Przegląd technik depilacji laserowej

Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – zabieg wyszczuplający
Październik 25, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Po co poświadczenie notarialne
Październik 28, 2019

Przegląd technik depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Obecnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest marzeniem, które chce spełnić wiele osób. Z tego względu, dostępne są różne sposoby eliminowania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, jakimi powinna odznaczać się depilacja dobrej klasy są trwałość, by włosy nie wyrastały ponownie za szybko oraz skuteczność, by metoda eliminowała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowocześniejszym i obecnie najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która daje trwałe efekty. Wszystko zawdzięczają ciągle rozwijającym się technologiom i urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest szczególnie zalecana tym osobom, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te ciężko usuwa się innymi sposobami) oraz pojawiania się częstych stanów zapalnych albo krostek. Depilację laserową zwykle trzeba powtarzać, jednak pełna seria zabiegów pozwoli pozbyć się włosów nawet na parę lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest możliwe dzięki różnym techniki. Celem każdej z nich jest zapewnienie długiego efektu gładkiej skóry. Od innych sposobów pozbywania się owłosienia, laserowe metody depilacji wyróżnia to, że eliminują nie tylko samą konstrukcję włosa w jego górnej części, ale również niszczy cebulkę, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy wykorzystaniu energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło wydzielane przez laser wpływa do mieszka włosowego, w którym jest pochłaniane przez mieszczącą się wewnątrz melaninę. Dzięki temu struktura włosa zostaje zniszczona, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tą metodą należy powtarzać, dlatego że laser napromieniowuje wyłącznie te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostowej. Należy więc zaczekać aż włosy, jakie znajdowały się w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Zabiegi można wykonywać najszybciej z przerwą kilku tygodni, czasem kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru ciała.

Osiągnięcie długotrwałych efektów wymaga wykonania od 3 do 6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zwykle przez parę lat. Oznacza to absolutną trwałość i skuteczność zabiegu. Dostępne są też zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w roku. Co więcej taka metoda daje komfort i poczucie pewności, a także uwalnia od potrzeby nieustannego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Niestety może nie zadziałać w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się dzięki specjalnej maszynie, która przy użyciu cienkiej igły przesyła niewielkie natężenie stałego prądu i tym samym niszczy cebulkę włosa. Igła musi być jednak wbita w każdy mieszek włosowy, dlatego że ta technika uszkadza włosy pojedynczo. Przeciętnie włos jest niszczony w czasie 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest czasochłonnym procesem. Zwykle zależy to od obszaru i ilości włosków, jakie mają być poddane zabiegowi. Ta technika depilacji może powodować drobne uszkodzenia skóry, ale one powinny zniknąć po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najtrwalszych metod depilacji i najbardziej skutecznych wśród innych technik. Dzięki niej, z niewielkim poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z twarzy, pach oraz innych partii ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy trzeba powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, ze względu na różne tempo wzrastania włosów. Co więcej sprawdza się na jasnych i na ciemnych włosach, ponieważ zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny we włosie, a przynosi zadowalające efekty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, w porównaniu sposobu działania, jednak różni się w kilku względach. Przede wszystkim urządzenie, za pomocą którego termoliza jest wykonywana przesyła zmienny prąd o niewielkim natężeniu, ale o wysokiej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, jaki niszczy strukturę włosa do samej cebulki. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na około 1-2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To sprawia, że termoliza zdecydowanie bardziej nadaje się do eliminowania włosów z dużych obszarów (np. z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta technika depilacji również może pozostawić po sobie nieznaczne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zazwyczaj znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza niszczy jasne i ciemne włosy, a jej efektywność jest porównywalna do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, jakie usuną wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, co sprawia, że ta technika jest bardzo trwała.

Blend

Blend jest połączeniem elektrolizy i termolizy, dlatego że wykorzystuje na równi minimalne natężenie stałego prądu oraz połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To daje tej technice przewagę nad pozostałymi i ze względu na to jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. Trwale zniszczone mieszki włosowe, nie regenerują się, co oznacza, że włosy nie rosną ponownie. Blend jest jednak zabiegiem czasochłonnym, dlatego wykorzystuje się go w obrębie mniejszych powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi trzeba go powtarzać, dlatego że włosy da się poddać zabiegowi tylko w czasie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Komentarze są wyłączone.