Turystyczny termos – który najlepszy i jak go znaleźć?

Jak działa wybielanie zębów lampą?
21 września, 2020
Kto powinien zatrudnić firmę sprzątającą?
28 września, 2020

Turystyczny termos – który najlepszy i jak go znaleźć?

Termos turystyczny – jaki najlepszy oraz jak go wybrać?

Planując wycieczkę trzeba zatroszczyć się o solidne przyszykowanie. Szczególnie kiedy wybieramy się w góry lub planujemy wielogodzinne zwiedzanie, należy pamiętać nie tylko o zabraniu prowiantu czy wody, ale też zabraniu ciepłego lub zimnego napoju. Wielu z nas ceni sobie wycieczki z termosami turystycznymi, które przez długi czas zachowują temperaturę herbaty, kawy lub innego napoju. Które termosy są oceniane jako najlepsze oraz z jakiej przyczyny? Z reguły przede wszystkim interesującym nas parametrem jest czas utrzymywania zimna lub ciepła, choć tak samo ważna jest wytrzymałość oraz szczelność. Pośród szczególnie zananych termosów turystycznych wyróżniamy termosy producentów Thermos, Stanley oraz Esbit, z tego względu warto je poznać.

Jaki turystyczny termos wybrać?

Chcąc wybrać turystyczny termos nalepiej popatrzeć na kilka szczególnych kryteriów, jakie mówią, czy dany produkt będzie dobry w określonych warunkach, czy też nie. Istotna jest tutaj praktyczność, budowa oraz materiały, z których termos jest zrobiony. Im bardziej zależy nam na jakości, tym powinniśmy szukać termosu wykonanego z wysokiej jakości tworzyw, jakie nie mają niebezpiecznych substancji oraz pozytywnie oddziałują na dobre funkcjonowanie termosu.

Dobrze również zastanowić nad tym, aby termos posiadał zewnętrzną powłokę, za pomocą której uzyskamy przekonanie, że termos nie ucieknie się nam z rąk także w rękawiczkach. W zależności od tego, jak długie przewidujemy wycieczki, powinniśmy dobrać pojemność danego termosu. Z reguły turystyczne termosy znajdziemy w pojemności: 1l, 0.75l oraz 0.5l. Im mniejsza wyprawa tym mniej pojemny termos wystarczy. Na obszerne wycieczki powinno się kupić pojemny termos.

Najważniejszym parametrem, którym powinniśmy się zainteresować, chcąc sprawdzić, jaki turystyczny termos wybrać jest długość zatrzymania temperatury. W tym zakresie znaczący jest nie tylko sam czas utrzymania ciepła bądź zimna, dlatego że w przypadku najlepszych termosów będzie to nawet doba, ale również zakres temperatur. Żaden termos nie zachowa przez długi czas tą samą temperaturę. Warto nie zapominać, że im bardziej zapełniony termos, tym dłużej będzie on się sprawdzał. By turystyczny termos mógł być dobry, musi posiadać odpowiedni korek. To on odpowiada za trwałość termosu. Z reguły nakrętki są odkręcane lub mają automatyczny przycisk. Jeżeli zamknięcie nie będzie dobrej jakości, termos nie zachowa temperatury.

Najbardziej polecane turystyczne termosy

W sklepach możemy kupić bardzo sporo termosów turystycznych, jednak szczególnie znane oraz renomowane należą do 3 firm, od lat sprzedających zarówno termosy na żywność oraz termosy do napojów, a także kubki termiczne (te mniej sprawdzają w trakcie długotrwałych wycieczek oraz charakteryzują się niższą pojemnością) dobrej jakości. Najbardziej znane turystyczne termosy pochodzą z firm: Thermos, Stanley oraz Esbit. Są one mocno cenione przez wielbicieli wycieczek i podróży. Czym wyróżniają się ich termosy?

Turystyczne termosy firma Stanley

Termosy producenta Stanley posiadają prawie wiekową tradycję powstawania. Tworzone od niemal 100 lat termosy ze stalowym wkładem są mocno wytrzymałe oraz od lat uczestniczą w dalekich wyprawach. Zdaniem producenta są tak niezawodne, że mogą służyć przez długie lata w najtrudniejszych warunkach, polegając na swoich zdolnościach termicznej izolacji. Jak już wiadomo, zdolność utrzymania temperatury zależy od wielkości i napełnienia termosu oraz elementów struktury. Poszczególne modele mają inne możliwości.

W zależności od modeli turystyczne termosy Stanley do posiłków lub napojów utrzymują:

  • izolację termiczną cieplną – od 12h przy mniejszych termosach do 20-24h przy średnich, a nawet do 40h przy największych termosach (1,3l);
  • termoizolację zimna – od 12h do 72h lub nawet 160h.

Tak więc termiczna izolacja w przypadku termosów turystycznych Stanley jest bardzo wysoka. Trzeba jednak wiedzieć, że w każdym termosie temperatura nie jest stała i z biegiem przemijających godzin okaże się nieco wyższa/niższa.

Turystyczne termosy firma Thermos

Inną tak samo znaną oraz bardzo polecaną firmą projektującą turystyczne termosy oraz kubki termiczne jest firma Thermos. Ta firma jest jedną z największych wśród produkujących termosy od lat, z porządnych surowców i materiałów. Ponadto Thermos produkuje produkty w swoich fabrykach, bez pomocy innych firm.

Produkty firmy Thermos zachowują:

  • termoizolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termoizolację  zimna – od 12 do 24 godzin.

Turystyczne termosy firma Esbit

Esbit, czyli niemiecka firma od lat odnosi sukcesy na rynku, w projektowaniu kolejnych termosów obiadowych oraz termosów na picie. Ich szeroka gama kubków i termosów zachęca użytkowników, a świetne właściwości utrzymywania temperatury, dobra cena i jakość, przekonują, aby przynajmniej wypróbować ich produkty.

Termosy Esbit zachowują:

  • termoizolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termoizolację zimna – od 8 do 24 godzin.

Warto dodać, że zgodnie z danymi producenta, zachowanie ciepła dla płynu ok. 98 °C i temperaturze powietrza 20 °C wyniesie 70 °C po 6 godzinach, 55 °C po 12h, a po 24 godzinach w przybliżeniu 40 °C.

Czy termos można myć w zmywarce?

Przyjmijmy do wiadomości, że kubków termicznych oraz termosów nie należy czyścić w zmywarce. Producenci termosów wskazują, że w zmywarce da się czyścić zaledwie korek, choć nie tyczy się to wszystkich modeli. Zazwyczaj termosów nie wkładamy do zmywarki, ponieważ silne detergenty oraz wpływ wysokiej temperatury w trakcie mycia, może ujemnie wpłynąć na ich właściwość do zachowania temperatury.

www.kubek-termiczny.pl/sklep/termos-stalowy-stanley-classic-1-3-l-zielony

Komentarze są wyłączone.