Pływanie niemowląt i aktywność dla starszych – basen czeka!

Jak otworzyc sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – poradnik
Grudzień 27, 2017
Serwis klimatyzacji i wentylacji
Serwis klimatyzacji i wentylacji – wybierz właściwie
Styczeń 10, 2018
Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie

Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie

Zwiększenie aktywności na basenie może zdecydowanie poprawić naszą kondycję zdrowotną. Nie jest to specjalnie odkrywcze zdanie, lecz wciąż niemało osób nie wie jak wiele korzyści otrzyma, kiedy zaprowadzi swojego brzdąca na basen, na przykład na pływanie niemowląt albo samemu zdecyduje się skorzystać z kompleksowej oferty, związanej z ćwiczeniami w wodzie. Prawda jest taka, że możemy zyskać wyjątkowo dużo, a zajęcia w wodzie nie powinny bardzo uszczuplić naszego portfela.

Pływanie niemowląt – naturalny rozwój dziecka

To kwestia, która często zaprząta myśli młodym rodzicom – jak zapewnić świeżo narodzonemu potomkowi spokojny i bezustanny rozwój. Bardzo dobrym wyjściem będzie zgłoszenie Twojego dziecka na pływanie niemowląt. Dlaczego jest to rekomendowane? Przede wszystkim dlatego, że opiera się ono na wzbogacaniu naturalnego rozwoju dziecka. Założeniem pływania niemowląt jest podparcie reakcji płodowych, na jakich wykwalifikowany szkoleniowiec winien się opierać. Zadaniem każdego, kto oferuje tego typu zajęcia jest stworzenie odpowiednich warunków dla niemowlęcia. Niemowlę mające na koncie od 3 miesięcy do 36 miesięcy nie winno zabawić w basenie dłużej niż pół godziny, a temperatura powinna się utrzymywać na poziomie nieco ponad 30 stopni Celsjusza. Ćwiczenia nie są zawiłe, i zawsze bazują na miłym spędzeniu czasu. Tata i mama muszą mieć przekonanie, że pływanie niemowląt nie będzie dla ich ukochanego potomka czynnikiem wywołującym stres. Gdy pragniesz oddać swoje dziecko na takowe lekcje, nie próbuj przyoszczędzić czasu na przejrzeniu opinii w internecie. Sprawdźmy też, czy personel firmy oferującej pływanie niemowląt ma odpowiednie kwalifikacje. Przecież w ich ręce trafi nasze ukochane maleństwo.

Pływanie niemowląt – to dopiero początek

Proces zapoznawanie się z wodą na basenie trwa mniej więcej 4 lata. Kiedy już nasza pociecha nieco podrośnie, możemy go zacząć wdrażać w fazę przejściową między oswajaniem się z wodą, a właściwą długą lekcją pływania. Dla grzdyli w wieku od 3 do 4 lat, najlepsze będzie kształcenie w oparciu o dobrą zabawę. Pora już na opanowanie zmian pozycji, tematyki odpowiedniego wślizgiwania się do wody oraz – co jest bardzo znaczące, nauczenie się chwytów narzędzi , które mają ci pomóc w razie problemu.

Dla Waszych potomków mających na koncie co najmniej cztery przeżyte wiosny, zalecamy już nieco bardziej zaawansowaną kwestię. Czas na naukę bezpośrednio z prowadzącym w wodzie i oswojenie się z kolejnymi etapami nauki pływania, jak np:

– zanurzanie twarzy do wody
– wydychanie powietrza
– wykonywanie samodzielne: ruchów napędowych rąk i nóg, wślizgów do wody, zmian pozycji

Przyjęło się, że w tym wieku nasze pociechy winny już pokonać swobodnie ok. 10 metrów. Warto, żeby kurs na tym etapie kończył się testem sprawdzającym, przygotowanym przez nauczyciela.

Pewnie zdążyliście się już zorientować, iż najlepsze dla dziecka będzie cykliczne pozyskiwanie sprawności. Brzdące, które ukończyły 6 lat i za chwilę udadzą się do szkoły, należy już przygotować do nauki zaawansowanej. Szkolenia na sportowej pływalni mają służą przede wszystkim przyswojeniu wybranych stylów pływackich, m.in. dobrze znanego nam kraula, stylu motylkowego i klasycznego.

Zajęć na pływalni, takich jak nauka i doskonalenie pływania nie powinna się wstydzić młodzież ani też dorośli. Nie jest niczym złym, że próbujemy ogarnąć coś na co być może wcześniej nie było czasu lub warunków. Nauka pływania z pewnością korzystnie wpłynie na stan zdrowia oraz stan fizyczny Waszego kręgosłupa i inne sprawy.

Aqua fitness, rehabilitacja – korzystaj z dobrodziejstw pływalni

Spędzanie wolnego czasu w wielu pływalniach – z czego jedynie należy się cieszyć – znajduje uznanie wśród wielu grup społecznych. Przykładem mogą być sesje aqua fitness, na które obecnie chodzi masa dziewczyn. Nic dziwnego – zestawienie dźwięków, ruchu oraz wody regularnie stosowane może Wam dać wiele korzyści. Aqua Fitness jest również bezpieczny i wysoce wszechstronny. Woda redukuje efekt ciążenia, a jeśli wybierzemy powszechnie szanowany ośrodek oferujący przykładowe warsztaty – to wtedy specjalistyczny sprzęt, w który będzie wyposażony spowoduje, że będą mogły w nich wziąć czynny udział osoby z kontuzjami bądź też nie panujące w 100% nad pływaniem.

Radość, którą przyniosą ćwiczenia przy muzyce to jedno, ale basen to przy tym idealne miejsce do rewalidacji. Dzięki treningom możemy w wydatny sposób wesprzeć rewalidację codzienną u starszego pokolenia. Dzieci z zaburzeniami napięcia mięśniowego, wcześniaki czy z orzeczoną niepełnosprawnością także mogą tutaj wiele zyskać, gdy będą ćwiczyć wspólnie z rodzicem. Dzieciom będziemy polecać także pływanie korekcyjne, które może pomóc w walce z nieprzyjemnymi wadami postawy. Trzeba tu jednak pamiętać, iż do tego wymagane są najważniejsze zręczności pływackie. Skontaktowanie się z ekspertem jest tutaj niezbędne. Taki ekspert będzie miał specjalistyczną wiedzę o tym, jakie defekty zdołamy przezwyciężyć z pływaniem korekcyjnym.

Aktywność w wodzie – jeszcze poważniejszy egzamin

Osoby, którym przypadły do gustu warsztaty na basenie mogą zdecydować się na kontynuowanie nauki, poprzez specjalistyczne kursy. Jednym z tych, na które ewidentnie rośnie popyt stała się koncepcja Halliwick, czyli dziedzina uczenia uczestniczenia w aktywnościach na basenie. Jest on przeznaczony dla trenerów pływania, nauczycieli oraz innych chętnych, którzy w przyszłości zechcą prowadzić zajęcia z ludźmi cierpiącymi na zespół downa lub inny uraz. Odbycie wyżej opisanego kursu daje takie prawo.

Od pływania niemowląt po kursy

Jak już zdążyliśmy pokazać, pomysłów na aktywność na pływalni jest bardzo dużo. Polecamy ruszyć się z domu i spróbować postawić na aktywny tryb życia, który połączymy z przyjemnym spędzeniem czasu. Obecnie miasta najczęściej zawierają nowoczesne pływalnie, które tylko czekają na kolejnych chętnych.

Więcej o pływaniu niemowląt, aqua fitnessie i innych —-> http://www.logafit.pl/

Komentarze są wyłączone.