Polecany DJ w Warszawie

dekoracje weselne Toruń
Jak organizować ślub i udekorować salę weselną?
Grudzień 28, 2016
Dj na imprezy firmowe dj na eventy dj Jacek PP
Dj na imprezę klubową
Styczeń 1, 2017

Przeglądając fora tematyczne na temat ślubów i wesel, niezmiernie często można znaleźć wątekzwiązany z tym jak powinna wyglądać oprawa muzyczna wesela. Sprawa, która często jest poruszana w kręgach forumowiczów jest problem, który można zamknąć w kilku słowach: zespół czy dj na wesele – kto jest lepszy?

O kapelach napisano już najprawdopodobniej wszystko, a dj na wesele to wciąż aktualny temat. Postanowiliśmy, że w tym poradniku omówimy to, czym się zajmuje dj, czy dj na przyjęciu weselnym to dobry wybór, jak szukać idealnego dj-a i jakie są różnice pomiędzy dj a zespołem. Ale od początku.

Taka osoba nie jest dj-em

Dj-em bez wątpienia nie należy nazywać osoby, która gra muzykę nadawaną z listy na komputerze przenośnym, dlatego że profesjonalny sprzęt jest wymagany w zawodzie dj-a. Dobry dj dysponuje: tabletopem i sprzętem nagłaśniającym, a dodatkowo słuchawkami – a na tym nie koniec, ponieważ dj, który traktuje poważnie swoją pracę, dołoży wszelkich starań, by jego performance nie tylko rewelacyjnie brzmiał, lecz również dobrze prezentował się.

Kim jest dj?

Dj (albo dyskdżokej) odtwarza i remiksuje np. piosenki, czyli przekształca przy użyciu specjalnych efektów muzycznych. Dj to profesjonalista, który cechuje się ogromną znajomością proponowanych kawałków, przy równoczesnym zachowaniu integralności muzycznej w czasie występu. A gdy chodzi o dj na imprezy typu wesele czy bal studniówkowy, to dj musi być także dobrym obserwatorem, aby natychmiast zweryfikować, czy sugerowany przez niego program odpowiada potrzebom gości. A dobry dj umie zagrać dla jakiejkolwiek widowni. Celowo to podkreślamy, dlatego że profesjonalny dj nie doprowadzi do sytuacji, żeby przygotowana przez niego melodia pasowała tylko jemu i nie trafiała w gusty gości.

Dj na wesele z Warszawy – jak go wybrać?

Wiadomo – ile ludzi, tyle gustów, ale istnieje kilkanaście podstawowych zasad, jeśli chodzi o wybieranie dj na wesele. Na początek dobrze jest zapoznać się z portfolio dj-a. Aby to sprawdzić dobrze jest wyszukać w Internecie haseł przykładowo: Dj Warszawa czy dj wesele Warszawa, żeby wyszukać kilkadziesiąt stron z ofertą dj-ów z konkretnej miejscowości.

Fachowy dj dołoży wszelkich starań, by przyszli nowożeńcy mogli posłuchać i zobaczyć, w jaki sposób dj wypada dobrze na imprezach okolicznościowych. Więc natychmiast nie czytaj stron, na których nie widzisz materiałów audio czy klipów, no chyba że chce Ci się trwonić czas na dzwonienie do każdego dj-a, żeby pytać go o udostępnienie nagrań. Na bazie portfolio dj-a masz możliwość już w pewnym stopniu zweryfikować, to czy dj zda egzamin na imprezie.

Zwróć też uwagę na to, jak dany dj wygląda i zachowuje się. Znaczenie ma tu np. jego ubiór, dlatego, że dj, który występuje na przyjęciu weselnym, powinien być odpowiednio ubrany. Zwłaszcza, że jest to istotne wydarzenie, więc dj powinien swoją postawą pokazywać, że wie o tym.

Czy dj może być wodzirejem?

Drugą kwestią jest to, czy dj zajmuje się również prowadzeniem na przyjęciu weselnym czy innej imprezie. Większość dj-ów w swojej ofercie zaznacza, że są również wodzirejami. Ale… – wodzirej wodzirejowi nierówny. Żeby nie mieć powodu do wstydu na weselu, oceń, czy ten dj rzeczywiście wie, z czym związane jest prowadzenie wesela. A zakładamy, że nie chcesz, żeby na Twojej imprezie wodzirej raz po raz raczył niestosownymi dowcipami albo odzywał się do Twoich gości niczym do swoich kumpli.

Dj na studniówce? Brzmi świetnie!

Ale dj gra nie tylko na przyjęciach weselnych, możesz go ponadto wynająć na inną imprezę. Stąd dj na studniówce to coraz powszechniejszy widok. To nic szczególnego, ponieważ kapelom ciężko jest nadążyć za obecnymi trendami, a dj ma niemal nieskończony zasób utworów. A skoro o tym mówimy…

Dlaczego dj na wesele jest lepszy niż zespół?

Jeśli chodzi o różnice między dj-em a zespołem, to w poprzednim akapicie daliśmy znać o tym, że dj ma szersze możliwości, gdy idzie o repertuar. Ma to swoje ogromne plusy szczególnie na przyjęciu weselnym. Zdajesz sobie sprawę, że uczestnicy wesela nierzadko pytają o to, żeby puszczono wybraną przez nich piosenkę. Jeśli jest to „stary” kawałek, to kapele jeszcze są w stanie szybko wymyślić aranżacje, lecz w przypadku świeżych piosenek? Tutaj dj zdecydowanie ma przewagę. No i oczywiście dla dj gatunek muzyczny i język nie ma najmniejszego znaczenia.

Należy jeszcze napomknąć o dodatkowych plusach: dj nie ma takich częstych pauz, jak kapele, ponieważ nie nie staje się zmęczony tak szybko jak członkowie zespołów. Zresztą goście często nawet nie widzą, że dj zarządza przerwę, ponieważ w jej trakcie muzyka jest obecna. Kolejną korzyścią oprawy muzycznej w wykonaniu dj-a jest to, że są to utwory niemal identyczne jak w radiu. To sprawia, że ciągle ma się pewność, że nikt na Twoim przyjęciu nie zacznie zniekształcać piosenki. Kolejną rzeczą są stawki – wynajęcie dj na wesele związane jest z mniejszymi kosztami.

Dj z wyczuciem smaku, czyli o dodatkowych zaletach dj-a

Na koniec należy również napomknąć o tym, że profesjonalny dj dysponuje dodatkowo swoim światłem oraz innymi sprzętami, np. maszyną wytwarzającą dym. Pomyśl: pierwszy taniec w delikatnej otoczce z mgły i przy nastrojowym świetle, a w tle Wasza ukochana melodia, która brzmi idealnie, jak powinna…

O predyspozycjach i zaletach dj-a można długo by opowiadać, ale może dobrze będzie, jeśli dj osobiście o nich opowie. Zatem jeśli chcesz odpowiedniej oprawy muzycznej dla Twojego przyjęcia weselnego czy ciekawej muzyki na studniówkę lub inną zabawę zdecydowanie zajrzyj na stronę dobry dj warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.