Kto powinien zatrudnić firmę sprzątającą?

Turystyczny termos – który najlepszy i jak go znaleźć?
21 września, 2020
Sprzedaż lub najem nieruchomości za pośrednictwem biura nieruchomości
29 września, 2020

Kto powinien zatrudnić firmę sprzątającą?

Wysprzątane biuro albo innego typu zakład pracy to jeden z najważniejszych elementów, na które klienci zwracają uwagę, nawiązując współpracę z firmą. Mając na celu pozytywne pierwsze wrażenie na osobach, które przekroczą próg budynku, należy zatroszczyć się o porządek. Biorąc pod uwagę powierzchnię jedna osoba czyszcząca na etacie może sobie nie poradzić, ze względu na to wiele przedsiębiorstw decyduje się na zatrudnienie fachowej firmy sprzątającej. Z reguły zaangażowanie specjalistów w zakresie sprzątania, jest tak samo komfortowe, jak i opłacalne. Z uwagi na to nic zadziwiającego, że firmy sprzątające są o wiele bardziej popularne. Często zdarza się, że z tego typu usług korzystają również osoby , wynajmujące do sprzątania osobistych mieszkań i domów.

Co znajduje się w ofercie firm sprzątających

Serwis firm sprzątających obejmuje wiele czynności porządkowych. W chwili podjęcia współpracy z firmą sprzątającą, należy konkretnie podkreślić w umowie, które czynności będą wymagane, a obok tego w jakich godzinach i dniach powinny być przeprowadzane. Wielokrotnie firmy sprzątające wykonują usługi już po zakończeniu pracy innych pracowników, a niekiedy sprzątają na bieżąco – na przykład w galeriach handlowych. Warto również ustalić częstość sprzątania. W ciasnym biurze wystarczy sprzątać 1-2 razy w tygodniu, natomiast w miejscach, gdzie dzień w dzień pojawia się wielu klientów, warto sprzątać codziennie.

Obok okresów sprzątania, warto pomyśleć o samych usługach. Podstawowe oferty firm sprzątających to generalnie odkurzanie, czyszczenie mebli oraz mycie i zamiatanie podłóg lub usuwanie śmieci. W usługi wlicza się też mycie kuchni (również np. obsługa zmywarki), toalet oraz klatek schodowych. Wiele firm sprzątających gwarantuje także pranie dywanów albo tapicerowanych mebli. Dostępne są też okresowe usługi, na przykład mycie okien, witryn sklepowych, a także samych elewacji. Dodatkowo w czasie jesienno-zimowym można otrzymać usługę grabienia liści czy odśnieżania podjazdów, a wiosną i latem pielęgnację zieleni.  Dobranie usług zależy więc od potrzeb danej firmy, jej rozmiaru oraz pobliskiego terenu.

Jak wybrać najlepszą firmę sprzątającą?

Wybór dobrej firmy sprzątającej warto rozpocząć od sprawdzenia oferowanych usług, aby zyskać pewność, że będzie odpowiadała danym potrzebom. Co więcej należy zobaczyć opinie oraz umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt pozwoli na ocenę, czy warto skorzystać z usług danej firmy sprzątającej. Wiele z nich nie ma problemu zawieraniem umów , zapisujących ustalenia między stronami. Do firm , jakie namawiają do współpracy na bazie ustnego porozumienia oraz takich, o których trudno znaleźć więcej informacji, trzeba podchodzić z pewną dozą ostrożności. Porządna firma sprzątająca zatrudnia profesjonalnych pracowników, jacy mają stały dostęp do możliwości podnoszenia kwalifikacji i rozwoju.

Istotną kwestią jest również technika pracy. Personel powinien być zarządzany tak, aby realizowanie usług zachodziło porządnie oraz na czas. Trzeba zwrócić uwagę również na zachowanie grafika pracowników oraz na zapisy list kontrolnych, potwierdzających częstotliwość wykonywanych usług. Żeby wybrać rzetelną firmę sprzątającą, powinno się także jakimi posługuje się środkami czyszczącymi oraz maszynami używanymi do sprzątania. Jeżeli klient nie planuje, że będzie osobiście dostarczał konieczny sprzęt oraz środki myjące, warto sprawdzić, jakich preparatów używa dana firma sprzątająca w swojej pracy. Niekiedy firmy zachęcają do współpracy, zapewniając wykorzystanie najwyższej jakości preparatów sprzątających, których nie da się kupić w zwykłym sklepie albo drogerii.

Dlaczego warto zatrudnić firmę sprzątającą?

Korzystanie z usług firmy sprzątającej może być zyskowne z 2 bazowych powodów. W głównej mierze to rozwiązanie okazuje się przeważnie tańsze, niż zatrudnianie pracowników do sprzątania na etat. Poza tym, w sytuacji, gdy nie posiadamy osoby sprzątającej, angażując profesjonalną firmę, zabieramy ten obowiązek z innych pracowników, za sprawą czego mogą skupić się wyłącznie na powierzonych im zadaniach, jakie generują prawdziwe przychody. Co więcej fachowe firmy sprzątają o wiele sumienniej oraz dokładniej, a do tego bardzo dyskretnie, kiedy dopasujemy czas czyszczenia, aby nie przerywał pracy innych. Tą metodą wnętrze miejsca pracy jest zawsze reprezentatywna, czysta oraz zachęca klientów. Co więcej firma sprzątająca zwykle troszczy się o potrzeby placówki. Jeśli kończą się istotne produkty codziennego użytku (np. ręczniki papierowe), zazwyczaj taka wiadomość jest przekazywana do odpowiedzialnych osób, aby nie doszło do sytuacji, gdzie mogłoby czegoś zabraknąć. Schludne miejsce pracy wpływa również na zdrowie osób przebywających w pomieszczeniach oraz na ich efektywność. Korzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej to też wygoda oraz oszczędność czasu, którego nie trzeba przeznaczać na porządki, dzięki czemu prościej skupić się na prowadzeniu biznesu.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.