Mezoterapia igłowa – terapia na wypadanie włosów

Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje ślubne – dekorujemy salę i kościół
Październik 24, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Zabiegi z aloesem
Październik 25, 2019

Mezoterapia igłowa – terapia na wypadanie włosów

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, lśniące i bujne włosy oraz jędrna skóra są oznaką piękna, dla wielu z nas dbanie o nie jest priorytetowym elementem naszego wyglądu. Włosy jak i skóra bardzo rzucają się w oczy, jako, że są prawie cały czas na widoku i są realnym odzwierciedleniem kondycji zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są dziś oblegane, często mamy kłopot żeby znaleźć dogodny termin, a kolejki są niesłychanie długie. Nie mniej jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale także robią to lekarze specjaliści. Niezaprzeczalny jest fakt, że odżywianie musi być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz, co na pewno przyniesie najlepsze efekty. Jedną z efektywniejszych metod polepszenia kondycji skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa raczej nie jest pojęciem popularnym, ale warto się z nim zapoznać, jeśli problem łysienia czy zniszczonej skóry nas dotyczy. Wyjątkowość tej metody leży w docieraniu odpowiednich substancji w głąb skóry, wykorzystywane przy wszystkich rodzajach problemów skórnych i jest polecane zarówno mężczyznom jak i kobietiom.

Wracając do skóry twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo skuteczna i w zasadzie to właśnie ta część ciała jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra twarzy jest jedną z najdelikatniejszych i dlatego też szybciej się niszczy. Wprowadzane składniki redukują zmarszczki. Terapię można zastosować pod oczy, w miejscu tak zwanych ,,worków”, która je znacznie zmniejsza lub całkowicie niweluje. Mezoterapia twarzy pomaga przede wszystkim biorewitalizacji i jest oparta na pobudzania kolagenu i elastyny. Jakiś czas po mezoterapii skóra niestety nie jest zachęcająca i promiennie, pokazują się chwilowe zaczerwienienia i obrzęki; warto ten czas przeczekać, aby móc ujrzeć zadziwiające efekty polepszenia się kondycji skóry.

Wyróżniamy dwie techniki w wstrzykiwaniu poszczególnych substancji: przy użyciu odpowiedniego pistoletu lub ręcznie przy użyciu strzykawki i igły. Jest to zabieg niechirurgiczny, a jedynie wprowadzanie bardzo małych dawek specjalnych substancji, które zawierają w składzie, takie składowe jak peptydy, kwas hiauluronowy witaminy i aminokwasy. Są one dostarczane na głębokość 1-2 mm, prosto w miejsca chore. Zabieg mimo wstrzykiwania jest całkowicie bezbolesny i przyjemny. Funkcją mezoterapii jest przywrócenie krążenia skóry. Jak sama nazwa wskazuje jest to terapia, czyli ciąg zabiegów, należy więc powtórzyć go kilka razy. Jaka jest najodpowiedniejsza ilość i częstotliwość przeprowadzania zabiegów? Wszystko to jest uzależnione wyjściowego stanu skóry, typu dolegliwości, preparatu jaki stosujemy oraz osobistych potrzeb.Na początku zazwyczaj jest to cykl od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, później dla zatrzymania efektów przeprowadza się je co 2-4 miesiące. Taka seria daje o wiele większe i bardziej długotrwałe efekty, niż pojedynczy zabieg. Czego dokładnie można oczekiwać po mezoterapii skóry twarzy? Przede wszystkim jędrność i nawilżenie oraz redukcja zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się zadowalająco długo. Mezoterapia igłowa nie tylko niweluje wcześniej powstałe schorzenia, ale także zatrzymuje powstawanie nowych, poprzez produkcje włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich wzrost jest dość złożonym procesem, który ma trzy części. Zdarza się przypadki, gdy porost włosów jest zatrzymany. Taką sytuację nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosa. Pojawia się również pytanie, kiedy wypadanie jest normalne, a kiedy trzeba zacząć się interesować czy nie jest to łysienie? Nie znajdziemy na to klarownej odpowiedzi. Teoretycznie tracenie mniej niż 100 włosów na dzień jest rzeczą zwykłą, w takim wypadku terapie stanu włosów, należy rozpocząć powyżej tej ilości włosów, co jest już raczej zauważalne. Jak leczyć tego rodzaju schorzenie? Metodyki leczenie jest wiele, od preparatów do smarowania skóry głowy po metodę laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest najpopularniejsza, co świadczy o jej efektywności w tym zakresie leczenia. Wykonanie tego rodzaju terapii przy łysieniu pomaga wznowić krążenie, i tym samym pobudzić porost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wygląd na bardzo skomplikowany, co w rzeczywistości okazuje się nieprawdą. Pierwszym zadaniem jest dokładne oczyszczenie skóry i nałożenie żelu znieczulającego zależnie czy pacjent, o to prosi. Następnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same kłucia mogą być lekko wyczuwalne, jednak pacjenci nie stwierdzają, że jest to zabieg dotkliwy. Po przeprowadzonym zabiegu mezoterapii nie powinno się korzystać z saun, unikać opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Bardziej szczegółowe zalecenia przedstawia lekarz kosmetolog na wcześniejszej konsultacji, tak aby całościowy przebieg kuracji był jak najbardziej bezpieczny.

Komentarze są wyłączone.