - Prowadzenie księgowości - Obsługa księgowa firm

Biuro rachunkowe Poltax - Biuro księgowe Poltax - Biuro rachunkowe Toruń - Księgowość - Nowoczesne usługi księgowe - Usługi księgowe Toruń - Biuro Poltax Toruń - Prowadzenie księgowości - Obsługa księgowa firm

Prywatna działalność gospodarcza to świetny pomysł dla osób, które doceniają wolność funkcjonowania. Zarządzanie własną firmą to wyzwanie dla każdego, aczkolwiek przeważnie opłaca się, gdyż rynek jest stale spragniony świeżych pomysłów i ciekawych usług. Przykładem takiego sukcesu jest choćby nowatorski salon masażu dla zwierząt, który regularnie obsługuje kilkanaście kochanych pupili. Pomysł przełomowy, wręcz przez niektórych uważany za nierealny do realizacji, okazał się strzałem w dziesiątkę. Takie inicjatywy wielokrotnie odblokowują drogę osobom, którzy nie wierzą we własne możliwości. A prywatna działalność to przecież stanowczość, pełne poświęcenie, notoryczne testowanie nowych perspektyw i naturalnie dobra księgowość, bez której firma jest fryzjer bez grzebienia.

Dobre biuro księgowe to fundament każdego biznesu. Doświadczony księgowy nie tylko rozumie obowiązujące przepisy, ale także doradza nad konkretnymi inwestycjami. To partner każdej dynamicznie rozwijającej się marki i powiernik najbardziej ukrywanych tajemnic przedsiębiorstw. Prowadząc działalność powinieneś zadbać o pewnego księgowego, czy pomoc biura rachunkowego które zajmie się profesjonalną obsługą finansów. Dyskutując o finansach, zbadaj co musisz zrobić jako młody przedsiębiorca.

Zakładanie firmy krok po kroku

Jeżeli marzysz o własnej firmie, musisz wiedzieć, że na początku czeka na Ciebie bardzo dużo procedur. Rozpocznij od wypisania kwestionariusza CEIDG. Przejdź po prostu na platformę www firma.gov.pl i uzupełnij wszystkie niezbędne pola. Wpis do Ewidencji jest za jednym razem wnioskiem o przyznanie firmie unikatowego numeru REGON i numeru NIP. Łącznie z wniesieniem formularza powinniśmy dopasować właściwą formę opodatkowania, ale o tym napiszemy w kolejnych częściach artykułu. Kolejnym krokiem jest spotkanie w ZUSie. Tam jesteśmy zobowiązani zameldować się jako przedsiębiorca. W ZUSie przedsiębiorcy posiadają poniekąd podwójną osobowość prawną – są zarówno płatnikami podatku (za siebie i ewentualnych pracowników) a z drugiej strony opłacają ubezpieczenie. Jeśli praktykowana działalność gospodarcza jest naszym wyłącznym źródłem pensji, to dostarczamy druk ZUA. Jeśli aczkolwiek jesteśmy zatrudnieni w innej firmie na umową pracowniczą, wówczas wypełniamy formularz ZZA. Następną kwestią jaką wymaga od nas legislacja jest wyznaczenie biura księgowego, które będzie utrzymywało kartotekę rachunkową przedsiębiorstwa. W tej materii mamy szansę skorzystać z typowej księgowości, oraz bardziej innowacyjnej odmiany – rachunkowości internetowej. Dobrze jest również pamiętać o zakupie pieczątki, która często przydaje nam się w najbardziej zaskakujących chwilach. Zarejestruj również odrębne konto w banku, by odseparować finanse osobiste o finansów firmy.

Jaką formę opodatkowania wybrać

Jeśli nie wiesz jaka strategia opłaty podatków będzie dla Ciebie najkorzystniejsza, zaczerpnij z pomocy profesjonalnego biura księgowego. Zasadniczo polskie prawo dopuszcza cztery podstawowe formy opodatkowania. Poniżej dowiesz się o nich nie co więcej:

  • Skala podatkowa – polega na opodatkowaniu dochodu według dwustopniowej skali. Przy dochodzie wynoszącym do 85 528 złotych podatek to 18% – kwotę wolną od podatku. Z drugiej strony przy dochodzie wyższym niż 85 528 złotych suma podatku to 14.839, 02 zł + 32% wzwyżki powyżej 85 528 złote.
  • Podatek liniowy – tu istnieje poszczególna wartość podatkowa, która wynosi 19%, niezależnie od wysokości dochodu.
  • Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – przy zdecydowaniu się na tą formę opodatkowania biznesmen nie ma możliwości pomniejszyć wypracowywanych wpływów o poniesione wydatki fiskalne. Istnieją tu jednakże, jako kompensacja ,nieduże stawki procentowe (3%, 5,5%, 8,5%, 17% oraz 20% w zależności od typu działalności).
  • Karta podatkowa – jest to niezwykle osobliwa forma opłaty podatków. Na wielkość spłacanego podatku nie wpływa wysokość dochodów, lecz takie składniki jak: gatunek prowadzonych usług, ilość osób zatrudnionych, wielkość gminy, w której firma ma siedzibę i data urodzenia podatnika. Ta forma podatku nie jest jednak kierowana dla każdego.

Księgowość dla firm

W zależności od wymagań Twojej firmy, wyszukaj właściwe biuro księgowe, które zajmie się rozliczaniem Twoich finansów. Każdemu młodemu przedsiębiorcy rekomendujemy, żeby skorzystał z nowoczesnych usług księgowych. Dzisiaj wiele biur rachunkowych gwarantuje nie tylko fachowe porady, ale również oprogramowania do zarządzania firmą. Jeżeli jesteś świadomy tego, że świadczenie usług zajmie Ci cały dzień, zacznij się rozglądać za mobilnym księgowym, który weźmie od Ciebie wszystkie dokumenty i faktury. Zaoszczędzisz czas i będziesz mógł się zająć rozkręcaniem firmy.

Mimo niezliczonej liczby trudności i ryzyka, mnóstwo ludzi wciąż rozpoczyna organizowanie samodzielnej działalności. Nawet drobne przedsiębiorstwa wpływają na lokalną gospodarkę, zatem może warto zaryzykować pierwszy krok. Nie rezygnuj ze swoich pomysłów, gdyż za kilka lat może się okazać, że właśnie takiej koncepcji potrzebował rynek. Nie zapomnij jednak, aby skorzystać z usług profesjonalnego księgowego, który rzetelnie poprowadzi finanse Twojej firmy. Przejdź na podaną przez nas stronę i odkryj jak prowadzi się nowoczesne usługi księgowe: Poltax Toruń

Komentarze są wyłączone.