Jak organizować ślub i udekorować salę weselną?

Instalacje pneumatyczne - Sprężarki tłokowe - Pneumatyka - Armatura pneumatyczne - Sklep z urządzeniami pneumatycznymi
Zaawansowane instalacje pneumatyczne
Grudzień 27, 2016
dobry dj warszawa
Polecany DJ w Warszawie
Grudzień 30, 2016

Jak organizować ślub i udekorować salę weselną?

dekoracje weselne Toruń

dekoracje weselne Toruń

Zaślubiny to dla wielu osób bardzo ważne przeżycie w życiu. Nic niezwykłego, iż przyszli małżonkowie dążą do tego, aby dzień ceremonii był nadzwyczajny. Więc wiele przyszłych par dużą część czasu poświęca na to, aby jak najlepiej zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest m. in. to w jaki sposób prezentuje się sala, a także wnętrze miejsca, w którym odbędzie się ślub, oraz jakie ozdoby będą widoczne w trakcie ceremonii, czyli ogólnie mówiąc – chodzi o sprawy oprawy wizualnej.

Mamy za sobą czasy, gdy starczył pojedynczy zwykły kwiat na stoliku, różnokolorowe baloniki czy pożółkłe obrusy. Nic dziwnego – otóż jest to szczególnie znacząca ceremonia i perspektyw na zrealizowanie jej przepięknej oprawy jest na pewno dużo. W takim razie jakie są dostępne dekoracje ślubne i co czym dobrze jest pamiętać?

Które dekoracje weselne wybrać?

Dekoracje weselne są przeważnie wykonane porcelany, drewnianych elementów, albo z materiałów tkaninowych. Jeśli idzie o przeważające barwy, to nie muszą to być tradycyjna biel, bądź odcienie różu lub czerwieni. Coraz częściej pary młode decydują się na różne kolory, nierzadko niezwykle nasycone. Popularny jest na przykład fioletowy, szmaragdowy czy zielonkawy.

Ciągle bardzo popularnym elementem ozdobnym na weselach jest romantyczne oświetlenie LED. Jest ono łatwe w montażu, wygląda elegancko oraz przede wszystkim sprawia nadzwyczajne wrażenie. A dodatkowo oświetlenie jest w stanie zamaskować niektóre mankamenty wnętrza, jeśli takowe są. Jednak niektóre pary zamiast oświetlenia ledowego, wybierają lampiony bądź tylko świeczki.

Co się dekoruje na weselu?

Tak naprawdę to mamy możliwość wszystko upiększyć, ponieważ ozdoby nie muszą być ani nudne, ani pospolite, propozycje są wręcz nieskończone: od ozdób z żywych roślin (przykładowo bukiety na stoliki), przez właściwe światło sali. Natomiast gdy idzie o powszechne oraz najczęściej przystrajane elementy na weselach, to niewątpliwie są to stoliki oraz krzesła. Na stoły zazwyczaj stawia się kompozycje kwiatowe w kryształowych wazonach, kartoniki z imionami weselników, drobne podarunki. Na miejsca siedzące zakłada się estetyczne pokrowce, zdobi je się dodatkowo kokardami i bukiecikami. Na osobną uwagę zasługuje także „kącik” małżonków, który zawsze wyróżnia się bardziej finezyjnymi dekoracjami.

Natomiast gdy chodzi o pomysły na dekoracje ślubne, często elementy ozdobne ceremonii odpowiadają aktualnej porze roku. Przykładowo w lato na stołach dominują kwiaty polne zamiast standardowych róż. Dekoracje weselne możemy także zaprojektować w taki sposób, by korespondowały one z charakterami pary młodej czy ich zainteresowania. Tak jest przykładowo w wypadku ceremonii ślubnych, gdzie współmałżonkowie pochodzą z różnych kultur i zależy im na połączeniu ich dwóch tradycji.

Brak czasu a dekoracje ślubne – jak temu zaradzić?

Tylko z drugiej strony pojawia się pytanie, czy mając w głowie tyle kwestii związanych z organizacją ślubu, znajdzie się również czas na wyszukiwanie dobrych dekoracji weselnych? Małżeństwa które wesele mają za sobą, przyznają że własnoręczny dobór ozdób weselnych był nie tylko długotrwały, ale też nerwowy. Ale co było dla nich najgorsze, to fakt, że efekt finalny ich samodzielnego dekorowania znacznie odstawał od wizji, którą początkowo posiadali.

Dzisiaj wybór dekoracji oraz możliwości ich przeznaczenia jest niemal nieograniczony. Niestety, dla tych par które na co dzień nie zajmują się tym tematem, wybór spośród tylu ofert, jest w stanie zupełnie zniechęcić. A nie zapominajmy, że jednak ozdoby dotyczą nie tylko wnętrz. To także przykładowo dekoracje na samochód lub zdobienie drzwi prowadzących na salę.

Naturalnie nie znaczy to, że jeśli narzeczeni nie mają czasu, to muszą rezygnować z atrakcyjnych dekoracji ślubnych. Przyszła para nie musi także godzić się na dekoracje ślubne, które są „gratisem” opłaconej restauracji czy innego lokalu. Nie oszukujmy się – takie dekoracje są nudne i nierzadko nie pasują np. do charakteru wesela, muzyki itd.. Notabene zazwyczaj parom zależy właśnie na tym, żeby dekoracje weselne odbijały specyfikę ich związku, a nie były kopią każdego zeszłego wesela.

Na szczęście organizację ślubu i wesela mamy możliwość powierzyć profesjonalnej firmie, która wyczaruje odpowiedni klimat w tak znaczącym dniu. A jeżeli nie będziecie pewni swoich pomysłów, konsultant ślubny pomoże wam dokonać wyboru, wskaże różne opcje, zainspiruje, a najistotniejsze – pomoże wam w obowiązkach które mogłyby być stresujące i długotrwałe.

Zlecanie organizacji ślubu i dekoracji weselnych

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu czy sali weselnej ma ponadto dodatkowe zalety. Jedną z nich jest fakt, że nie trzeba nabywać ozdób na własność. Firmy zajmujące się dekorowaniem ceremonii weselnych posiadają własny zestaw ozdób. Dzięki temu odpada problem związany z wydatkami na ozdoby, które ślicznie wygląda na ślubie czy weselu, jednak późniejsze ich rozkładanie i poszukiwanie miejsca, gdzie mamy możliwość je schować, jest bardzo kłopotliwe. Zresztą znaczna część z motywów ozdobnych jest niepraktyczna do zastosowania we swoim domu.

Organizacja ślubu przez agencję

Przede wszystkim taka firma omówi z tobą twoją wizję, uwzględni twoje pomysły oraz możliwości, skonsultuje z tobą temat przewodni dekoracji weselnych, w tym także kolory i połączenie kilku z nich a dalej stworzy plan dekoracji wesela.

Takie rozwiązanie ma sporo korzyści. Oprócz tego, że nie będziecie musieli denerwować się, tym, czy na pewno zostało przygotowane oraz czy ozdoby będą dopasowane do siebie to również zaoszczędzicie bardzo dużo czasu oraz nerwów. Jeżeli chcecie wsparcia przy dekoracjach ślubnych, to na pewno dobrze jest zapoznać się z możliwościami, które oferuje konsultantka ślubna. Aby poznać więcej wiadomości o dekoracjach weselnych, wybierz poniższy adres: dekoracje weselne Toruń.

Komentarze są wyłączone.